
Naujausios
Skelbs jau penktą konkursą
O toji problema – jau kelerius metus laukiama, tačiau niekaip neprasidedanti V. Mačernio g. 63 daugiabučio renovacija. Moterys sakė jau bijančios, kad vieną dieną nutiks kokia nelaimė – byrančios plytos sužalos kokį praeivį. Bet svarstė, gal tada valdžia atkreiptų dėmesį į šio namo gyventojų nusiskundimus, nes rasti bendrą kalbą su naująja daugiabučio administratore esą niekaip nepavyksta.
Anksčiau jų namą administravusią moterį plungiškės minėjo geruoju, o dabartinei administratorei negailėjo karčių žodžių. Štai ir pastarasis susirinkimas, pasak daugiabučio gyventojų, truko vos 10 minučių. Administratorė esą apsisuko ant kulno, sėdo į automobilį ir nurūko savo keliais, o problemos, kurių yra daugybė, taip ir liko neišspręstos.
Kadangi į susitikimą Savivaldybėje buvo pakviestas ir „Plungė būsto“ direktorius Eugenijus Palubinskas, jam ir teko priimti moterų kritiką bei atsakyti į kaltinimus. Jis sakė puikiai suprantantis gyventojų pyktį dėl niekaip neprasidedančios namo renovacijos, tačiau mažai ką galintis pakeisti. Pasak jo, pernai ieškant įmonės, kuri apsiimtų renovuoti devynaukštį, net keturis kartus skelbtas rangos darbų pirkimų konkursas, tačiau norinčių to imtis neatsirado. „Per maža suma, niekas nenori įsipareigoti“, – aiškino direktorius.
Projektų valdymo agentūra šiemet leido koreguoti šio daugiabučio atnaujinimo investicinį projektą – 30-čia procentų padidinti renovacijos sumą. Ši procedūra esą ilga ir sudėtinga: „Plungės būstas“ minėtai agentūrai pateikė naujus darbų bei medžiagų kainų skaičiavimus ir dabar laukia jos patvirtinimo. Kai agentūra uždegs žalią šviesą, bus kreipiamasi į banką, kad šis suteiktų paskolą. Esą atlikus visas šias procedūras, bus skelbiamas dar vienas, jau penktasis, viešųjų pirkimų konkursas. Gal jis pagaliau bus sėkmingas ir su laimėjusia įmone bus galima pasirašyti rangos darbų sutartį.
Prašė kantrybės
M. Kaunas gyventojams priminė dar ir tai, kad renovacijos pradžia nusikėlė iškilus būtinybei keisti devynaukščio paskirtį, mat iki tol jis buvo registruotas kaip bendrabutis. Tik pakeitus paskirtį į daugiabučio gyvenamo namo, buvo galima užsakyti pastato renovacijos investicinį projektą ir imti dairytis rangovų.
Vis tik direktorius užsiminė, kad net ir trečdaliu padidinta darbų kaina negarantuoja, jog pavyks rasti rangovą.
„Patys dabar suprantat, kas vyksta, – visur su rangovais, su statybom yra problemų. Ne tik pas jus neatsiranda norinčių dirbti, nes niekas nežino, kokios kainos bus“, – kalbėjo M. Kaunas. Ir kvietė gyventojus turėti kantrybės, o E. Palubinsko smarkiai nekritikuoti, mat jis direktoriaus pareigose – tik nuo praėjusio rudens.
Vis tik moterys sakė per daugybę metų praradusios ir paskutinius kantrybės lašus, mat pastato būklė tik blogėja – sienos drėksta, butai pelija. Įsisenėjusių bėdų neišsprendė ir stogo remontas, palijus vanduo vis tiek sunkiasi per plyšius, semia butus, veržiasi per elektros skydinę, o daugiabučio administratorė į nusiskundimus nereaguojanti, neatsakanti į skambučius, o sutikta nesileidžianti į kalbas. Esą nuo jos yra kliuvę ir liftą tvarkyti iškviestam inžinieriui – šį iškoliojusi visokiais žodžiais.
Vargas dėl lifto
Atskira kalba – apie senutėlį liftą. Liftininke anksčiau net 17 metų dirbusi šio daugiabučio gyventoja Birutė prisiminė, kad prieš kelerius metus šiam daugiabučiui buvo rastas naujas vokiškas liftas, gyventojai sutiko pirkti jį išsimokėtinai, tačiau „Plungės būstas“ nesiėmė organizacinių darbų.
Vis tik, pasak jos, retkarčiais paremontuojamas ir senasis liftas galėtų tarnauti dar ne vienerius metus, reikėtų tik kelių eurų dažų skardinei jam perdažyti, linoleumo gabalo ant grindų patiesti. „Aš kai dirbau, pati viską darydavau, o dabar kaip prikakojo šuniukas kampe, taip ir tebėra trys savaitės. Niekam nerūpi.“
Moterys pyko ir dėl to, kad savaitgaliais nei liftininkas, nei liftas nedirba. E. Palubinskas joms priminė, jog prieš pusantrų metų gyventojai nesutiko mokėti už pusantro liftininko etato, tad yra žmogus, dirbantis vienu etatu. Ir natūralu, kad savaitgaliai bei vakarai jam – laisvi.
Be to, direktorius pridūrė, kad atliekant daugiabučio renovaciją senasis liftas bus pakeistas nauju. O jei nepavyktų pradėti renovacijos, būtų galima samdyti įmonę, kuri senojo lifto parametrus stebėtų per nuotolį ir, šiam sugedus, per valandą atvyktų iš Klaipėdos jo sutvarkyti. Esą tai kainuotų pigiau nei išlaikyti liftininką.
Išgirdusios apie tokią galimybę moterys džiaugėsi, kad buvo priimtos ir išklausytos. Dar labiau nudžiugo, kai išgirdo „Plungės būsto“ direktoriaus pažadą surengti visų daugiabučio gyventojų susitikimą, kuriame ir jis pats dalyvaus.
„Kai jūs būsit, gal ir administratorė kitaip šnekėsis, – vylėsi susirinkusiosios. – O tų problemų buvo ir bus, kaip bebūtų – devynaukštis namas, vienintelis toks Plungėje. Kaip vaiduoklis ant kalno.“
E. Palubinskas į susitikimą atėjusių moterų prašė visus skundus ateity jam adresuoti raštu – gal tada būtų lengviau bendrauti. Tačiau moterys suabejojo, ar tie raštai pasieks direktorių, nes anksčiau administratorės esą nei įleisdavo pas direktorių, nei sujungdavo su juo telefonu. „Netikiu, kad jos galėtų tokios būti“, – išgirdęs tai stebėjosi „Plungės būsto“ vadovas.
„Šito negalėjo būti“
Ir vėliau tą dieną, pabendravęs su savo darbuotojomis, „Žemaičiui“ telefonu jis sakė esantis visu 100-u procentų tikras, kad tądien Savivaldybės administracijos direktoriaus kabinete devynaukščio administratorės adresu nuskambėję kaltinimai buvo gerokai sutirštinti.
„Grįžęs kalbėjausi su ja, moteris išėjo didžiuliam strese. Patikino, kad nė sykio nėra jokio aštresnio žodžio pasakiusi. Ji labai rami yra, nepatikėčiau, kad galėtų kažką iškoliot – ne tokio charakterio. Ir kad pas mane užeiti į kabinetą neleistų... Šito negalėjo būti. Ateina pas mus, į „Plungės būstą“, tikrai nemažai žmonių, visus priimu, kas kreipiasi, su visais kalbuosi. O iš devynaukščio nėra buvę. Ir nusiskundimų kažkokių didesnių nesam iš jų atsigirdę, tik prašymai atlikti einamuosius darbus. Visad reaguojam, išsprendžiam“, – kalbėjo E. Palubinskas.
Pasak jo, įmonėje dirbančioms trims administratorėms pavesta administruoti net 151 daugiabutį namą, kiekvienai jų tenka maždaug po 50, tad natūralu, kad ne iškart spėjama reaguoti į visų skundus, tačiau esą stengiamasi, kad niekas neliktų nuskriaustas. O šiuo atveju, E. Palubinsko nuomone, matyt, prasiveržė per daug metų susikaupusios devynaukščio namo gyventojų emocijos. „Gal buvo ir koks apsižodžiavimas, kas čia žino, bet kad administratorė būtų vartojusi necenzūrinius žodžius – tikrai šito negalėjo būti“, – dar kartą pakartojo „Plungės būsto“ vadovas.