„Protų mūšio“ finalininkų akistata

Linos RUIBIENĖS nuotraukos
Nugalėtoja – „Saulės“ gimnazijos komanda ir R. Gentvilas (dešinėje)
Gegužės mėnesiui einant į pabaigą baigėsi ir aršios „Protų mūšio“ kovos, prasidėjusios dar balandžio mėnesį. Lemtingas – finalinis – mūšis įvyko praėjusį ketvirtadienį, kuomet pačių stipriausių šešių komandų nariai galėjo pademonstruoti savo aštrius protus, greitą reakciją, išlavintą muzikinę klausą ir puikų komandinį darbą.
Antroji vieta atiteko Plungės technologijų ir verslo mokyklos komandai

Žaidimo organizatorius ir vedėjas Rimantas Gentvilas visų komandų dalyvius pasveikino patekus į lemiamą finalą ir palinkėjo išlinkti sąžiningiems prieš save ir prieš kitus dalyvius. Taip pat linkėta puikios nuotaikos, gerai praleisti laiką ir nenusiminti, jeigu Fortūna vis tik nusigręš.

Finalinėje kovoje, kuri vyko Senamiesčio mokykloje, susirungė net šešios stipriausios Plungės rajono švietimo įstaigų komandos: Technologijų ir verslo mokykla, Specialiojo ugdymo centras, Kulių ir „Saulės“ gimnazijos, „Babrungo“ bei Akademiko A. Jucio progimnazijos. Žaidimo dalyvius, kad nė vienam nekiltų pagunda sukčiauti, akylai stebėjo Senamiesčio mokyklos mokinė Mingailė, o balus atsakingai skaičiavo ir kilusius nesutarimus padėjo spręsti mokytoja Lionė Gailė.

Žaidimas buvo sudarytas ir šešių etapų, kiekviename jų pateikta po septynis įvairius klausimus. Dalyviai kviesti pagal skambančią melodiją atpažinti kūrinius ar jų autorius, spręsti loginius matematikos uždavinius, kurie, kaip šmaikštavo (o gal ir ne) R. Gentvilas, visada būna parenkami iš pradinių klasių kurso, atsakyti į sporto, istorijos, kraštotyros bei kitų sričių klausimus.

Nemažai diskusijų sukėlė klausimai, kuo žymi buvo kunigaikštienė Plikienė, kokioje lengvosios atletikos rungtyje pasaulio rekordas yra 2,45 metro ir po kokio karo atsirado sąvoka „penktoji kolona“.

Pirmajame etape daugiausiai taškų surinko Specialiojo ugdymo centras, vėliau ant kulnų jam ėmė lipti „Saulės“ gimnazijos bei Technologijų ir verslo mokyklos komandos, atkakliai siekusios surinkti kuo daugiau taškų ir užsitikrinti pergalę. Galiausiai įveikus likusius etapus beliko paskelbti laimėtoją. Ja tapo „Saulės“ gimnazijos komanda, surinkusi 31,75 taško. Antroje vietoje liko Plungės technologijų ir verslo mokykla su 29,5 taško savo sąskaitoje. Na, o trečioji vieta atitekto Akademiko A. Jucio progimnazijos komandai, pelniusiai 27,75 taško.

nuotrauka
Trečiosios vietos nugalėtoja – A. Jucio progimnazija
 

Pirmųjų trijų vietų nugalėtojams įteikti piniginiai prizai, kuriuos įsteigė LIONS klubas. „Saulės“ gimnazijos komanda apdovanota 125-ių eurų premija, Technologijų ir verslo mokyklos – 100 eurų , o Akademiko A. Jucio progimnazijos – 75 eurų premija.

Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Dangirutė Vaškienė, tardama sveikinimo žodį, džiaugėsi, kad „Protų mūšis“ nebe pirmus metus draugiškai sujungia rajono švietimo įstaigas į vieną būrį.

„Šiandien jūs visi iki vieno esate nugalėtojai, nes sužinojote kažką naujo, patyrėte dar iki šiol neatrastų įspūdžių, susiradote naujų draugų, o gal ir pasipykote dėl teisingų atsakymų ir lemiamų taškų. Kad neliktų nuoskaudų, Plungės rajono savivaldybė dovanoja visiems po simbolišką dovanėlę draugystei sustiprinti“, – kalbėjo D. Vaškienė.