Linos RUIBIENĖS nuotrauka
Dienos metu aikštelė pilna automobilių, o vakarais šią vietą itin mėgsta triukšmingų motociklų vairuotojai
Į „Žemaičio“ redakciją užėjęs mūsų skaitytojas Vytautas pasakojo kasmet su nerimu laukiantis šiltojo sezono, nes žinantis, kad dažną vakarą ramybę ir vėl drums jaunimas, motociklais ir motoroleriais suvažiuojantis į virš Babrungo slėnio estrados esančią stovėjimo aikštelę.

„Būna, kad pradeda birbti nuo 23 valandos ir taip be sustojimo iki vidurnakčio. Kartais nulekia iki bažnyčios, apsisuka ir atgal grįžta į tą aikštelę, o kartais tik po ją sukiojasi. Garsas nuo tų motociklų toks, kad langai dreba. Kaip reikia užmigti? Ir ne vienas aš pyktu, kiti kaimynai taip pat skundžiasi. Pernai rašiau raštą į Savivaldybę, tačiau naudos iš to nebuvo“, – pasakojo vyriškis.

Vytauto nuomone, šalia tos aikštelės reikėtų pastatyti kelio ženklą, nurodantį, kad vakarais ir naktimis įvažiuoti su motociklais ir motoroleriais yra draudžiama. Tačiau plungiškis sakė nežinantis, ar toks ženklas apskritai yra.

„Žemaitis“ šį klausimą uždavė Plungės rajono policijos komisariato vadovui Gintautui Pocevičiui. Jis sutiko, kad reguliuoti vienokių ar kitokių transporto priemonių eismą kelio ženklais galima ir neretai būna veiksminga, tačiau tą esą sprendžia kelio savininkas, šiuo konkrečiu atveju – Savivaldybės administracija.

Todėl pageidavimų ir siūlymų dėl vienokių ar kitokių eismo reguliavimo priemonių turintys gyventojai gali teikti savo pasiūlymus ar išsakyti pastebėjimus raštu. Visi kreipimaisi priimami Savivaldybės administracijos pirmame aukšte, kabinete prie įėjimo, ir perduodami Saugaus eismo organizavimo komisijai. Ši nagrinėja situaciją, kartais kviečiasi pačius pareiškėjus į savo posėdžius.

Apie triukšmą keliančias transporto priemones, ne tik motociklus ir motorolerius, bet ir automobilius, gyventojai gali pranešti ir bendruoju pagalbos numeriu 112. Pasak komisaro, policija į tokius pranešimus visada reaguoja, bet neretai susiduria su ta problema, kad registravus pranešimą ir atvykus į nurodytą vietą triukšmautojų jau ir pėdos būna ataušusios. O tada – gaudyk vėją laukuose.

Vis tik gaunami pranešimai, pasak G. Pocevičiaus, rodo, kad transporto priemonių keliamas triukšmas išties drumsčia žmonių ramybę vakarais ar naktimis, trukdo ilsėtis. Atsižvelgdami į turimą informaciją, pareigūnai tamsiuoju paros metu esą dažniau aplanko tam tikras vietas, ypač pamėgtas jaunimo.

Triukšmautojus turėtų sudrausminti ir gana griežtos sankcijos, taikomos už leistinas normas viršijantį triukšmą. Jos taikomos ne tik motociklininkams, bet ir automobilių vairuotojams. Viena iš tokių – iškart vietoje anuliuojamas transporto priemonės techninis pasas. Pasak komisaro, praėjusiais metais Plungėje tokiu būdu nubaustas ne vienas vairuotojas.

O šiemet, reaguojant į gyventojų nusiskundimus, transporto priemonių keliamo triukšmo kontrolė įtraukta į Plungės rajono policijos komisariato situacijų prevencijos planą. Todėl šiltuoju metų laiku, vakarais ir naktimis, ketinama stiprinti patruliavimą, taip pat ne mažiau kaip vieną kartą per mėnesį bus matuojamas transporto priemonių keliamas triukšmas.

Praėjusį mėnesį viena tokių prevencinių priemonių kaip tik ir buvo vykdoma, bet pažeidimų nenustatyta. Kaip spėja komisaras, galbūt dėl to, kad pasitaikė itin nepalankūs orai ir eismo intensyvumas buvo labai mažas. Bet orai šyla, jaunimo gatvėse vakarais ir sutemus – vis daugiau, tad pareigūnams nusimato intensyvus metas.