Galvos skausmas – benamiai katinai

Jurgitos NAGLIENĖS nuotrauka
J. Barsteiga perdavė merui gyventojų prašymą pasirūpinti benamiais katinais
Pastarosiomis savaitėmis nerimstančios aistros dėl netinkamomis sąlygomis nelegaliuose veislynuose laikomų keturkojų atgarsio sulaukė ir Rietave. Surinkę parašus Daržų gatvės gyventojai kreipėsi į merą ir Savivaldybės tarybą, prašydami spręsti benamių katinų problemą. Esą jų prie šioje gatvėje esančių garažų glaudžiasi visas pulkas ir kasmet tik daugėja, tad būtina kažko griebtis, juolab kad ir žiema jau ant nosies.

Šį gyventojų prašymą per ketvirtadienį vykusį Rietavo savivaldybės tarybos posėdį merui Antanui Černeckiui perdavė Tarybos narys Juozas Barsteiga. Jis pasakojo, kad minėtoje gatvėje prie garažų šiuo metu gyvena trys katės ir 8 jų mažyliai. „Buvo ir daugiau, bet dalį žmonės priglaudė. Kiti liko. Artėja žiema, oras šąla, kur jie dings?“ – gyventojų susirūpinimą perdavė politikas.

Meras sakė problemą žinantis ir jau domėjęsis, kaip ją išspręsti. Kreiptasi į Klaipėdoje esančius gyvūnų globos namus. Gautas atsakymas, kad vieno katino skiepai, sterilizavimas ar kastravimas ir karantinavimas kainuoja beveik 300 eurų. Antra tiek atsieina katinų sugaudymas ir transportavimas.

Tada vėl reikėtų spręsti – laikyti katinus šioje prieglaudoje, kur kiekviena para kainuoja pinigus, ir tikėtis, kad atsiras geros valios žmonių, norinčių juos priglausti, ar geriau iš karto tartis dėl nelaimėlių užmigdymo.

„Kai viską suskaičiuoji, susidaro nemenka suma. Problema ne tik katės, bet ir valkataujantys šunys. Bėda, kai žmonės tokius benamius pradeda maitinti, bet neieško, kas juos galėtų priglausti“, – kalbėjo A. Černeckis.

Matydamas, kad atsakomybė verčiama ant gyventojų, jų kreipimąsi perdavęs J. Barsteiga priminė, kad Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas numato, jog benamiai gyvūnais turi pasirūpinti ne kas kitas, o Savivaldybė. Jis siūlė į šią problemą pažiūrėti iš kitos pusės. Galbūt sterilizavus kates ir kastravus katinus jiems būtų galima pastatyti nedidelius namelius, kur šie galėtų slėptis nuo vėjo, lietaus ir šalčio.

„Namelius kiekvienas lai daro savo kieme. Nelegalių veisyklų pas mus nebus, – pyktelėjo meras. – Šiuo atveju pati bendruomenė turi parodyti iniciatyvą. Mes pasirūpinsim, kad tie katinai būtų nuvežti iškastruoti ir sterilizuoti, o žmonės turės rasti, kas juos priglaustų, po vieną išsidalintų. Bet reikia susitarti: jei vieni ieškos, kaip išspręsti problemą, o kiti toliau maitins ir vilios į tą vietą, pagerėjimo nebus.“