Jėgas atgauna karatė treniruotėse ir drožinėdamas

Klaipė­dos AVPK nuo­trau­kos
M. Vai­či­kaus­kas jau­nystė­je apie darbą po­li­ci­jo­je sa­ko ne­sva­jojęs
Rietavo policijos komisariato viršininkas Marius Vaičikauskas ne iš tų, kurie vadovauja sėdėdami kabinete – komisaras nesibodi ir didžiausiame Vakarų Lietuvoje Rietavo turguje patruliuoti, ir miškus „šukuoti“, ieškant bei likviduojant naminės degtinės varyklas.

„Darbas sunkus –„juodas“, todėl ir kitokios, atsipalaiduoti leidžiančios veiklos reikia. Nesu joks meistras ar drožėjas, bet viską daryti savo rankomis mėgstu nuo jaunystės. Paprašė vaikai sūpynių – dvi dienas padirbėjau ir yra, sugalvojom kieme pavėsinę pasistatyti – užtruko savaitę. Stovėjo garaže nebereikalingos medinės durys – išdrožiau padėklą užkandžiams. Mugėj už tokį kelias dešimtis eurų sumokėtum, o savomis rankomis pagamintas ir džiugina labiau“, – sako komisariato viršininkas.

Paklausus, kaip atsirado pomėgis drožinėti, mūryti, M. Vaičikauskas pasakoja, kad specialiai to niekas nemokė. Vaikystėje matė, kaip senelis, nagingas siuvėjas, ūkyje visus darbus darydavo pats. Jaunystėje – studentų bendrabutyje – buitis taip pat nebuvo lengva, todėl, norint gyventi patogiau ir gražiau, reikėjo daug ką daryti pačiam.

Apie darbą policijoje M. Vaičikauskas sako visiškai negalvojęs. Ketino tapti automobilių remonto meistru, tačiau, nepavykus įstoti, pasirinko laivų statybos inžinieriaus specialybę ir laivus vienoje uostamiesčio įmonėje sėkmingai statė iki 1991 metų. Tačiau prasidėjęs Atgimimas, ekonominė suirutė ir darbe patirta trauma paskatino imtis kažko naujo.

„Norėjosi prisidėti prie valstybės, jos saugumo kūrimo. Tarnybą policijoje pradėjau 1992 metų pradžioje, žinau kiekvienos grandies pareigūnų darbo specifiką, nes pats praėjau visas pakopas – nuo stažuotojo iki teritorinio policijos komisariato viršininko. Ar viską pasiekiau? Dar pažiūrėsim...“ – mįslingai šypsosi M. Vaičikauskas.

O štai karatė sporte komisaras turi aiškų tikslą – pelnyti juodąjį diržą. Nuo dabar turimo mėlynojo su geltona juostele tikslui pasiekti dar teks išlaikyti septynis egzaminus.

Kiokušin karatė M. Vaičikauskas susidomėjo dar būdamas studentu. Rytų kovos menai Lietuvoje tuomet buvo naujovė, nes sovietmečiu šis sportas buvo draudžiamas – jaunimas treniruodavosi slapta rūsiuose, garažuose, godžiai žiūrėdavo filmus su Briusu Li ar kitais rytų kovos meistrais.

M. Vaičikauskas karatė treniruotes lankė pora metų. Praėjus maždaug 30-čiai metų – grįžo, sportuoja ir džiaugiasi sūnų pasiekimais šiame sporte. Vyriausiasis, 23-ejų Laurynas, yra keturis kartus tapęs Europos jaunių ir jaunučių čempionu, dabar rengiasi atstovauti Lietuvai 2021 metais Japonijoje vyksiančiame Pasaulio čempionate. Yra kiokušin karatė antro dano meistras, pats treniruoja vaikus. Vidurinysis sūnus Mantas karatė treniruotes lankė 8 metus, mažasis – dešimtmetis Žygimantas – treniruojasi antrus metus ir puikuojasi tokiu pat diržu kaip tėtis – mėlynuoju su geltona juostele.