Kelelis dulka – žmonės ir gyvuliai dūsta

Adelės MI­KA­LAUS­KAITĖS nuo­trau­ka
Pra­va­žia­vus ma­ši­noms, jų su­kel­tos dulkės ore tvy­ro visą dieną
„Gelbėkit, dūstam nuo dulkių“, – elektroniniame laiške rašo Rešketėnų seniūnaitė Adelė Mikalauskaitė. O tas dulkėtas kelelis – ne koks vieno ūkininko naudojamas žvyrkelis, vedantis į jo pievas, o regioninės reikšmės Tverų–Žarėnų kelias, beje, „Žemaičio“ jau nesyk „apdainuotas“. Dažniausiai gyventojai būna nepatenkinti jo duobėtumu, dabar kreipiasi dėl dulkių. Ir vieną, ir kitą problemą išspręstų asfaltas, tik kad jo nematyti.

Skaitytojai kreipiasi

„Kadangi iš Savivaldybės nesulaukiame atsakymo, kada bus asfaltuojamas kelias Tverai–Žarėnai, norėtume paklausti jūsų – gal galėtumėte pranešti, ar šis kelias kada nors bus asfaltuojamas ir kada tai įvyks“, – prašo seniūnaitė.

Anot jos, šio kelio situacija – tragiška, ypač vasarą. Esą lengvieji ir krovininiai automobiliai juo rieda dažnai, o nuo jų keliamų dulkių tumulų kenčia ne tik žmonės, bet ir šalikelėse besiganantys gyvuliai, mat į orą pakilusios dulkių dalelės jame išsilaiko visą dieną.

„Pavasarį buvo renkami aplinkinių kaimų gyventojų parašai, kad kelias būtų asfaltuojamas, tačiau tai jokių rezultatų nedavė“, – rašo A. Mikalauskaitė.

Ji stebisi, jog mažesnės reikšmės keliai kelininkų dėmesio sulaukė anksčiau. Antai Medingėnų–Rietavo kelias jau yra asfaltuojamas, artimiausiu metu asfaltu turėtų pasidengti ir Medingėnų–Plauskinių kelias, o vedantis nuo Tverų link Žarėnų – lyg Dievo užmirštas.

Kad problema išties yra, galėtų patvirtinti ir Lopaičių kaimo gyventojai, kurie, norėdami nuvažiuoti į Tverus, mieliau renkasi kelią mišku per Zorūbus, o artimesnį, jei šis virtęs kopėčiomis, aplenkia. Dažnai taip pat elgiasi ir į Lopaičius atvykstantys kaimo gyventojų artimieji ar kiti svečiai – dardėti žvyruota „tarka“ jiems gaila mašinų.

Kada tai baigsis? „Ne šiemet ir turbūt ne kitąmet“, – atsakė Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, paklaustas, ką žino apie seniūnaitės minimo žvyrkelio asfaltavimą.

Tačiau rešketėniškių, lopaitiškių bei kitų aplinkinių kaimų gyventojų vilčių už metų kitų čia sulaukti asfalto nesudaužė. O nuramino, kad kelias tikrai yra įtrauktas į 2018–2022 metais numatytų asfaltuoti žvyrkelių sąrašą ir nėra „nugrūstas į paskutinę eilę“.

Tiesa, įvardyti tikslios datos meras negalėjo. Esą Automobilių kelių direkcija buvo žadėjusi jį asfaltuoti artimiausiu metu, tačiau tie planai vis keičiasi, ta data tolsta. O ir pačioje direkcijoje nemažai pokyčių – keičiasi vadovybė, o su ja, kaip dažnai būna, – ir tvarka.

M. Černeckis tikino, jog Savivaldybė direkcijos dėl Tverų–Žarėnų kelio ramybėje nepalieka, esą ir prieš mėnesį kalbėtasi, vėlgi prašymas primintas, tad belieka laukti jos veiksmų ir gerų žinių.

Ir mes patikrinome, kad Automobilių kelių direkcijos skelbiamame 2018–2022 m. planuojamų asfaltuoti žvyrkelių sąraše Tverų–Žarėnų kelias išties yra. Ir jis ten nurodytas kaip Savivaldybės prioritetas.