Naujausios
Mokykla sunyko
Ketvirtadienį vykusio Rietavo savivaldybės tarybos posėdžio metu, nors ir skaudančiom širdim, Tarybos nariams teko priimti sprendimą uždaryti Rietavo L. Ivinskio gimnazijos pradinio ugdymo skyrių Daugėduose, kaip to ir prašė pati gimnazija.
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė paaiškino, jog tam, kad susidarytų 1–4 jungtinių klasių komplektas, reikia bent 8 mokinių. Deja, liko tik 4. Esą prieš pat prasidedant mokslo metams daugėdiškiai mokinukai pasirinko, matyt, jiems parankesnes mokyklas.
Kai kurie šiandien kardelius mokytojams neš į Rietavo gimnaziją, kiti – į Tverų gimnazijos Medingėnų skyrių ar Žadvainių mokyklą. „Nebėra tikslo laikyti tokios klasės, tuo labiau kad nėra nei ikimokyklinės, nei priešmokyklinės grupės. Mokykla tiesiog sunyko“, – konstatavo L. Rėkašienė.
Stebėjosi sprendimo skuba
Politikai tai, kad mokyklos lemties pakeisti nebepavyks, suprato, tik Viktorui Krajinui rūpėjo, kodėl tokį svarbų sprendimą tenka priimti paskutinėmis dienomis.
„Praėjusiais metais medicinos punktus gyvenvietėse uždarinėjom paskutinę dieną, šiandien vėl tas pats... Ar nebuvo įmanoma kažkaip anksčiau? Gal net mokytojai nežino... Skyrius uždarinėjam kaip parduotuves po darbo“, – piktinosi Tarybos narys.
Tačiau gimnazijos direktorė Alma Lengvenienė papasakojo, jog ne viskas buvo taip, kaip dabar, susirinkus į posėdžių salę, gali atrodyti.
Esą pavasarį buvo planuota, kad Daugėduose mokysis 11 mokinių, paskui tas skaičius ėmęs tirpti, kol sumažėjęs iki 8. Bet net ir tuomet, susiklosčius mokyklai dar gana palankiai situacijai, tuo neskubėta kliautis: mokytojai važiavę pas būsimų moksleivių tėvus, klausę, ar jie savo vaikus tikrai leis į Daugėdus. Tėveliai patvirtinę. Ir buvę ramu. Kol rugpjūčio 24-ąją, direktorei grįžus iš atostogų, trenkė žinia: klasė nesusiformuos, nes trys mokiniai iš to lemtingojo aštuntuko krimsti mokslus nusprendė ne Daugėduose, o Medingėnuose ir Žadvainuose.
Mokiniai bus vežiojami
Išgirdęs A. Lengvenienės pasisakymą V. Krajinas ėmė spėlioti, ar tik nebus taip, kad dėl vaikų ėmė kovoti mokyklų direktoriai: esą kodėl tuomet daugėdiškis nevažiuoja mokytis į Rietavą, o, pavyzdžiui, renkasi tolimesnius Žadvainus?
Bet tokias politiko įžvalgas suskubo paneigti L. Rėkašienė. Pasak jos, į Žadvainus važiuoja vaikai iš tokių šeimų, kurioms svarbu, kad jų atžala būtų pavalgiusi ir prižiūrėta, mat ši pagrindinė mokykla turi bendrabutį, kur apsigyvenę moksleiviai praleidžia penkias savaites dienas: pirmadienį yra atvežami, o namo grįžta prieš savaitgalį. Mokiniai bus vežiojami ir į kitas mokyklas, tik jau kasdien.
Politikams rūpėjo ir Daugėdų mokyklėlės pedagogų, kito personalo likimas. Negi uždarius skyrių jie liko be darbo? Anot A. Lengvenienės, dviem čia dirbusioms pedagogėms buvo pasiūlyta dirbti mokytojo padėjėjomis, tačiau aukštą kvalifikaciją turinčio pradinio ugdymo specialisčių toks pasiūlymas nesudominęs. Taigi, be darbo lieka keturi darbuotojai.
Šiandien dar nėra aišku, ką Savivaldybė nuspręs daryti su mokyklos patalpomis.
„Galėsim išnuomoti arba kažkam skirti. Per staigus uždavinys, kad šiandien tiksliai atsakytume, ką darysime“, – sakė A. Černeckis.
Dirbs kitokiomis sąlygomis
Posėdžio metu kalbėta ir apie tai, kaip Savivaldybės švietimo įstaigos yra pasiruošusios naujiems mokslo metams – juk šiemet jie, pandemijos akivaizdoje, bus išties kitokie, kupini naujų iššūkių, naujų reikalavimų.
Meras sakė, jog įstaigos yra sustygavusios darbą: viskas dėliojama taip, kad pamokos vyktų atskiruose aukštuose ar korpusuose, paskirstyti įėjimai, rūbinės. Tikimasi, kad koronaviruso protrūkio ugdymo įstaigose nebus, mat vaikai šiam virusui, bent jau taip skelbiama, atsparesni. O kai kuriomis apsaugos priemonėmis A. Černeckis sakė ir pats abejojąs.
Tverų gimnazijoje šiuo metu vyksta remontas. „Bet mokykla į situaciją labai atsargiai žiūri, rikiuoja, kad statybininkai dirbtų po pamokų“, – pasakojo meras.
Gimnazijai remonto ypač reikėjo dėl prastai veikiančios šildymo sistemos. Meistrų laukia ir L. Ivinskio gimnazija, tačiau šiemet remonto atsisakyta, mat 2022 metais mokyklą numatoma atnaujinta kapitališkai. Be to, tvarkant gimnaziją Tveruose gelbsti „kovidinės“ lėšos, kurias būtina panaudoti iki metų galo. Ten, anot mero, gruodžio pabaigoje darbininkų jau nebeturėtume išvysti, tad Tverai bus spėję įšokti į šio finansavimo traukinį.
O didesnės L. Ivinskio gimnazijos nesiryžta pradėti judinti dar ir dėl to, jog abejota, kad pavyks suspėti, nuogąstauta, ar remontas netrukdys įgyvendinti pandemijos metu švietimo įstaigoms keliamų reikalavimų.
„Ten apie 600 vaikų, tokie srautai... Jei pradėtume remontuoti, dirbti būtų praktiškai neįmanoma. Tveruose mokinių apie 160. Jie po patalpas išsiskirsto, gražiai yra paplanuota. Buvau nuvažiavęs, atrodo, jie susitvarkys“, – sakė A. Černeckis.