„Neužtenka viruso – dar reikia ir smarvę kęsti“

Oksanos ŠUKIENĖS nuo­trau­ka
A. Černeckio nuomone, kartais į užuodžiamą nemalonų kvapą gyventojai reaguoja pernelyg jautriai
Šiuo sudėtingu laikotarpiu, kai net kai kurios gamybinės įmonės stabdo darbą, atrodo, Rietavo pašonėje esanti UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“ dirba visu pajėgumu. Bent jau šitaip socialiniuose tinkluose tikina įmonės kaimynystėje gyvenantys pelaitiškiai, piktindamiesi, kad net karantino metu, kai tenka sėdėti namie, jie priversti trokšti užsidarę. Esą pravėrus langą ima skverbtis baisus dvokas, sklindantis iš vietinių dažnai keiksnojamos įmonės.

„Pelaičiai. Trečias vakaras iš eilės. „Rietavo veterinarinė sanitarija“. Neįmanoma langų atsidaryti. Neužtenka viruso, dar tenka ir smarvę kęsti. Mere Antanai Černecki, gal laikas imtis griežtesnių žingsnių su šita įmone? Ar lengviau tokiais momentais užsimerkti?“ – klausiama Pelaičių bendruomenės pasidalintame pasisakyme.

Pati bendruomenė prideda, jog ši problema išties opi. Ir ne tik šiuo metu. O šiomis dienomis pelaitiškiai, norėdami užkirsti kelią viruso plitimui, esą negalintys vėdinti patalpų, kaip tai rekomenduoja sveikatos apsaugos ministras. Taip pat bendruomenė ragina visada, vos smarvę užuodus, pranešti Visuomenės sveikatos centrui, atsakingam už kvapų kontrolę, kitoms atsakingoms institucijoms, nes „į skundus tikrai vienaip ar kitaip yra sureaguojama“.

Komentaruose po šiuo įrašu viena rietaviškė tikina smarvę jaučianti ir mieste. Ir juokauja, kad „gal ji atbaidys koroną“.

Tačiau meras Antanas Černeckis, išgirdęs apie Pelaičių kaimo gyventojų nusiskundimus, nustebo: „Niekas neskambino. Nieko negirdėjau...“ Tiesa, jis užsiminė vieną vakarą „kvapelį“ pats jutęs – kai keitėsi vėjo kryptis, bet esą tik tą vieną vakarą. Meras pažadėjo pats paskambinti minėtos įmonės direktoriui ir išsiaiškinti, kas galėjo nutikti.

O įmonės vadovas, pasirodo, keitėsi. Naujasis (šias pareigas jis yra ėjęs ir anksčiau) „Rietavo veterinarinės sanitarijos“ direktorius Darius Fiodorovas praėjusį ketvirtadienį, kai kalbinome merą, įmonės vairą laikė tik ketvirtą dieną.

A. Černeckis vėliau pranešė: D. Fiodorovas tikinęs, kad smarvė dvelktelėjusi kažkurį vakarą, kai keitėsi oro slėgis. Ir ją esą jutę tik keli artimesni Pelaičių namai. Galbūt gyvenantieji juose ir skundėsi, tačiau esą rimtos problemos nėra.

Ir pats meras sakė manantis, kad gyventojai kartais pernelyg jautriai reaguojantys į kartkartėmis užuodžiamą kvapą. Esą anksčiau jis tikrai buvo rimta problema, erzinusi daugelį, tačiau vėliau po patikrinimų įmonė susitvarkiusi.

„Jei tai ir iš tiesų būtų rimta, dabar mažai ką galėtume padaryti. Karantino sąlygomis net ir komisijos negalėtume sukviesti. Tačiau manau, jog šiuo metu, koronaviruso akivaizdoje, tai nėra didžiausia problema. Dėl to juk nemirsime“, – baigė meras.