Norėtų daugiau vietų automobiliams

Rūtos LAU­RI­NAI­TIENĖS nuo­trau­kos
Šį bu­vusį spor­to aikš­tyną at­nau­ji­nus, au­to­mo­bi­lių čia sta­ty­ti jau ne­bus ga­li­ma
Rietaviškiai nekantriai laukia, kol bus pradėti projekto „Rietavo kunigaikščių Oginskių dvarvietės sutvarkymas ir pritaikymas bendruomenės poreikiams, naujų paslaugų teikimui“ darbai. Dvarvietės teritorijoje turėtų būtų sutvarkytos šalia esančio tvenkinio pakrantės, atsirasti vaikų žaidimo, lauko sporto treniruoklių ir lauko muzikos instrumentų aikštelės, bus atnaujintas sporto aikštynas. Tiesa, dėl pastarojo, esančio prie buvusios pieninės, atnaujinimo sunerimę šalia esančio daugiabučio namo gyventojai. Jie į daugiabučio kiemą nebetelpančius savo automobilius statydavo minėtos aikštelės teritorijoje, tad kur juos reikės dėti po to?

Tokius gyventojų nuogąstavimus išgirdo ir paskutinio Tarybos posėdžio metu šį klausimą iškėlė Tarybos narys Augustas Šlimas. Esą žmonės domisi, galbūt atsirastų galimybė jų kieme esančią automobilių stovėjimo aikštelę praplatinti ir taip išspręsti nerimą keliančią problemą.

Rietavo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Aužbikavičius posėdžio metu patikino, kad minėtas sporto aikštynas bus pritaikytas krepšiniui ir lauko tenisui žaisti. Krepšinio ir teniso zonas vieną nuo kitos planuojama atskirti tinklu, o pats aikštynas bus aptvertas. Vieta automobiliams statyti ten nenumatyta.

Kaip paaiškino meras Antanas Černeckis, rengiant dvarvietės specialųjį ir detalųjį planus su Kultūros vertybių apsaugos departamentu teko kovoti dėl kiekvienos pėdos. Norėta dvarvietės teritorijoje daugiau vietų automobiliams statyti, tačiau derėtis sudėtinga. Tad ir prie aikštyno vieta automobiliams statyti nenumatyta.

Vis dėlto, anot mero, didelės problemos dėl automobilių statymo nėra. Minėto daugiabučio gyventojai jiems vietos rastų kiek toliau, tačiau visi nori, kad mašinos stovėtų čia pat, po langais. Ir toks gyventojų noras suprantamas.

Platinti automobilių stovėjimo aikštelę šiek tiek trukdytų lietaus kanalizacijos šulinių dangčiai – jie esantys netinkamo aukščio. Bet problema nėra neišsprendžiama, mat dangčius įmanoma paaukštinti ar pažeminti.

Tiesa, iniciatyvą aikštelę plėsti pirmiausia turėtų parodyti patys gyventojai ir prie tų darbų vienaip ar kitaip prisidėti patys, mat daugiabučių namų kiemuose esančių automobilių aikštelių tvarkymo Savivaldybė visiškai ant savo pečių neprisiima.

„Kaip nors susišnekėsim. O kol kas nė gyventojų prašymo aikštelei plėsti dar nesu gavęs“, – ketvirtadienį „Žemaičiui“ sakė A. Černeckis.