Paskirstė lėšas kelių priežiūrai

Nuot­rau­ka iš po­sėdžio vaiz­do įra­šo
Ta­ry­bos na­riai iš­da­li­jo lėšas, skir­tas ke­liams pri­žiūrė­ti
Metų pradžioje kiekviena seniūnija nekantriai laukia, kiek lėšų keliams žvyruoti, lyginti greideriu, gatvėms lopyti ar naujam asfaltui tiesti bei kitiems darbams atrieks Savivaldybė. Mat kiek jų bebūtų skirta, jos tirpsta taip greit, lyg birtų pro kiaurą rėti. Rietavo savivaldybei skirtas Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšas – 436 300 eurų – Tarybos nariai išdalijo balandžio 2 dieną.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Aužbikavičius minėjo, jog Vietos ūkio skyrius, spręsdamas, kiek lėšų skirti vienai ar kitai seniūnijai, atsižvelgė į kiekvienai jų tenkantį kelių ilgį, gyventojų skaičių bei visos teritorijos plotą.

Pagal tai didžiausias šio „pyrago“ gabalas atriektas Rietavo kaimiškajai seniūnijai – 71 379 eurai. Tverų seniūnija sulauks 39 978, Rietavo miesto – 37 739, Medingėnų – 15 785, Daugėdų – 9 619 eurų.

Kitos lėšos – 261 800 eurų – skirtos Rietavo savivaldybės administracijos šiemet žadamiems įgyvendinti projektams. Iš jų 52 600 eurų bus reikalingi prisidėti prie Europos Sąjungos lėšomis įgyvendinamų projektų: Pamiškės gatvės Rietave techninių parametrų gerinimui skirta 44 400, o L. Ivinskio gatvės pėsčiųjų ir dviračių takui įrengti – 8 200 eurų.

Giliogirio kaimo Šaltinių, Vingio, Liepų, Naujosios gatvių ir Rietavo miesto Vatušių gatvės apšvietimui įrengti (skolai grąžinti) skirta 26 000 eurų.

Rietavo Palangos gatvės atkarpos nuo Kaštonų gatvės iki Akacijų gatvės kapitaliniam remontui iš minėtos programos lėšų atriekta 28 400 eurų, Daugėdų seniūnijos Gudalių gatvės supaprastintam remontui – 60 500, Rietavo Pievų gatvės apšvietimui įrengti – 1 300, o pačios gatvės kapitaliniam remontui – 23 000 eurų.

Rietavo seniūnijos kelio į Girėnų kaimą kapitaliniam remontui teko 28 900, Pelaičių gyvenvietės Bangos ir Malūno gatvių rekonstrukcijai – 31 400 eurų.

Lėšų skirta ir kelių bei gatvių inventorizacijai ir paprastojo remonto darbams, darbų techninei priežiūrai, laboratoriniams kokybės kontrolės tyrimams bei inžinerinėms paslaugoms.

Visi paminėti projektai jau yra pradėti įgyvendinti – kai kur dar tik rengiami techniniai projektai, o kai kuriuose objektuose pradėti ir darbai.

Sprendimo projektas Tarybos posėdžio metu pristatytas paskubomis, nedetalizuojant, kadangi per karantiną į posėdį susirinkę politikai, nors ir su apsauginėmis kaukėmis bei pirštinėmis, negalėjo gaišti. Be to, visi Tarybos nariai su medžiaga turėjo galimybę susipažinti iš anksto.

Pristačius informaciją, nutarta kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų 2020 metų sąmatą patvirtinti.

Posėdžio pabaigoje meras Antanas Černeckis akcentavo, jog projektas Pelaičių Bangos gatvei tvarkyti jau yra pateiktas, laukiama atsakymo iš Susisiekimo ministerijos, ar jam bus skirta lėšų. O ketvirtadienį „Žemaičiui“ patvirtino, kad jos – 400 000 eurų – jau yra skirtos.

Pasak mero, tokių projektų įgyvendinimas, tam reikalingi darbai ir karantino metu negali sustoti. „Tą malūną reikia sukti. Ekonomiką reikia maitinti“, – ironizavo A. Černeckis.

Kitu atveju, anot jo, būtų striuka verslui, mažiau lėšų būtų surinkta į biudžetą, o dėl to kentėtų visi gyventojai. Blogiausiu atveju netgi grėstų 2009 m. krizės scenarijus, kurio pasikartojant nelaukia niekas.