„Rietuvoje“ driokstelėjęs sprogimas sukėlė gaisrą

Plungės prie­šgais­rinės gelbė­ji­mo tar­ny­bos nuo­trau­ka
Gaisrą ge­si­no pen­kios ug­nia­ge­sių ko­man­dos iš Rie­ta­vo, Plungės, End­rie­ja­vo, Tverų ir Ku­lių
Šeštadienio vakarą, 17.30 val., Vatušiuose, UAB „Rietuva“, nuaidėjo sprogimas. Netrukus ramaus šeštadienio vakaro tylą perskrodė ir policijos, greitosios bei net penkių gaisrinių mašinų signalizacijos, į viršų veržėsi tamsūs dūmai, pastatą laižė liepsnos. Mačiusieji ir fiksavusieji to vakaro nelaimę sakė pasijutę it veiksmo filme. Laimei, įvykio metu pastate buvę 7 darbuotojai iš jo laiku pasišalino, tad aukų išvengta. Tačiau vienam darbuotojui visgi medikų prireikė.

Popierinio korinio užpildo gamykloje, kurią galima vadinti viena didžiausių rietaviškių duondavių (dirba per 100 darbuotojų), sprogimas tvokstelėjo susikaupus pjuvenų dulkėms. Iš cecho ugnis netrukus persimetė į šalia esantį pjuvenų sandėlį.

Kaip vakar „Žemaičiui“ sakė Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis inspektorius Martynas Andrijauskas, pavaduojantis atostogaujantį viršininką, spėjama, jog sprogimas kilo dėl gamybinio proceso metu sugedusio įrenginio. Sprogimo banga sugriovė sienų plokštes, išlaužė duris, uždegė pjuvenas.

Gesinti gaisro sulėkė penkios gaisrinės mašinos iš šalia esančio Rietavo, Plungės, Endriejavo, Tverų ir Kulių. Ugniagesiai gaisrą gesino apie dvi valandas. Nepaisant visų jų pastangų, liepsnos spėjo apgadinti pastato vidų, nukentėjo ir stogas, aprūko sienos bei apie 400 kv. m lubų. Įmonės ekskavatoriumi, nupjovus sandėlio pakeliamuosius vartus, iš gaisravietės išvežta apie 50 tonų biokuro – vandeniu sulietų pjuvenų.

Ir numalšinus liepsnas gaisrininkai įmonėje budėjo iki 2 valandos nakties, kad įsitikintų, jog nebėra pavojaus ir gaisras nebeatsinaujins.

Nors gaisro metu aukų išvengta, nukentėjo 1960 m. gimęs įmonės darbuotojas. Tiesa, anot M. Andrijausko, vyras susižeidė ne sprogimo ar gaisro metu, o jau po to, padėdamas likviduoti jo padarinius. Susižeidė nesmarkiai – sumušta galva, nudeginta ranka. Nelaimėliui medikai pagalbą suteikė vietoje, guldyti į ligoninę vyro neprireikė.

Tačiau vakar kalbintas „Rietuvos“ direktorius Ramūnas Skurvydas sakė, kad nukentėjusiųjų, kaip skelbta pagal pirminius duomenis, nebuvo. Tiesa, vietinis darbuotojas nusibrozdino, bet, anot direktoriaus, tai itin lengvas susižeidimas ir šitaip „nukentėjo“ ne vienas, likvidavęs padarinius po gaisro, bet nieko rimto iš tiesų neįvykę. Tuo metu, kai ceche įvyko sprogimas, jame nieko nebuvo.

R. Skurvydo žodžiais, laimei, jog ugnis po pastatą neišplito ir įrenginiai nei nuo jos, nei nuo sprogimo nenukentėjo. Žinoma, įmonė patyrė nuostolių. Kokie jie, direktorius neatskleidė – dar skaičiuojama. Šiandien „Rietuva“ toliau dirba, nors ir ne visu pajėgumu.