Skyriaus nenaikins, bet siūlys bendradarbiauti

Rūtos LAU­RI­NAI­TIENĖS nuo­trau­ka
L. Ivins­kio gim­na­zi­jo­je pro­fe­si­nio mo­ky­mo sky­rius įkur­tas ne­bus. Nors anks­čiau to­kia ga­li­mybė ir siū­ly­ta
Plungės technologijų ir verslo mokyklos (TVM) Rietavo filialas, įsikūręs buvusios Žemaitijos kolegijos mokslo bazėje, naikinamas nebus. Anksčiau parengtame pirminiame švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus įsakymo projekte buvo nurodyta Rietavo filialą naikinti bei kaip alternatyvą įkurti profesinio mokymo skyrių L. Ivinskio gimnazijoje. Tačiau kovo 17 dieną ministro pasirašytame įsakyme tokio įrašo nebeliko.

„To ir tikėjomės, – ketvirtadienį „Žemaičiui“ sakė Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, visą kilusį šaršalą dėl galimo skyriaus panaikinimo vadindamas nereikalingu politikavimu. – Tai buvo tik ministerijos siūlymas. Jį atmetėm, todėl ministerija nusprendė: nenorit – nereikia. Pertvarkydama profesinių mokyklų tinklą ji privalėjo pateikti galimus variantus ir Rietavui. Tą ir padarė, bet mums toks variantas netiko. Labai abejoju, kad jis būtų pasiteisinęs.“

O Seimo narys Jurgis Razma, kuris pirmasis garsiai prabilo apie ministerijos užmačias naikinti TVM skyrių, džiugią žinią plungiškiams bei rietaviškiams jau kitą dieną po įsakymo pasirašymo pranešė savo feisbuko paskyroje. Seimo narys dargi pridėjo džiūgaujančių Plungės technologijų ir verslo mokyklos direktoriaus Audriaus Misiūno bei mokyklos ugdytinių nuotrauką.

A. Misiūnas, komentuodamas politiko įrašą, ministro sprendimą vadino protingu. Esą dabar bus galima „racionaliau panaudoti dviejų mokymo įstaigų išteklius, nereiks tiesiogiai konkuruoti dėl mokinių, išliks darbo vietos Rietave“.

Skaitytojams priminsime, kad dar vasario pabaigoje vykusiame Rietavo savivaldybės tarybos posėdyje dėl Švietimo, mokslo ir sporto ministro pirminio įsakymo projekto, kuris TVM būtų reiškęs jo filialo Rietave veiklos pabaigą, kilo daug triukšmo. Tiesa, ministerijos siūlyta svarstyti galimybę įkurti profesinio mokymo skyrių Lauryno Ivinskio gimnazijoje. Tačiau ir toks siūlymas pritarimo nesulaukė.

Posėdžio metu Tarybos narė Vilija Razmienė prašė susidariusią situaciją aptarti su visais Tarybos nariais. Ir nors į posėdžio darbotvarkę toks klausimas nebuvo įtrauktas, išsekus darbotvarkės klausimams meras pakvietė šia tema pasikalbėti.

Tuomet Savivaldybės vadovas sulaukė kritikos, jog raštas ministerijai buvo surašytas vien tik Savivaldybės specialistų. Ir nors jame buvo juoda ant balto išdėstyta, kad Savivaldybė TVM filialo Rietave naikinimui nepritaria, Tarybos narys Povilas Batavičius išreiškė norą, kad visai savivaldybei itin svarbiuose sprendimuose dalyvautų ir Tarybos nariai. Meras tuomet teisinosi, kad atsakyti ministerijai reikėjo skubiai, nebuvę laiko pasitarimams.

Tiesa, nors kovo 17 dieną ministro patvirtintame atnaujintame profesinio mokymo įstaigų tinklo pertvarkos plane apie Rietavo filialo likvidavimą nė žodeliu nebeužsimenama, numatyta TVM Rietavo filialo bei L. Ivinskio gimnazijos bendradarbiavimo galimybė. Ji turėtų būti apsvarstyta dar šiemet.