Tveriškiai šventė Žolinę

Au­ri­mo PUI­DO­KO nuo­trau­ka
Žolinės dieną paš­ven­tin­tas jau ant­ra­sis paminklinis ri­bo­ženk­lis, žy­min­tis įva­žia­vimą į Tve­rus
Tveriškiai jau Žolinės išvakarėse žinojo – šventė šią dieną bus. Žinojo net ir tie, kurie nematė apie šventę skelbiančių plakatų, apie ją neišgirdo iš draugo ar kaimyno. Užteko pamatyti, kaip pustomas miestelio skveras. Iš įvairių žolynų ir kitų priemonių sumaniai kuriamos dekoracijos tą pat akimirką viliojo čia įsiamžinti. Tačiau vertėjo palaukti, mat tų dekoracijų vis daugėjo ir kitądien jau galėjai rinktis, prie kurios ar kurių pasidaryti atminčiai liksiančią įprastą nuotrauką ar asmenukę.

Šiemet tveriškiai dėl nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių atsisakė kasmetinės sueigos, vykstančios liepos pradžioje, tad didelio dėmesio sulaukė Žolinė, kuri taip pat puiki proga susiburti.

O ji Tveruose prasidėjo sporto šventės atidarymu. Miestelio seniūnas Antanas Zalepūgas sportininkams linkėjo ne tik pasportuoti, bet ir pailsėti, mat sportas – atgaiva tiek kūnui, tiek sielai.

O vos šventę atidarius ir į penkių kilometrų trasą apie Tverus išlydėjus bėgikus, kitame miestelio gale, prie įvažiavimo į miestelį Varnių gatvėje, buriavosi Tverų folkloro ansamblio „Kermušie“, Klaipėdos krašto Europos skautai ir būrys smalsuolių. Čia susirinkta taip pat svarbia proga – pašventinti Tverų miestelio pradžią žymintį riboženklį „Tverā“, sukurtą menininko Virgilijaus Bizausko.

Tverų švč. Mergelės Marijos Apsilankymo parapijos klebonas Aivaras Pudžiuvelis riboženklį pašventino, o tveriškių ansamblis šį įvykį palydėjo šiai progai puikiai tikusiu Tverų miestelio himnu. „Čia subėga keliai keturi Žemaitijos miestelių kitų...“ – skamba Tado Maslausko parašytose eilėse. Taigi keliai keturi, o Tverų miestelio ribą žymintis riboženklis kol kas – antras (pirmasis pastatytas prieš trejus metus). Tačiau seniūnas išdavė, kad tveriškiai turi svajonių, jog tokie išskirtiniai riboženkliai anksčiau ar vėliau atsiras ir prie kitų likusių dviejų įvažiavimų.

Kas nebuvo Varnių gatvėje, matyt, tuo metu ruošėsi į Mišias šventinti atsineštų žolynų ir minėti Švč. Mergelės Marijos ėmimo dangun dieną. O po Mišių miestelėnai pasklido į aikštę – kas dekoracijų apžiūrėti, kas sūrių, saldėsių ar medinukų įsigyti, o kas sėdo ant suolelio užsiimti vietą netrukus vyksiančiam koncertui. Tveriškiams koncertavo saviškių fokloro ansamblis, Šilalės ir Kretingos rajonų meno mėgėjų kolektyvai. Jų dainų užliūliuoti sueigos dalyviai visgi nepamiršo aplankyti ir skarelių parodos. O vakarop rinktasi į lauko estradą – šokiui pakviesti seniai matytą kaimynę ar seniai širdin smigusią simpatiją, o gal aptarti visą dieną vykusių sporto varžybų, mat prieš tai apdovanoti jų nugalėtojai.

Greičiausiai Tverų miestelį apibėgo iš Lopaičių kaimo kilęs Mindaugas Šaltmeris. Tiksliau – Mindaugas šį titulą apgynė, mat niekas šiose bėgimo varžybose jo nepralenkė ir pernai. Stipriausia tarp tinklininkų šiemet – „Rietavo komanda“, pajėgiausia krepšinio komanda –Tverų „Vykinto“, geriausi futbolininkai – klaipėdiškiai. Taikliausia ranka žaidžiant smiginį buvo tveriškės Kornelijos Šniaukaitės bei rietaviškio Gedvydo Mišeikio. Stipriausia ranka, kaip paaiškėjo kilnojant svarstį, – lopaitiškio Romualdo Metrikio. Rankų lenkimo varžybose nugalėtoja tarp moterų pripažinta tveriškė Karolina Burneikaitė, tarp vyrų – Kazys Grimalis iš Kvėdarnos. Virvės traukimo varžybose vėl pasižymėjo tveriškiai – pirmoji vieta atiteko komandai „PPP“.