
Naujausios
Kenčia... kone visi
„Kenčiame ne tik mes, gyventojai, bet ir patys keturkojai, kurie šiaip sau tikrai neinkščia. Jei būtų pašerti ir prižiūrėti, jie ramiausia lakstytų po kiemą ar gulinėtų būdoje. Jūs nuvažiuokite į Sodo gatvę ir pažiūrėkite į tuos vargšus šunelius. Ant kokių grandinių jie pririšti! Vos apsisukti gali. Tai gyvūnų kankinimas!“ – į ragelį kone šaukė moteriškas balsas.
Skambinusioji pridūrė, kad jai plyšta širdis matant tokį elgesį su gyvūnais. Ir išties, nors ir stengiamasi kovoti su gyvūnų skriaudimu, Lietuvoje vis dar apstu šeimininkų, labai neatsakingai prižiūrinčių savo augintinius. Apie gyvūnų gerovės ir sveikatingumo pažeidimus dažnai skelbiama ir spaudoje. Tad nė kiek nenustebome išgirdę ir rietaviškės pagalbos šauksmą.
Paprašėme jos įvardinti žmones, šitaip baisiai besielgiančius su vargšais padarėliais. Bet moteriškė pareiškė negalinti pasakyti konkretaus atvejo, nes kenčia ne vienas šuo, o kone visi, gyvenantys Sodo gatvėje. Ir taip jau esą seniai. Moteris tikino pagalbos ieškojusi Rietavo valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT), tačiau šios specialistai tik numojo ranka.
„Kam jie išvis reikalingi, jei neatlieka savo darbo?“ – retoriškai klausė rietaviškė ir dar pridėjo, kad šios tarnybos specialistai neišmano savo darbo.
Išgirdome ir daugiau. Moters žodžiais, ir Rietavo savivaldybės meras – ne ką geresnis. Ir jam esą nerūpi neprižiūrimi gyvūnai. „Giria ir giria jį, tik nesuprantu, už ką! Aš iš savo varganos pensijos perku maistą tiems vargšeliams, o tie sėdi sau rankas sudėję“, – piktinosi šunimis susirūpinusi moteris.
Skundėsi jau ne kartą
Bandydamas išsiaiškinti, ar tai, ką pasakojo paskambinusi rietaviškė, yra tiesa, į VMVT kreipėsi ir „Žemaitis“. Tik vos spėjus prasižioti, kokiu klausimu skambinama, įstaigos viršininkas-valstybinis veterinarijos inspektorius Alvydas Montvydas pareiškė, kad ši situacija – seniai žinoma. Aišku net tai, kas dėl to skundžiasi.
Esą ta moteriškė ne pirmą kartą reiškia susirūpinimą keturkojais. Paskutinį kartą jos skundo sulaukta pernai. Tada ji aiškino, kad kaimyno šuo liūdi dėl buvusių šeimininkų, neva jam trūksta laisvės ir apskritai jis yra neprižiūrimas.
Gavusi tokį skundą, tarnyba suskubo jį patikrinti. Nuvykus į nurodytą vietą Sodo gatvėje ir įvertinus situaciją nustatyta, kad šuo – prižiūrėtas, turi pakankamai laisvės, yra pašertas ir sveikas. Išsiaiškinta, kad, pasikeitus namo savininkams, buvę šeimininkai šunį paliko naujakuriams, tad kol adaptavosi, gyvūnas buvo neramus, daugiau lojo. Bet vėliau neva viskas susitvarkė ir kaimynė pretenzijų daugiau nebeturėjo.
Nei valkataujančių, nei neprižiūrėtų
Apie tą patį liūdintį šunį skambinusi moteris pasakojo ir mums, bet tuo pačiu patikino, kad šiandien bėdos jau nėra. Dabar moteriai ramybės neduoda kiti keturkojai.
Negalėdami likti abejingi tam, ką išgirdo, „Žemaičio“ žurnalistai nutarė nuvykti į minėtąją Sodo gatvę ir pasižiūrėti, kaip laikosi ten gyvenantys keturkojai. Savo akimis įsitikinome, kad jų ten – išties nemažai.
Vienas linksmas įmitęs šunelis strikinėjo šalia šeimininko kojų. Ne ką prasčiau atrodė ir kito kiemo viduryje smalsiu žvilgsniu sustojusį žurnalistų automobilį nužvelgęs nedidelis šuniukas. Minėtoje gatvėje jų būta ir daugiau. Bet kad ir kiek besidairėme, neišvydome nė vieno keturkojo, keliančio nerimą dėl jo sveikatos ar gyvenimo sąlygų.
Pasivažinėjome ir po kitas Rietavo gatves, nes rietaviškė tikino, kad visame mieste netrūksta valkataujančių ir neprižiūrimų šunų. Bet vėlgi – nieko panašaus neišvydome.
Matyt, yra kaip VMVT viršininkas sakė – viskas iš didelės rietaviškės meilės šunims.