Žaibas sudegino tveriškių ūkinį pastatą

Unsp­lash nuo­trau­ka
Pirmadienį paryčiais, kai aplink griausmingai grumėjo perkūnas ir dangų skrodė žaibai, tveriškių šeima kėlėsi melžti ganyklose ganomų karvių. Staiga ugnis tvykstelėjo ir jų kieme, o netrukus pasigirdo toks galingas trenksmas, kad visa šeima nuo išgąsčio krito ant žemės. Po to pamatė, kad dega ūkinis pastatas.

Ugninį žaibą, uždegusį pastatą, matė ir lauke tuo metu buvęs kaimynas. Ugniagesiams vėliau jis pasakojo, kad liepsna visą stogą apėmė išsyk.

Pirmadienį Tverų seniūnas Antanas Zalepūgas „Žemaičiui“ sakė, jog pastato savininkas Tveruose garsėja nagingumu. Minėtame ūkiniame pastate, be kitų daiktų, jis laikė elektros srovės generatorių, suvirinimo aparatą, benziną. Tad sprogusios benzino talpyklos tik dar labiau „pamaitino“ ir taip greit įsismarkavusią liepsną. Anot seniūno, iš pastato liko tik mūrinė jo dalis.

Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Mykolo Pronckaus pasakojimu, ugnis sunaikino medinę pastato dalį, stogą, šešis ritinius šieno, 4 kubinius metrus malkų, išdegė namų apyvokos daiktai. Tverų ugniagesiai padėjo išvesti pastate laikytus keturis jaučius, tačiau sudegė 15 vištų.

Laimei, šalia buvęs gyvenamasis namas nenukentėjo. Gaisrą kelias valandas gesino Tverų, Rietavo, Žarėnų ir Plungės ugniagesiai. Jiems vandenį teko gabentis iš už kilometro esančio vandens telkinio, mat niekur arčiau jo nebuvo.

Anot M. Pronckaus, šįmet gesinti žaibo iškrovos sukeltą gaisrą jo vadovaujamiems ugniagesiams teko pirmą kartą. Esą apskritai tokie gaisrai yra gana reti.

A. Zalepūgo žiniomis, ūkinį pastatą šeimininkai buvo apdraudę, tad kažkiek žalos turėtų atlyginti draudimas. Miestelio bendruomenė taip pat neabejinga šių tveriškių nelaimei ir ketina juos kuo galėdama paremti.