Siūlė vicemero nespausti į darbo laiko rėmus

„Žemaičio“ nuotr.
Ž. Purauskis: „Tikrai nėra taip, kad kažkas kažką klastotų“
„Ar atsistatydinsite iš užimamų politinio pasitikėjimo pareigų, jei bus įrodyta, kad klastojote darbo laiko apskaitą Žemaičių Kalvarijos kultūros centre?“ – toks klausimas iš salės, adresuotas vicemerui Žydrūnui Purauskiui, nuskambėjo užpraėjusį trečiadienį Plungėje, vykusių kandidatų į Seimą debatų metu.

Galbūt ne visi žino, kaip susijęs Plungės rajono savivaldybės vicemeras Ž. Purauskis ir debatų metu paminėtas Žemaičių Kalvarijos kultūros centras. Ogi vicemeras, dar iki tapdamas mero dešiniąja ranka, dirbo minėto Kultūros centro Alsėdžių filialo vadovu. Neatsisakė šių pareigų ir paskirtas į politinio pasitikėjimo vicemero pareigybę.

Nujausdama, kad politikui gali kilti keblumų derinti šias dvi pareigas, opozicija ne vieną kartą viešai kėlė klausimą dėl galimo interesų konflikto. Juo labiau kad vicemerui pavesta kuruoti Savivaldybei priklausančių institucijų vadovų veiklą. Tad natūraliai kilo klausimas, kaip tai suderinama su jo darbu Žemaičių Kalvarijos kultūros centre ir kaip jis kuruos bei vertins šio centro direktorės Rimos Jokubauskienės darbą, jei ši yra ir jo tiesioginė vadovė.

Tačiau valdantieji tame jokių grėsmių neįžvelgė, stojo mūru už Ž. Purauskį ir patikino, kad jis yra atleistas nuo pareigos vertinti Žemaičių Kalvarijos kultūros centro vadovės veiklą, tad interesų konflikto nebus.

Vis dėlto, kaip paaiškėjo per neseniai vykusį Kontrolės komiteto posėdį, tam tikrų įtarimų dėl Ž. Purauskio darbo Savivaldybėje ir Kultūros centre derinimo yra. Opozicijos lyderis Mindaugas Kaunas posėdžio metu iškėlė klausimą, kaip vienas ir tas pats asmuo, dirbdamas dviejose darbovietėse, vienu metu sugeba būti ir komandiruotėje, tarkime, Vilniuje, ir savo darbo vietoje Alsėdžiuose?

Kaip pavyzdį M. Kaunas pateikė vicemero komandiruotę praėjusį pavasarį į Vilnių, į ten vykusią Knygų mugę. Nors buvo išvykęs į sostinę, Žemaičių Kalvarijos kultūros centro darbo laiko apskaitos žiniaraštyje nurodyta, kad Ž. Purauskis dirbo kaip įprasta – nuo 18 iki 22 valandos. Pasak opozicijos lyderio, tokių atvejų, kaip matyti iš dokumentų, buvo ne vienas.

Atsakydamas vicemeras sutiko, jog buvo padaryta klaidų. „Reikėjo komandiruotę gauti ir iš Kultūros centro, nes stovėjome stende (Knygų mugėje – aut.) ir kaip kultūros centrų atstovai. Be to, neretai dirbame ir namuose, vyksta projektinės veiklos, kūrybinis darbas, rašomi scenarijai. Būtų labai sudėtinga visa tai įsprausti į darbo valandas. O Alsėdžių filialo veikla neleidžia suabejoti, kad darbas nevyksta: yra suburti 5 kolektyvai, organizuojami renginiai, įgyvendinami projektai, pritraukiamos papildomos lėšos“, – vardino vicemeras.

Jam į pagalbą atėjo ir Žemaičių Kalvarijos kultūros centro direktorė R. Jokubauskienė. „Kuris vadovas norėtų turėti tokį darbuotoją, kuris atsėdi tas 4-ias valandas ir nieko nepadaro?! (Ž. Purauskis Kultūros centre dirba 0,5 etatu, darbo dienomis nuo 18 iki 22 val. – aut.).Tikrai nesame gavę nusiskundimų iš alsėdiškių ar iš seniūnės, kad netenkina filialo veikla“, – kalbėjo ji ir siūlė nespausti meno žmonių į darbo laiko apskaitos rėmus.

Tačiau tokie pamąstymai nesušvelnino griežto opozicijos lyderio nusistatymo iki galo išsiaiškinti, buvo padarytas nusižengimas ar ne. Jis paprašė Kontrolės ir audito tarnybos atlikti detalesnį Ž. Purauskio darbo Kultūros centre laiko apskaitos patikrinimą. Jo išvadas tikimasi gauti iki metų pabaigos.

O „Žemaičio“ kalbintas vicemeras sakė visoje šitoje situacijoje neįžvelgiantis savo kaltės. Pasak jo, tarp kultūros darbuotojų yra įprasta tarnybines užduotis vykdyti nuotoliu – iš namų ar kitos vietos, kur tuo metu tenka būti. Tačiau paklaustas, ar Kultūros centro vadovė yra pasirašiusi įsakymą dėl darbo per nuotolį, Ž. Purauskis šito pasakyti negalėjo – esą nesidomėjo tuo.

„Tiesiog vadovė suformuluoja tam tikras užduotis ir dirbam, – paaiškino jis. – Vyksta ne tik kūrybinis darbas, bet ir projektinė veikla. Kai reikia teikti paraiškas ar ataskaitas, būna, kad ir per naktis sėdim prie kompiuterių. Visos darbo valandos yra išdirbamos, tikrai nėra taip, kad kažkas kažką klastotų. Jei kontrolieriai matys, kad yra kažkokių netikslumų, teks pripažinti, jog buvo padaryta klaidų pildant apskaitą, bet aš pats asmeniškai savo kaltės tame neįžvelgiu ir reikalo atlyginti kažkokią žalą, neva tai padarytą Savivaldybės biudžetui, tikrai nematau.“