
Naujausios
Apklausa
Kiek išleidžiate mokesčiams?
Jadvyga MASLENIKOVA, pensininkė:
– Gyvenu viena, tai ir mokesčiams reikia atiduoti didelę dalį savo pensijos – vienintelių pajamų. Sunkiai verčiuosi, gaunu šiokią tokią kompensaciją. Pinigų nemažai reikia ir vaistams.
Namuose galima šildytis savarankiškai dujomis, bet kol kas dar nesišildau, taip turiu galimybę sutaupyti. Taupau viską, ką įmanoma sutaupyti, todėl dar didinami mokesčiai būtų didžiulė našta.
Žibuolė ir Viktoras MICHAILOVAI, šiauliečiai:
– Abu gauname pensijas, tačiau mokesčiai yra labai dideli. Dalis pinigų išleidžiama vaistams. Šalčiausią mėnesį, paskaičiavome, pernai už butą mokėjome – 540 litų. Kad galėtume mokėti už šildymą, jau vasarą pradedame po kelis litus atsidėti. Galvoje turi dirbti visa buhalterija.
Bendraujame su Latvijoje gyvenančiais pensininkais, tai krizės laikotarpiu buvo sumažintos ir jų pensijos, tačiau tik keliems mėnesiams. Pensijų dydis atkurtas ir 5 latais padidintas. Kodėl kainos keliamos, o jau treji metai pensininkams niekas negrąžina sumažintų pensijų?
Edmundas ŠIUŠIS, autokrautuvo vairuotojas:
– Didžioji dalis atlyginimo yra išleidžiama mokesčiams. Šildymo sezonui specialiai netaupome, tenka pasispausti. Pagal šalyje mokamus atlyginimus, kainos už šildymą, vandenį, elektrą yra didelis krūvis dažnai šeimai.
Danutė ŠIMAITIENĖ, vaiką auginanti mama:
– Dabar esu motinystės atostogose, pajamos – tik vyro alga. Žiemos sezonu mokame daugiausiai. Nepataupysi elektros, vandens, kai namie mažas vaikas. Žmonės spaudžiami į kampą.
Vytautas JURKĖNAS, šiaulietis:
– Kiekvieną mėnesį mokesčiams išleidžiu apie 150 litų. Gyvenu nuosavame name. Šildymo metu prisideda apie 100 litų už kurą. Nuosavas namas turi savų privalumų, gali pats taupyti, kiek tik nori. Skirtumas nuo daugiabučio didžiulis. Daugiabutyje esi nuo visko priklausomas ir reikia mokėti tiek, kiek padidins kainas.
Kalbino Natalija KONDROTIENĖ, Giedriaus BARANAUSKO nuotr.