Prieš Kalėdas asfaltavo, po Velykų ėmė lopyti

Jur­gi­tos NAG­LIENĖS nuo­trau­ka
Ke­li­nin­kai grįžo iš­tai­sy­ti bro­ko
Pernai gyvenantieji Gintališkėje džiūgavo, kad netrukus galės pamiršti žvyrkelį, kuriuo daug metų teko dardėti Šateikių pusėn – imta ruoštis asfaltuoti kelio Liepgiriai–Šateikiai–Gintališkė atkarpą, kuri baigiasi ties Gintališkės kaimu. Pernai rudenį pradėti darbai neužtruko ir jau prieš Kalėdas kelio remontas buvo baigtas. Tik štai išaušo pavasaris ir kelininkai tuoj po Velykų vėl sugrįžo. Dabar pjausto naująjį asfaltą gabalais ir tose vietose pila naują. „Man aiškino, kad įmonė penkerius metus bus atsakinga už savo darbą. Tai visą tą laiką taip ir taisys broką“ – stebėjosi į redakciją paskambinęs „Žemaičio“ skaitytojas.

Kelio Liepgiriai–Šateikiai–Gintališkė ruožas pernai Lietuvos automobilių kelių direkcijos buvo įtrauktas į vadinamąją zebra programą, pagal kurią remontuojamos likusios neasfaltuotos nedidelės žvyrkelių atkarpos.

Minėtosios atkarpos ilgis – 2,48 kilometro. Regis, visai nedidelis galiukas, bet vietos gyventojams teko nemažai pavargti, ir raštus rašyti, ir parašus rinkti, kad pagaliau atkreiptų į savo kelią dėmesį ir sulauktų išsvajotojo asfalto.

Turbūt nereikia nė sakyti, kaip visi džiūgavo, kai praėjusį rugsėjį šiame ruože pasirodė kelininkų technika. Dirbta gana sparčiai, tad džiugios nuotaikos niekas netemdė.

„Pamenu, Kalėdų švęsti važiavome jau nauju, tik tik išlietu asfaltu. Ir visiems gyrėmės, kad va – jau turime, jau galėsim ir mes važinėti civilizuotai“, – kalbėjo skambinusysis.

Tik tas džiaugsmas trūko nuo Kalėdų iki Velykų. Joms pasibaigus kelininkai grįžo į neseniai išasfaltuotą ruožą ir vėl ėmėsi darbo. „Pasižymi gabalą asfalto, jį išpjauna, tada lieja naują. Tie lopai jau keliose vietose, ir dar vis nebaigia. Skambinau į Lietuvos automobilių kelių direkciją klausti, kas čia darosi. Man atsakė, esą nėra reikalo rūpintis. Neva ta įmonė dar penkerius metus po darbų užbaigimo bus atsakinga už jų kokybę, tad kiek reikės, tiek ir taisys savo broką. Ar tai reiškia, kad visus penkerius metus taip ir žais ji?“ – tuo, ką išgirdo ir ką pamatė, negali patikėti vyriškis.

Žmogus kalbėjo, esą jam pikčiausia, kad atsakingoms institucijoms į šią situaciją nusispjaut. „Atseit turit naują asfaltą, ir džiaukitės. O kad tas asfaltas jau po pusmečio lopytas ir perlopytas, jiems dzin.“

Kodėl prireikė dar pusmečiui nepraėjus remontuoti naujai išasfaltuotą kelio Liepgiriai–Šateikiai–Gintališkė ruožą, „Žemaitis“ teiravosi Lietuvos automobilių kelių direkcijos. Ji užsakė darbus, tad tikrai turėtų žinoti, kaip jie atlikti.

Direkcijos atstovo Sauliaus Jansono atsakymas buvo trumpas ir konkretus.

„Valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 3216 Liepgiriai–Šateikiai–Gintališkė ruože nuo 9,98 iki 12,36 km atlikus kapitalinės rekonstrukcijos darbus buvo nustatyti defektai: ruože nuo 10,83 iki 10,88 km dešinėje pusėje nustatyti nelygumai, o 11,12 kilometre dešinėje pusėje nustatytas asfalto mišinio nuokrypis“, – rašė jis.

Direkcijos atstovas dar pridūrė, kad visi defektai šalinami rangovo – UAB „Plungės Jonis-S“ – sąskaita.