Sutvarkyta pakrantė traukia ir butelio mėgėjus

Gin­tarės KAR­MO­NIENĖS nuo­trau­ka
„Že­mai­tis“ sa­vo aki­mis įsi­ti­ki­no, kad į re­dak­ciją už­su­ku­sios mo­ters pa­sa­ko­ji­mai – ne iš pirš­to lauž­ti. Vos at­vykę į pa­krantę iš­vy­do­me links­mai laiką leid­žian­čius vy­rus
„Taip gra­žiai su­tvarkė Plungės jūros pa­krantę ir priei­gas prie jos. Taip sma­gu išei­ti pa­si­vaikš­čio­ti, pa­si­grožė­ti gam­ta, su­tvar­ky­to­mis erdvė­mis. Tik gai­la, kad pa­sku­ti­niu me­tu ra­mybės ten ma­žai – kur pa­si­suk­si, ten pi­jo­kai. Ge­ria, ve­mia, kei­kia­si. O po­li­ci­jos – nė su ži­bu­riu nerasi“, – skundė­si pra­ėju­sią sa­vaitę į re­dak­ciją už­su­ku­si plun­giškė. Ne­to­li va­di­na­mo­sios Plungės jūros pa­krantės, V. Ma­čer­nio gatvė­je, gy­ve­nan­ti vy­res­nio am­žiaus mo­te­ris įsi­ti­ki­nu­si, kad tau­relės mėgėjai ir ki­ti ne­draus­min­gai vie­šo­je vie­to­je be­siel­gian­tys as­me­nys pri­si­bi­jotų ne­de­ra­mai elg­tis, jei nors ret­kar­čiais ten pa­si­ro­dytų po­li­ci­jos pa­reigū­nai.



Suo­le­lius oku­puo­ja gir­tuok­liai

Re­dak­ci­jo­je plun­giškė ap­si­lankė, kaip pa­ti sakė, po itin ne­ma­lo­naus įvy­kio. Praė­ju­sios sa­vaitės ant­ra­die­nio po­pietę nu­si­lei­du­si laip­tais, ve­dan­čiais nuo Aka­de­mi­ko Adol­fo Ju­cio pro­gim­na­zi­jos pa­krantės link, mo­te­ris iš­vy­do svir­du­liuo­jan­čius gir­tuok­lius, nuo ku­rių skli­do ne tik bai­si al­ko­ho­lio smarvė, bet ir šlykštūs keiks­ma­žod­žiai.

„Jums reikė­jo pa­ma­ty­ti mamų, ėju­sių ten su sa­vo ma­ža­me­čiais vai­kais, reak­ciją. Joms raitė­si au­sys gir­dint ši­taip kei­kian­tis. O dar ta smarvė... Bai­su“, – ne­ma­lo­niais įspūdžiais da­li­jo­si mo­te­ris.

Anot plun­giškės, aki­vaizd­žiai ne­blaivūs vy­rai ant vie­no iš suo­liukų bu­vo iš­si­ri­kiavę al­ko­ho­lio bu­te­lius, ša­lia mėtėsi grei­čiau­siai tos pa­čios kom­pa­ni­jos da­ly­vių ko­jinės bei ba­tai. Ne­ga­na to, mo­ters žod­žiais, vie­nas iš gir­tuok­lių vėmė.

Esą jo ne­trikdė pro šalį ei­nan­tys ir viską ma­tan­tys praei­viai. „Ar to­kius vaiz­dus tu­ri ma­ty­ti vai­kai ir pa­si­vaikš­čio­ti išėję suau­gu­sie­ji?“ – klausė į žur­na­lis­tus krei­pu­sis plun­giškė.

Mo­te­ris ti­ki­no, kad jai la­bai knietė­jo su­draus­min­ti tuos gir­tuok­lius, bet bi­jo­ju­si – ne­ži­nia, ką ga­li pa­da­ry­ti to­kios būse­nos žmo­gus. Ap­len­ku­si ne­ma­lonų vaiz­delį, plun­giškė pa­sa­ko­jo pėdi­nu­si to­liau, bet ne­tru­kus jai už akių vėl užk­liu­vo gir­ti vy­rai, jau ki­ti. Ne­va šie ir­gi sun­kiai stovė­jo ant kojų. Ša­lia jų lakstė ir pa­lai­das šuo, gąsdinęs praei­vius. Suo­liu­kas, prie ku­rio bu­ria­vo­si šie tau­relės kil­no­to­jai, esą bu­vo ap­derg­tas – api­pil­tas po­mi­dorų pa­da­žu ar sul­ti­mis. O ausį rėžė žo­dy­nas, sklidęs iš girtų vyrų burnų.


Nus­te­bi­no po­li­ci­jos abe­jin­gu­mas

„Ži­no­kit, ne­beištvė­riau – pa­skam­bi­nau po­li­ci­jai ir pra­ne­šiau apie vie­šo­je vie­to­je ne­de­ra­mai be­siel­gian­čius as­me­nis. Ne­me­luo­siu – po­li­ci­ja at­va­žiuo­ti neužt­ru­ko. Tik kad nau­dos iš to ma­žai bu­vo – at­va­žia­vo, iš to­lo pa­si­žiūrė­jo ir iš­va­žia­vo. Kad bent būtų nu­ėję pa­si­žiūrė­ti prie ma­no nu­ro­dytų vietų“, – pa­reigūnų abe­jin­gu­mu stebė­jo­si mo­te­ris.

Jos nuo­mo­ne, nau­jai su­tvar­ky­to­je Plungės erdvė­je po­li­ci­ja turėtų lan­ky­tis sa­vo ini­cia­ty­va. Ypač po­piet, į va­ka­ro pusę. Kas­dien pa­si­vaikš­čio­ti pa­kran­te išei­nan­čios plun­giškės tei­gi­mu, būtent ta­da ten ima vir­ti gy­ve­ni­mas – bu­riuo­ja­si tau­relės gerbė­jai, ren­ka­si jau­ni­mas.

Pas­ta­rie­siems mo­te­ris taip pat ne­gailė­jo kri­ti­kos. Pa­sa­ko­jo daž­nai ma­tan­ti, kaip šie lai­pio­ja turėk­lais, va­žinė­ja­si dvi­ra­čiais ten, kur to da­ry­ti ne­ga­li­ma, lau­žo pa­krantė­je esan­čius įren­gi­nius, try­pia žolę. O kai dvi­ra­čiais ir pa­spir­tu­kais le­kia – bi­jok pa­si­mai­šy­ti jų ke­ly.

„Sykį pa­band­žiau su­draus­min­ti, bet li­kau ne­sup­ras­ta. Tik džiau­giau­si, kad dar ko­kio rie­bes­nio žod­žio ne­su­lau­kiau. Mat pa­žįsta­ma pa­sa­ko­jo, jog kartą, su­ba­ru­si šiukš­li­nu­sius paaug­lius, su­laukė spjūvio į veidą. Ją tie­sio­gi­ne to žod­žio reikš­me ap­spjovė.“

Net­var­ka pa­si­pik­ti­nu­sios plun­giškės nuo­mo­ne, vi­so to ne­būtų, jei pa­kran­te nors ret­kar­čiais pa­si­vaikš­čiotų po­li­ci­jos pa­reigū­nai, ku­rie ir jau­nimą pa­pro­tintų, ir ge­rian­čius vie­šo­je vie­to­je nu­baustų ar bent įspėtų.

„Aš ma­nau, kad po­li­ci­ja pri­valėtų ten pa­si­su­kio­ti, juk jai pri­klau­so pri­žiūrė­ti viešąją tvarką“, – jau išei­da­ma iš re­dak­ci­jos pri­dūrė V. Ma­čer­nio gatvės gy­ven­to­ja.


Po­li­ci­ja pa­krantės neap­len­kia

Apie plun­giškės ma­ty­tus vaiz­de­lius bei pa­sta­bas po­li­ci­jos at­žvil­giu „Že­mai­tis“ pa­pa­sa­ko­jo Plungės ra­jo­no po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­to Veik­los sky­riaus tyrė­jai Lo­re­tai Ta­ma­liū­nai­tei. Pa­reigūnė pa­ti­ki­no, kad po­li­ci­ja nau­jai su­tvar­ky­tos pa­krantės tik­rai neap­len­kia ir ga­na daž­nai ten ap­si­lan­ko, žiū­ri tvar­kos.

Anot tyrė­jos, jei tik po­li­ci­jos aki­ra­tin pa­kliūtų vie­šo­je vie­to­je al­ko­holį var­to­jan­tys as­me­nys, jie tik­rai būtų ne su­draus­mi­nti, o nu­bausti. Ar jau yra pa­si­taikę to­kių at­vejų būtent nau­jai su­tvar­ky­to­je Plungės jūros pa­krantė­je, L. Ta­ma­liū­naitė pa­sa­ky­ti ne­galė­jo.

„Reikėtų pa­si­žiūrė­ti. Ne­nei­giu, kad ten ga­li būti ge­rian­čių as­menų, ta­čiau sa­vo aki­mis ne­su ma­čiu­si, nors daž­nai išei­nu su šu­niu pa­si­vaikš­čio­ti pa­kran­te“, – aiš­ki­no tyrė­ja ir dar kartą ak­cen­ta­vo, kad po­li­ci­ja nau­jai su­tvar­kytą erdvę, tiks­liau tvarką jo­je, tik­rai pri­žiū­ri ir to­liau pa­gal pa­jėgumą tą da­rys. Esą po­li­ci­jos dėme­sio su­lauks ne tik mėgėjai iš­ger­ti vie­šo­je vie­to­je, bet ir chu­li­ga­niš­kai be­siel­gian­tis jau­ni­mas.

Vis tik keis­ta, kad pa­kran­te sa­vo au­gin­tinį ved­žio­jan­ti pa­reigūnė nė sy­kio ne­matė ne­de­ra­mai be­siel­gian­čių as­menų. „Že­mai­čio“ žur­na­lis­tams to­kių vaizdų te­ko regė­ti, ir ne kartą. Ir po mūsų skai­ty­to­jos ap­si­lan­ky­mo bei skun­do at­vy­kus prie Plungės jūros, pa­vyzd­žių il­gai ieš­ko­ti ne­te­ko. Už akių užk­liu­vo prie vie­no iš suo­le­lių laiką leidę vy­rai, ku­rie pa­kai­to­mis už­si­vertę gurkš­no­jo alų iš va­di­na­mo­jo bam­ba­lio.

Lie­ka tikė­tis, kad at­ši­lus orams to­kie at­ve­jai ne­pras­lys ir pro pa­reigūnų akis. Juk va­sarą ypač pa­daugė­ja sau­le ir... al­ko­ho­liu gra­žio­je vie­to­je no­rin­čių pa­si­mėgau­ti as­menų. Tie­sa, po­li­ci­jai už­tik­ri­nant viešąją tvarką pa­krantė­je pa­gelbė­ti galėtų ir Sa­vi­val­dybės vie­šo­sios tvar­kos spe­cia­lis­tai. L. Ta­ma­liū­naitės tei­gi­mu, jie taip pat tu­ri ati­tin­kamų ga­lių.