Sugrįžusiame „Protų mūšyje“ – Prūsalių ir Babrungo triumfas

Jurgitos NAGLIENĖS nuotrauka
Pirmasis šiemet „Protų mūšis“ nudžiugino dalyvių gausa
Praėjusį ketvirtadienį Plungėje, kavinėje „Fortūna“, startavo antrasis „Žemaičio“ organizuojamas seniūnijų ir bendruomenių „Protų mūšis“. Į pirmąjį jo etapą savo didžiausius protus delegavo Alsėdžių, Kulių ir Babrungo seniūnijos bei dvi bendruomenės – Prūsalių „Liepupė“ ir Grumblių „Varnakalnis“.

Smagu, kad po metų pertraukos į antrąjį „Protų mūšį“ susirinko nemažai pirmajame žaidime pernai jau matytų veidų. Kaip visada, itin aktyviai į žaidimą įsijungė bendruomenės: tiek prūsališkių, tiek grumbliškių nereikėjo nė raginti ir šiemet nepraleisti progos pasivaržyti savo žiniomis bei tiesiog smagiai pasibūti linksmoje kompanijoje.

Aktyviai į žaidimą įsitraukė ir seniūnijos, o alsėdiškiai šiemet džiaugėsi savo gretose turėdami net merą Audrių Klišonį. Bet neliūdėjo ir likusios dvi seniūnijų komandos, mat jas į priekį vedė aktyvios seniūnijų vadovės: Babrungo seniūnė Rūta Jonušienė bei Kulių seniūnė Daivutė Petrauskienė.

„Protų mūšio“ iniciatoriui ir vedėjui Rimantui Gentvilui trumpai priminus taisykles, jau nuo pirmojo klausimų rato tarp susirinkusių komandų užvirė arši kova. Kaip ir pernai, komandoms teko pasukti galvas ieškant atsakymų į istorinius, geografinius, muzikinius, sportinius, matematinius ir loginius klausimus.

Išlaikant tradiciją dalyviai klausti ir rečiau vartojamų žemaitiškų žodžių reikšmių (kaip be jų – juk žaidimą organizuoja laikraštis „Žemaitis“). Tiesa, pastarieji klausimai sukėlė bene daugiausiai diskusijų, mat komandos kai kurių žemaitiškų (pvz., vuodyti ar vėgada) žodžių reikšmes aiškino skirtingai. Galiausiai žaidimo vedėjui kai kur teko nusileisti ir pripažinti, kad skirtingose vietovėse tas pats žodis galėjo būti vartojamas skirtingose situacijose.

Tik atsakinėjant į matematinius ir loginius klausimus dėl atsakymo nepasiginčysi – arba jį žinai, arba ne. Ir patys „Žemaičio“ skaitytojai gali pamėginti išspręsti vieną iš R. Gentvilo „Protų mūšio“ dalyviams pateiktų klausimų: jei raketė ir kamuoliukas kainuoja 1,1 euro, o raketė – vienu euru brangiau nei kamuoliukas, kiek kainuoja kamuoliukas?

O ar žinote, kokia yra pagrindinė olimpinio aukso medalio sudedamoji dalis? Visos penkios pirmajame „Portų mūšio“ etape ketvirtadienį dalyvavusios komandos žinojo ir atsakė teisingai, kad olimpiniai aukso medaliai yra liejami visai ne iš aukso, o iš... sidabro. Pasirodo, Tarptautinis olimpinis komitetas yra nurodęs, kad kiekviename aukso medalyje mažiausias sidabro kiekis būtų 92,5 procento, ir tik pats paviršius dengiamas auksu.

„Gėda ne kažko nežinoti, bet pasilikti tame nežinojime“, – „Protų mūšio“ šūkį komandoms priminė R. Gentvilas, ragindamas darbų ir reikalų tėkmėje neprarasti smalsumo ir žingeidumo, noro vis kažką naujo sužinoti ir išmokti.

Žaidimo vedėjas komandoms iš viso buvo parengęs 42 klausimus. Šioms įveikus visus šešis klausimų ratus ir suskaičiavus galutinius rezultatus, beliko pagarsinti, kad šįkart geriausiai gliaudyti klausimus sekėsi Prūsalių bendruomenės komandai – ji surinko 35,5 taško. Vos tašku nuo prūsališkių atsiliko Babrungo seniūnijos komanda, visą laiką mynusi savo varžovams ant kulnų. Šios dvi komandos laimėjo kelialapį į vasario 9 dieną vyksiantį „Protų mūšio“ finalą.

Na, o kitoms komandoms padėkota už azartišką žaidimą ir atsisveikinta iki kitąmet vyksiančių „Protų mūšio“ kovų.