„Žemaičio“ nuotr.
Po ilgiau nei metus užsitęsusių rangovo paieškų, pagaliau pasirašyta devynaukščio atnaujinimo sutartis
Po daugiau nei metus trukusių rangovo paieškų „Plungės būstas“ pasirašė sutartį dėl Plungėje, V. Mačernio gatvėje, esančio vienintelio mūsų mieste devynaukščio renovacijos.

Kaip pranešė įmonės vadovas Eugenijus Palubinskas, per daugiau nei metus skelbti gal jau 10 viešųjų pirkimų, tačiau nė viename nesulaukta norinčiųjų dalyvauti. Galvojant, kaip išeiti iš šio užburto rato, nutarta padidinti darbų kainą. Panašu, kad šis žingsnis atnešė ilgai lauktą rezultatą – renovuoti devynaukštį pasisiūlė Šiauliuose registruota įmonė „Aukstata“. Su ja pasirašytos sutarties vertė – 1 928 740 eurų.

Ši įmonė Plungėje – ne naujokė, jau yra renovavusi V. Mačernio g. 8-ąjį ir A. Jucio g. 10-ąjį daugiabučius namus. Blogos reputacijos mūsų mieste neužsitarnavo, tad tikimasi, kad rezultatu bus patenkinti ir V. Mačernio gatvės 63-iojo daugiabučio namo gyventojai.

Vienintelis Plungėje esantis devynaukštis statytas dar 1977 metais tuometės dirbtinės odos gamyklos užsakymu. Pastatas buvo įformintas kaip bendrabutis ir tai tapo kliūtimi jau anksčiau pradėti jo atnaujinimo darbus – parama neskiriama tokio tipo daugiabučiams namams.

Spaudžiamas gyventojų, namą administruojantis „Plungės būstas“ 2019 metais ėmėsi iniciatyvos pakeisti daugiabučio paskirtį. Tam tikslui buvo atlikti statinio kadastriniai matavimai, iš naujo išmatuoti visi butai, paskirties keitimo projektas pristatytas visuomenei.

Atlikus visas būtinas procedūras ir pakeitus paskirtį, parengtas pastato renovacijos techninis projektas ir pradėti skelbti viešieji pirkimai rangovui parinkti, tik, deja, nė vienas jų nesulaukė didesnio susidomėjimo. Todėl Projektų valdymo agentūra pernai leido pakoreguoti šio daugiabučio atnaujinimo investicinį projektą – 30-čia procentų padidinti renovacijos darbų kainą.

„Galiausiai praėjusią savaitę pasirašėme rangos darbų sutartį. Jos trukmė – 18 mėnesių su galimybe, esant būtinybei, pratęsti dar pusmečiui. Be to, esame paskelbę konkursą darbų techninei priežiūrai, ši procedūra užtruks dar kokias pora savaičių. Kol neturime prižiūrėtojo, „Aukstata“ negali pradėti darbų, nebent paruošiamuosius, bet viliamės, kad pasirengimas neužtruks ir renovacija galbūt bus baigta iki kitų metų pabaigos“, – kalbėjo E. Palubinskas.

Pasak jo, ieškant rangovo, koją kišo Ukrainoje prasidėjęs karas, išauginęs darbų ir medžiagų kainas. Bet, panašu, stagnacija pamažu traukiasi, rangovai vis aktyviau ieško naujų užsakymų. Jų nebegąsdina net ir tokie nestandartiniai projektai kaip minėto Plungės devynaukščio, mat šis pastatas – ne įprastos stačiakampio formos, bet su daugiau kampų ir plokštumų, kas apsunkins renovacijos darbus.

Kita gyventojus nudžiuginsianti žinia – kad renovuojant daugiabutį, į naują bei modernų bus pakeistas senasis liftas. Kiek anksčiau E. Palubinskas yra minėjęs, kad naujas liftas leistų atpiginti namo eksploataciją, kadangi nebereikėtų samdyti lifto prižiūrėtojo – lifto techninius parametrus per nuotolį galėtų stebėti pasamdyta specializuota įmonė.

Po renovacijos įėjimas į liftą bus iš lauko pusės. Tiesa, gyventojams kurį laiką, kol bus keičiamas liftas, teks susitaikyti su nepatogumais ir pamiklinti kojas lipant laiptais. Be to, į projektą neįtrauktas laiptinės remontas, bet „Plungės būsto“ vadovas sakė tikintis, kad, pageidaujant gyventojams, nebus sudėtinga tą atlikti atskirai.