„Tai kur man krepšius pasidėti?“

Lina RUIBIENĖ
Nesuradus suoliukų, kartais tenka ir į vazonus tūpti
Vaikštinėdami po parką ar skverą, nejučia imame dairytis, kur būtų galima prisėdus pailsinti kojas ir pasigėrėti panorama. Vyresnio amžiaus žmonėms tas aktualu ir išsiruošus į parduotuvę. Dažnas papasakotų susiduriantis su nemenku iššūkiu, kai reikia rasti, kur prisėsti su pilnais pirkinių krepšiais, nors trumpam atgauti kvapą ar sulaukti autobuso. Panašu, kad ši problema itin aktuali Rietave.

Į „Žemaičio“ redakciją paskambinusi Valentina skundėsi niekaip negalinti suprasti, kodėl Rietavo valdžia parke kas penkis metrus pristatė suoliukų, o štai miesto centre jų nė su žiburiu nerasi.

„Aš pati vairuoti nemoku ir automobilio neturiu, tad mane iš kaimo atveža socialinė darbuotoja, kai reikia pas gydytoją, į parduotuvę ar kitais svarbiais reikalais. Prieš grįždama namo dar nusiperku maisto, o tada su pilnais krepšiais stoviu ant šaligatvio ir laukiu, kol atvažiuos pasiimti. Galiu pasakyti, kad tik centre prie fontano yra keletas suolelių, o kitose vietose jų pasigendu. Sveikata nebe tokia, kaip jaunystėje, pavaikščiojus ilgiau gelia visą kūną. Nejaugi Rietave neatsirastų galimybių pastatyti dar bent kelis suolelius, ypač prie didžiųjų prekybos centrų, kad tik išėjus pro duris būtų galima prisėsti?“ – retoriškai klausė senjorė.

Apie šią problemą „Žemaitis“ pakalbino Rietavo savivaldybės Architektūros skyriaus vyriausiąją specialistę Kristiną Ligutienę. Ji atkreipė dėmesį į tai, kad Savivaldybė šeimininkauti privačiose prekybos centrų teritorijose negali, o kitur centre, iš pažiūros, laisvos vietos suoliukams nėra.

„Pačiame Rietavo centre prie eglės yra iš abiejų pusių yra bent keli suoliukai, kiek tolėliau prie fontano dar keletas stovi. Negalima jų statyti, kur tik šauna į galvą. Būtina atsižvelgti į tam tikrus infrastruktūrinius objektus. Kaip vienas iš pavyzdžių – Vingio gatvėje sukurta paplūdimio zona, kurioje yra vaikams skirta žaidimų aikštelė ir suolelių pakankamai daug“, – kalbėjo K. Ligutienė.

Anot vyriausiosios specialistės, planavimo procesą pagal numatytus projektus Rietavo savivaldybėje atlieka Ūkio plėtros ir investicijų skyrius. Ateityje yra numatyta labiau išplėsti Rietavo savivaldybės infrastruktūrą, įrengiant pėsčiųjų takų, stotelių parko zonoje, aplink Malūno tvenkinį ir kitose vietose. Numatytas visas paketas projektų turėtų būti įgyvendintas 2024–2029 metais.

„Nėra taip, kad paėmei ir viską pasidarei. Pirmiausia visi projektai remiasi į finansus. Labai puikus pavyzdys yra dalyvaujamasis biudžetas, kuriame šauniai sudalyvavo tveriškiai ir įsirengė dvi poilsio zonas: anksčiau pastatė vaikų žaidimo aikštelę, suoliukus, o šiais metais miestelyje atsirado ir kita poilsio zona su knygų nameliu bei supynėmis vaikams. Palengva einame į priekį ir gražiname savo aplinką, reikia tik apsišarvuoti kantrybe, būti aktyviems ir nenuleisti rankų“, – ragino K. Ligutienė.r