Tavo vaikai – tavo ir rūpestis

Gintarės KARMONIENĖS nuotr.
Gyvenantieji Miškų gatvėje susirūpinę dėl vaikų saugumo
Praėjusią savaitę į nuotoliniu būdu vykusį posėdį rinkosi Plungės rajono savivaldybės saugaus eismo organizavimo komisijos nariai. Kaip visada, jiems teko svarstyti ne vieną prašymą, susijusį su eismo saugumu mieste ar už jo ribų. Vieną tokių buvo pateikęs Plungės Miškų gatvės naujakurys M. D., prašęs įrengti greitį mažinantį kalnelį šioje gatvėje.

Neseniai Miškų gatvėje su šeima įsikūręs vyriškis posėdžio metu aiškino, kad toje gatvėje labai nesaugu. Anot plungiškio, ne tik sudėtinga saugiai išvažiuoti automobiliu iš kiemo, bet ir išleisti mažamečius vaikus pažaisti į lauką. Neva nesužiūrėsi, kaip jie išlėks į gatvę, kurioje vairuotojai, ypač jaunimas, bemaž dvigubai viršija leistiną greitį.

M. D. teigimu, jaunimas ypač aktyvus vakarais. Visi renkasi į toje gatvėje esantį garažų masyvą. Važiuodami į jį ar iš jo keliu lekia tarsi lenktynių trasa. Bijok nosį iš kiemo iškišti – gali liūdnai baigtis. Labiausiai vyras nerimauja dėl savo atžalų. Nors juos visada akylai prižiūri, bet maža kokią akimirką nukreips akis ir šie išpuls į nesaugią gatvę.

Naujakurys prašė apsvarstyti galimybę Miškų gatvėje įrengti greitį mažinantį kalnelį, kuris bent kažkiek pristabdytų proto neturinčius vairuotojus.

Tačiau vyro nuogąstavimai bent jau Plungės rajono savivaldybės viešosios tvarkos specialistui Antanui Gedrimui nepasirodė labai rimti. Posėdžio metu jis ėmė aiškinti lankęsis toje gatvėje ir jokios bėdos neįžvelgęs. Anot specialisto vaikai yra pačių tėvų rūpestis ir atsakomybės dėl jų saugumo niekam nereikia užkrauti.

A. Gedrimas, vos ne priekaištaudamas į komisiją besikreipusiam vyriškiui, ėmė aiškinti, kad gretimų namų savininkai savo sodybas yra aptvėrę tvora, tad jiems nekyla rūpesčių dėl vaikų saugumo. Suprask – apsitverk tvora ir neliks bėdos.

Po tokių žodžių Miškų gatvės gyventojas pasijuto tarsi įžeistas. Vyras nesutiko, kad saugumas gatvėje yra tik jo rūpestis. Anot jo, toje gatvėje ne tik vaikams nesaugu, bet ir vairuotojams ar pėstiesiems, nes nežinosi, kada parlėks koks BMW, vairuojamas saugaus greičio nepaisančio jaunuolio.

Posėdžio metu pasigirdo replikų, kad plungiškis, ko gero, neturi greičio matuoklio, kad galėtų konstatuoti, jog vairuotojai viršija greitį. Bet vyras netylėjo ir pareiškė, kad pats vairuoja ne vienerius metus, todėl turi supratimą, ar daugmaž paisoma leistino greičio.

Galiausiai į diskusijas įsiterpęs komisijos narys Algirdas Pečiulis priminė, kad iki Miškų gatvės remonto greitį mažinantys kalneliai ten buvo, tik tiksliai neprisiminė, kuriame ruože jie buvo įrengti. „Jei jie buvo, vadinasi, ne be reikalo“, – aiškino A. Pečiulis. Su tuo sutiko ir M. D., kuris prasitarė, kad kalnelį būtų galima įrengti ir už gyventojų lėšas, kad tik saugiau būtų gyventi.

Bet net ir tada komisija neskubėjo sutikti dėl prašomos greitį mažinančios priemonės. Net imta atkalbinėti, retoriškai plungiškio klausiant, ar bus geriau, kai anksti ryte per tą kalnelį bildės sunkiasvorės transporto priemonės, kurių tame kelyje tikrai netrūksta.

Tada į pokalbį įsikišo policijos atstovas. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio viršininkas Aurelijus Jankauskas plungiškiui patarė kreiptis į vietos pareigūnus ir papasakoti jiems apie galimai pavojingai Miškų gatve važinėjantį jaunimą. Pareigūno teigimu, policija tikrai į tai reaguos ir karts nuo karto nukreips savo pajėgas ir ten.

O tuo tarpu komisija pasižadėjo pasižiūrėti, kur anksčiau toje gatvėje buvo įrengti greitį mažinantys kalneliai, pasidomėti, kodėl jų ten neliko, ir, surinkus daugiau informacijos, kito posėdžio metu vėl grįžti prie šio prašymo.