Tokia stotelė – tik žmonėms pykdyti

Gintarės KARMONIENĖS nuotraukos
Sodininkų bendrijos „Linelis“ gyventojai pyksta, kad jų apgailėtinos būklės autobusų stotelė nesulaukia valdžios dėmesio
Neseniai į redakciją paskambinęs vienas sodininkų bendrijos „Linelis“, esančios Šateikių seniūnijoje, gyventojas tikino nebežinantis, kokios institucijos ar įstaigos duris varstyti, kad pagaliau būtų sutvarkyta įvažiuojant į minėtą sodininkų bendriją esanti autobusų stotelė. „Kreipiausi į seniūnę, o ši man pareiškė, kad Savivaldybės biudžetas jau – patvirtintas, todėl, suprask, tikėtis kažkokių darbų, kuriems reikia pinigų, nereikėtų. Ar toks turi būti seniūnijos vadovo požiūris? – klausė vyriškis ir pridūrė turintis viltį, kad šioje situacijoje pagelbės viešumas.

Tikėjosi pagalbos

Vyras liejo apmaudą ant naujosios Šateikių seniūnijos vadovės Simonos Arytės-Lauciuvienės, kad ši neva aplaidžiai žiūri į tai, kas vyksta jos prižiūrimoje teritorijoje. Anot skambinusiojo, susisiekęs su seniūne jis tikėjosi pagalbos, bent jau pažado, kad bus ieškoma galimybių sutvarkyti jau ilgą laiką apleistą autobusų stotelę, tačiau buvo neišgirstas.

Sodų bendrijos gyventojas tikino, jog stotelę kiaurai košia vėjas, mat nebėra dalies jos stiklinių sienelių, kiauras ir stogas. „Autobuso laukiantiems žmonėms nėra kur užuovėją rasti. O jei lietus ar sniegas – esi kiaurai šlapias. Be tai niekam neįdomu“, – piktinosi vyriškis.

Mūsų skaitytojas tikino nuo pat pradžių sakęs, jog stotelė iš stiklo tarnaus labai trumpą laiką, ir siūlęs iškart statyti rimtą, iš tvaresnių medžiagų, tačiau tai niekam nerūpėję.

Tiesa, pasak skambinusiojo, autobusų stotelė netvarkoma jau bene ketvertą metų. Ankstesnio seniūno neūkiškumu vyras sakė nesistebintis, tačiau jam nesuprantama, kad ir naujoji seniūnijos vadovė nenori žmonėms pagelbėti.

„Kam tas seniūnas, jei nemato, kas dedasi jo valdose. Pats užkalsiu tas kiauras sienas ir stogą, jei niekas nieko nedarys“, – toliau pyko žmogus.

„Sutvarkysim, kai tik bus galimybė“

Ar stotelė išties taip prastai atrodo, nuvykome savo akimis įsitikinti. Tenka pripažinti, kad į redakciją paskambinęs vyras nė kiek neperdėjo – iš jo įvardintos autobusų stotelės likęs vien pavadinimas. Kaip ir pasakojo „Linelio“ gyventojas, stotelėje, kuri turėtų apsaugoti laukiančiuosius autobuso nuo vėjo ir kritulių, trūksta stiklinių sienelių. Ką bekalbėti apie stogą, pro kurio plyšius plačiai atsiveria dangus.

Sodininkų bendrijos „Linelis“ autobusų stotelės vaizdą „nupiešėme“ ir seniūnei S. Arytei-Lauciuvienei. Ji neneigė sulaukusi minėto gyventojo skambučio, iš jo neva pirmą kartą ir išgirdo apie prastos būklės stotelę.

„Jokių pastebėjimų dėl tos stotelės anksčiau nebuvau sulaukusi. O paskambinęs minėtas žmogus piktinosi trejus ar ketverius metus netvarkoma stotele. Bet aš dirbu tik nuo pernai liepos, o apie tą bėdą išgirdau visai neseniai“, – kalbėjo seniūnė ir patikino, jog vos tik atsiradus galimybei, bus nuvažiuota į vietą ir apžiūrėta ta stotelė.

Pasak S. Arytės-Lauciuvienės, jei reikės, bus tariamasi su specialistais ir sprendžiama, kaip ją sutvarkyti.

„Pirma reikia nuvažiuoti pasižiūrėti. Niekas nesiruošia užsimerkti prieš šią problemą. Kažkada kreipėsi kitos sodininkų bendrijos gyventojai su prašymu pastatyti naują stotelę, tai irgi žiūrėjome, ką įmanoma padaryti, kreipėmės į Savivaldybę. Dabar irgi spręsime, ieškosime lėšų, kad būtų galima tą stotelę sutvarkyti, kad žmonės saugiai ir patogiai galėtų laukti autobuso“, – patikino seniūnė.

Lieka tikėtis, kad Šateikių seniūnijos vadovė laikysis žodžio ir pasistengs kuo greičiau surasti pinigų, reikalingų stotelei sutvarkyti.