Užderėjo kandidatų į merus

„Žemaičio“ ir kandidatų nuotr.
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) baigė registruoti artėjančių savivaldos rinkimų dalyvius ir paskelbė kandidatų į merus bei savivaldybių tarybas sąrašus. Įdomu tai, kad Plungė šiemet turi kaip niekad daug kandidatų: dėl mero regalijų susikaus net 9 kandidatai, dėl Tarybos nario pažymėjimo – 208.

Įdomumo dėlei galime palyginti, kaip atrodome bendrame šalies kontekste. Kaip skelbia VRK, daugiausiai kandidatų į merus registruota Vilniaus mieste – net 16, Kauno ir Šiaulių miestuose – po 12, Klaipėdos mieste – 11, Panevėžio mieste – 9. Net kaimyninis gyventojais ir plotu Plungę lenkiantis Telšių rajonas turi tik 7 kandidatus.

O štai Plungės rajonas šiemet kaip niekad turtingas kandidatais į merus. Tiek 2015 m., tiek 2019 m. rikimuose mero kėdės siekė tik 7 politikai. Žvilgtelėkime, kas šįkart rikiuojasi prie rinkimų starto linijos.

nuotrauka

Arūnas Alšauskis

Pirmoji pagal abėcėlę kandidatų sąraše – plungiškio Arūno Alšauskio pavardė. Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų) kandidatas Plungės mero posto siekė ir 2019-aisiais, tiesa, nesėkmingai – pelnė 3,5 procento visų rinkėjų balsų. Vis tik tai neataušino Telšių techninių apžiūrų centro kontrolieriaus noro savo sėkmę išbandyti dar kartą.

1985 m. gimęs kandidatas nurodo, kad 2004 m. baigė Platelių vidurinę mokyklą, 2008 m. įgijo transporto inžinerijos diplomą.

Anglų, italų, prancūzų ir rusų kalbas mokantis plungiškis savo karjerą pradėjo „Plungės kooperatinėje prekyboje“, kur dirbo inžinieriumi konstruktoriumi, vėliau šias pareigas ėjo įmonėje „Archiprojektas“, o nuo 2009 m. dirba Telšių techninių apžiūrų centre kontrolieriumi.

Vyras nurodo užsiimantis visuomenine veikla, ginant žodžio laisvę ir žmogaus teises. Didžiausią laisvalaikio dalį skiriantis šeimai, mėgstantis laiką leisti gamtoje, kolekcionuojantis regiono menininkų ir tautodailininkų darbus.

Turto deklaracijoje – 198 tūkst. eurų turto bei 40 tūkst. eurų paskolų.

Na, o kalbėdamas apie žadamus nuveikti darbus, A. Alšauskis nurodo, kad, tapęs meru, siektų, jog Plungė taptų pati geriausia regiono vieta gyventi jaunimui, šeimoms bei senjorams, kad gyventojų pesimizmo, gyvenimo kokybės bei pasitikėjimo valdžia lygis pasikeistų kardinaliai į teigiamą pusę.

A. Alšauskio rinkiminėje programoje – ir pažadas stabdyti gyventojų skaičiaus mažėjimą, daugiau viešumo ir skaidrumo administraciniame sektoriuje, kokybiškos viešosios paslaugos gyventojams bei teisinga kaina už komunalines paslaugas. Dar vienas kandidato noras ir siekis – kad kaimai būtų gyvybingi, su aktyviomis visų amžiaus grupių bendruomenėmis, konkurencingu žemės ūkiu, vystomu turizmu.

„Kartu turime aiškią savivaldos atkūrimo ir plėtojimo viziją, todėl gerai žinome, ką ir kaip reikia daryti šioje srityje. Mes kviečiame ir Jus stoti į bendrą kovą ir kurti kartu!“ – su tokiu šūkiu šįkart į rinkimus žengia A. Alšauskis.

nuotrauka

Genadijus Glikmanas

Pirmą kartą kandidatų į merus sąraše matome žinomo ilgamečio trenerio Genadijaus Glikmano pavardę. Jo kandidatūrą šįkart iškėlė Lietuvos žaliųjų partija, nors anksčiau plungiškis yra dalyvavęs Tarybos rinkimuose kaip Darbo partijos atstovas.

1955 m. Plungėje gimęs kandidatas nurodė turintis magistro laipsnį, tik nedetalizavo, kurios srities. Ilgą laiką dirbo krepšinio treneriu Plungės sporto mokykloje bei Plungės sporto ir rekreacijos centre, taip pat – tuometėje 5-ojoje vidurinėje, treniravo „Olimpo“ komandą, šiuo metu dirba vairuotoju.

G. Glikmanas savo biografijoje prisistatė ir kaip žadamos išleisti knygos „Plungės sporto istorija“ kūrėjas. Nurodė turintis vienintelį pomėgį – ledo rutulį.

Turto deklaracijoje įrašyti du skaičiai: privalomas registruoti turtas – 10 500 eurų, piniginės lėšos – 15 tūkst. eurų.

Kandidato vizija ir prioritetai: visiems vaikams prieinama užklasinė veikla, nemokami sporto, meno ir kiti būreliai tiek miesto, tiek kaimų mokyklų mokiniams. Vienas iš įdomesnių pažadų – siekti, kad Savivaldybė padėtų visiems įsigyti dviračius, visų pirma – mokytojams ir mokiniams.

Kaip ir dera ilgamečiam krepšinio treneriui, G. Glikmanas taip pat žada sugrąžinti Plungės krepšinį į aukščiausią lygą – į LKL, kuo greičiau pastatyti krepšinio areną, taip pat spręsti pastatų renovacijos klausimus ir nepalikti jų vien tik gyventojų rūpesčiui, viešųjų objektų stogus nukloti saulės baterijomis ir įdarbinti saulės energiją, o sienas apželdinti.

Lietuvos žaliųjų partijos dėmesio centre – ir senjorai bei neįgalieji, žadama sumažinti kliūtis jų judėjimui, priėjimui prie viešojo transporto, teikti daugiau socialinės pagalbos, užimtumo galimybių.

G. Glikmanas žada keisti atliekų tvarkymo sistemą – mokestį už mišrių atliekų tvarkymą taikyti pagal faktiškai šalinamą atliekų kiekį, o ne pagal būsto plotą, užtikrinti, kad surinktos atliekos būtų išvežamos laiku ir perdirbamos į tos pačios vertės gaminius.

„Už sveiką ir žalią Plungės kraštą!“ – toks šio kandidato rinkiminis šūkis.

nuotrauka

Mindaugas Kaunas

Dar vienas kandidatas į merus, savo sėkmę rinkimuose bandysiantis pirmąkart – politinio komiteto „Vieninga Plungė“ vadovas Mindaugas Kaunas.

1982 m. Klaipėdoje gimęs kandidatas 2005 m. įgijo gaisrinės saugos inžinieriaus specialybę, vėliau – viešojo administravimo magistrą. Plungės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje dirbo ugniagesiu gelbėtoju ir inspektoriumi, vėliau Telšių apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje – parengties užtikrinimo skyriaus viršininku bei Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotoju. Nuo 2019 m. – Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius.

M. Kaunas nurodė mokantis anglų ir rusų kalbas. Domisi sportu, inovacijomis, kompiuterinėmis technologijomis. Laisvalaikį mėgsta aktyviai leisti su šeima, dalyvauja Lietuvos šaulių sąjungos veikloje.

Privalomas registruoti turtas – 132 437 eurų vertės, piniginės lėšos – 24 800 eurų, gautos paskolos – 34 690 eurų.

Pastaruosius ketverius metus Savivaldybės administracijai vadovaujantis plungiškis, pristatydamas savo kandidatūrą, pirmiausia išvardina tuos darbus, kuriuos Savivaldybei pavyko nuveikti per tą periodą. Ir primena, kad, pasikeitus Rinkimų įstatymui, naujos kadencijos merai perims savivaldybių administracijų direktorių funkcijas, tad į mero pareigas jis esą kandidatuoja ne tik siekdamas įgyvendinti naujas idėjas, bet ir norėdamas tęsti pradėtus darbus.

M. Kauno ir  jo kandidatūrą iškėlusios „Vieningos Plungės“ rinkiminėje programoje žadama orientuotis į pagalbą senjorams, jų užimtumą, į vaikų gerovę, paramą neįgaliesiems (neįgaliųjų organizacijoms žadama skirti jiems pritaikytus automobilius), jaunimo skatinimą, seniūnijų aprūpinimą, infrastruktūros gerinimą, švietimą, sportą ir kultūrą (žadama didinti finansavimą kaimų kultūros centrams), į sveikatą. Kartu nurodoma, kad nuošaly neliks ir verslas bei pramonė.

„Palaikykite mane mero rinkimuose ir auginkime kartu mūsų kraštą – Plungę!“, – kviečia M. Kaunas.

nuotrauka

Audrius Klišonis

Rinkėjų palaikymo tikisi ir trečiai kadencijai savo kandidatūrą keliantis Liberalų sąjūdžio atstovas Audrius Klišonis.

1964 m. Rokiškyje gimęs A. Klišonis įgijo provizoriaus specialybę Kauno medicinos institute, dirbo Alsėdžių vaistinės vedėju, vadovavo šeimos klinikai „Inesa“, 2000–2004 m. buvo Seimo nariu, 2010–2012 m. – sveikatos apsaugos viceministru, nuo 2014-ųjų eina mero pareigas.

Kandidatas nurodė mokantis vokiečių ir rusų kalbas, esantis Plungės „Rotary“ klubo nariu, pomėgiai – skaitymas, vandens turizmas, kalnų slidinėjimas, krepšinis, bitininkystė.

Privalomo registruoti turto grafoje – 130 526 eurai. A. Klišonis savo ir savo šeimos valdomus vertybinius popierius, meno kūrinius ir juvelyrinius dirbinius įvertinto 2 786 eurais, piniginės lėšos – 31 834 eurai, suteiktos paskolos – 32 100 eurų, gautos paskolos – 205 039 eurai.

Plungės liberalai yra užsibrėžę mažinti ekonominius ir socialinius skirtumus tarp atskirų rajono vietovių, siekti, kad gyventojai gautų kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas, didinti kultūros projektų ir programų finansavimą, gerinti pėsčiųjų ir dviračių takų bei gatvių dangų kokybę, įveiklinti sutvarkytos aktyvaus poilsio zonos, Babrungo slėnio, Laisvės alėjos ir Plungės jūros pakrantės erdves, užbaigti sporto komplekso bei irklavimo bazės statybą, tęsti M. Oginskio dvaro sodybos ir parko infrastruktūros tvarkymo darbus, bendradarbiauti tvarkant ir remontuojant bažnyčias bei atlikti daugybę kitų darbų.

Tarp planų – ir dar mažai diskutuoti sumanymai parengti automobilių stovėjimo aikštelių prie daugiabučių namų plėtros programą, steigti savarankiško gyvenimo namus senyvo amžiaus žmonėms ir neįgaliesiems.

„Plungės liberalų privalumas – stipri komanda ir pasitikėjimas savo nariais, kurie yra aktyvūs, veiklūs ir nevengiantys atsakomybės“, – teigia A. Klišonis.

nuotrauka

Jonas Mockūnas

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ iškeltas kandidatas į Plungės rajono savivaldybės merus Jonas Mockūnas mero posto siekia pirmą kartą. 2019 metais savivaldos rinkimuose jis buvo išrinktas į Plungės rajono savivaldybės tarybą kaip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas bei tapo jauniausiu Tarybos nariu šioje kadencijoje.

Šiuo metu J. Mockūnas nurodo dirbantis net dviejų Seimo narių – Luko Savicko ir Rūtos Miliūtės – patarėju, esantis asociacijos „Plungės iniciatyvinė grupė“ ir marškinėlius bei džemperius tautine atributika dekoruojančios mažosios bendrijos „Drapanas“ vadovas.

Kandidatas gimė 1997 m. Telšiuose, baigė Alsėdžių vidurinę mokyklą, 2019 m. įgijo pasaulio politikos ir ekonomikos bakalauro diplomą. Moka rusų, anglų ir švedų kalbas. Pomėgiai – sportas, kelionės, kompiuteriniai ir stalo žaidimai, domėjimasis naujomis technologijomis. Nevedęs.

Privalomas registruoti turtas – 2 tūkst. eurų vertės, gautos paskolos – 2 tūkst. eurų.

Gavę rinkėjų pasitikėjimą, demokratai žada įgyvendinti šiuos tikslus: siekti mažesnių šilumos kainų Plungėje, intensyviai asfaltuoti žvyruotas ir remontuoti asfaltuotas gatves, prioritetine tvarka remontuoti susidėvėjusius kelius ir šaligatvius, atnaujinti sporto aikštynus mieste ir rajone, vaikų žaidimo aikšteles, didinti kultūros ir sporto projektų finansavimą, skirti finansavimą kaimo bendruomenių veiklai, skatinti ir remti melioracijos įrenginių atnaujinimą, gyvenamojo būsto renovavimą, jo aplinkos tvarkymą,

Tarp įdomesnių rinkiminių demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pažadų – įkurti konsultacijų kabinetą privatiems ir juridiniams asmenims, rengiantiems projektus, pritaikyti kiekvieną švietimo įstaigą neįgaliųjų poreikiams, siekti, kad Savivaldybėje ir jos įstaigose studentai galėtų atlikti apmokamą praktiką, bei „vykdyti aktyvią bei interaktyvią politiką, kokios Plungė jau senai nusipelno“.

„Už Plungę be pamirštų žmonių!“ – su tokiu šūkiu J. Mockūnas žengia į rinkimus.

nuotrauka

Andriejus Stančikas

Pirmą kartą mero rinkimuose laimę bando ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Andriejus Stančikas.

1961 m. Žlibinų kaime gimęs vyras 1981 m. baigė Rietavo technikumą, įgijo techniko ir mechaniko specialybę, 1986 m. Lietuvos žemės ūkio akademijoje – elektriko inžinieriaus.

Moka rusų kalbą.

Dirbo Žlibinų kolūkyje ir žemės ūkio bendrovėje vyriausiuoju energetiku, „Pieno gėlėje“ – valdybos pirmininku, 2011–2016 m. vadovavo Lietuvos žemės ūkio rūmams, 2016–2020 m. dirbo Seimo nariu, šiuo metu ūkininkauja.

Pomėgiai – medžioklė, dailė, turizmas.

Privalomo registruoti turto nurodė turintis už 117 611 eurų, piniginių lėšų – 42 323 eurus, pasiskolinęs 23 291 eurą.

„Gimiau ir užaugau Plungės rajone, čia sukūriau šeimą, įkūriau ir išplėtojau stiprų ūkį. Čia gyvena mano vaikai ir anūkai, todėl man svarbu, kokia bus Plungės rajono ateitis, man svarbu, kad jos kūrime dalyvautų kiekvienas plungiškis“, – taip savo apsisprendimą siekti mero pareigų pristato A. Stančikas.

Rinkėjams kandidatas žada, kad, jam tapus meru, Savivaldybės biudžetas bus sudaromas ir tvirtinamas atsižvelgiant į vietos gyventojų poreikius, bendruomenių deleguoti atstovai bus įtraukti į Savivaldybės įmonių valdymo organų sudėtį.

A. Stančikas taip pat žada griežtai nepritarti visoms be išimties iniciatyvoms, kurios ne tik sudarytų sąlygas Lietuvoje atsirasti elitinių privačių ugdymo įstaigų tinklui, bet ir lemtų švietimo įstaigų regionuose naikinimą, teikti reikalingas paslaugas kiekvienam bendruomenės nariui, skatinti saugią kaimynystę, bendruomeniškumą, rūpintis kultūros įstaigomis, išlaikyti regionuose sveikatos priežiūros, švietimo, socialines, aplinkosaugines ir kitas įstaigas.

Nepamiršta ir aplinkosauga – žadama skirti didelį dėmesį tinkamai želdynų, žaliųjų rekreacinių zonų, parkų bei miškų sanitarinei priežiūrai ir plėtrai, biologinės įvairovės, gamtinio kultūros paveldo išsaugojimui.

nuotrauka

Irena Stražinskaitė-Glinskienė

Tarp vyrų turime vienintelę kandidatę moterį – aleksandraviškę Ireną Stražinskaitę-Glinskienę. 2019 m. kaip Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovė ji nesėkmingai dalyvavo rinkimuose į Plungės rajono savivaldybės tarybą, o šįkart su Žemaičių partijos vėliava žengia ir į merų rinkimus.

1963 m. Plungėje gimusi moteris nurodo mokanti rusų kalbą. 1985 m. Klaipėdos J. Kupčinsko medicinos mokykloje įgijo akušerės specialybę, pagal ją dirba iki šiol, šiuo metu – Plungės sveikatos centre.

Be pagrindinių pareigų turi ir kitų užsiėmimų – daug dėmesio ir laiko skiria visuomeninei bei kūrybinei veiklai. I. Stražinskaitė-Glinskienė nurodė esanti Aleksandravo seniūnaitė, dalyvauja Aleksandravo asociacijos „Vizijos“, Lietuvos menų ir mokslo asociacijos „Vydūno šviesa“, Lietuvos kūrybinės raiškos asociacijos „Menų sodas“ ir Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“ veikloje. Pomėgiai – poezija, tapyba, renginių vedimas, psichologija, knygos, kelionės ir teatras.

Kandidatė turi privalomo registruoti turto už 14 500 eurų, piniginių lėšų – 18 106 eurus.

Žemaičių partijos ir jos kandidatės į Plungės rajono savivaldybės mero pareigas prioritetai: skaidrumas savivaldoje, demokratinio valdymo diegimas, skatinimas ir parama smulkiajam šeimos verslui bei natūriniams ūkiams, visų žmonių lygybės prieš įstatymą principo įgyvendinimas, atsakingo kelių priežiūros modelio sukūrimas žiemos sezonui, sudarant paslaugų sutartis su vietos ūkininkais, gyventojų pasiūlymų ir idėjų, naudingų Plungės kraštui, įgyvendinimas, skaidrus, objektyvus ir pagrįstas bet kokių lėšų skirstymas.

Žadama dėmesį skirti ir krašto kultūriniam autentiškumui, prigimtinės kalbos diegimui ugdymo sistemoje, bendruomenėse tautinio identiteto pagrindu steigti priešmokyklinio ugdymo mokyklėles 2–4 metų vaikams, gyvenvietėse ir kaimuose gerinti kelių būklę, didinti finansinę paramą bendruomenėms.

„Žemaičiai. Drąsiems visi keliai atviri!“ – skelbia I. Stražinskaitė-Glinskienė.

nuotrauka

Tadas Šetkauskis

Šis Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas mero kėdės siekė ir 2019-aisiais, tačiau pelnė tik 3,97 proc. rinkėjų balsų. Vis tik rinkimuose į Tarybą tais metais T. Šetkauskiui sekėsi geriau – jis tapo vieninteliu socialdemokratų atstovu, išrinktu į Plungės rajono savivaldybės tarybą.

1988 m. gimęs vyras nurodo einantis Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Plungės teritorinio skyriaus vedėjo pareigas. 2011 m. Klaipėdos universitete jis įgijo visuomenės sveikatos bakalauro diplomą, 2016 m. Mykolo Romerio universitete baigė teisės magistro studijas. Dirbo SODROS Mažeikių skyrius vyriausiuoju specialistu, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Plungės teritorinio skyriaus patarėju, nuo 2022 m. eina vedėjo pareigas. Moka anglų kalbą.

Kandidatas nurodė turintis privalomo registruoti turto už 43 448 eurus, piniginės lėšos – 2 tūkst. eurų, gautos paskolos – 2 710 eurų.

Pomėgiai – keliavimas, slidinėjimas, medžioklė, aktyvus laisvalaikis.

Rinkiminėje programoje T. Šetkauskis nurodė sieksiantis sudaryti sąlygas, jog kiekvienas vaikas gautų vietą darželyje, kad mokyklose būtų plėtojamas visos dienos mokyklos modelis, o maisto produktai tiekiami iš vietos ūkių, kad neįgalieji gautų pilnavertes viešąsias paslaugas, sveikatos priežiūros paslaugos būtų prieinamos rajono gyventojams.

Tarp planų – ir efektyvių eismo saugumą užtikrinančių bei traumatizmą mažinančių priemonių keliuose diegimas, dviračių takų plėtra Plungės rajone. Žadama viešojo transporto tvarkaraščius sutvarkyti taip, kad rajono gyventojai į darbą viešuoju transportu galėtų vykti be rūpesčių.

Kartu ketinama plėtoti automobilių stovėjimo aikšteles daugiabučių namų rajonuose, peržiūrėti atliekų tvarkymo sistemą ir užtikrinti antrinių žaliavų intensyvesnį surinkimą, suteikti galimybes gyventojams patiems dalyvauti formuojant miesto biudžetą, užtikrinti, kad visi Savivaldybei priklausantys visuomeniniai pastatai būtų su saulės jėgainėmis.

nuotrauka

Adomas Zamulskis

Na, ir paskutinis kandidatas pagal abėcėlę – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Plungės skyriaus pirmininkas Adomas Zamulskis, į mero pareigas kandidatuojantis taip pat pirmą kartą, tačiau turintis patirties Taryboje.

1978 m. Plungėje gimęs kandidatas Lietuvos sveikatos mokslų universitete yra įgijęs farmacininko specialybę, dirbo vaistininku, klinikoje „Pulsas“ – pardavimų vadovu, nuo 2017-ųjų – UAB „Magnadenta“ direktorius. Nuo 2018-ųjų yra Plungės rajono savivaldybės tarybos narys, eina Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto pirmininko pareigas. Moka anglų kalbą.

Kandidatas nurodė esantis Pilietiškumo ir bendruomeniškumo ugdymo draugijos bei Šaulių sąjungos narys, Telšių apskrities futbolo federacijos valdybos narys, VŠĮ „Plungės futbolas“ steigėjas ir dalininkas, vadovauja asociacijai „Žemaitijos Babrungas“.

Tarp pomėgių – aktyvus laikas gamtoje, kelionės, slidinėjimas, futbolas. Kandidatas nurodė esantis nevedęs.

Privalomas registruoti A. Zamulskio turtas – 136 715 eurų, vertybiniai popieriai, meno kūriniai, juvelyriniai dirbiniai – 2 500 eurų, piniginės lėšos – 400 tūkst. eurų, suteiktos paskolos – 105 tūkst. eurų.

Kandidatas teigia, kad jo svarbiausias tikslas yra investicijos į naujas darbo vietas, į švietimą, sportą ir kultūrą bei į socialinę aplinką.

„Plungės miestas ir rajonas tarp 60 Lietuvos savivaldybių užima apie 20 vietą, matuojant jos socialinę ir ekonominę raidą. Tai nėra blogas rezultatas, bet ir netenkinantis, todėl keliu tikslą pasiekti kur kas aukštesnę poziciją. Plungė turi gerai išvystytą susisiekimo infrastruktūrą. Siekiant pokyčių, būtina pritraukti į rajoną naujų investicijų. Visų pirma kurti sąlygas aukštesnių technologijų įmonėms. Tokios investicijos ne tik sukurtų geriau apmokamas darbo vietas, bet ir pritrauktų studijas baigusius jaunus, aukštesnės kvalifikacijos plungiškius grįžti į savo tėviškę“, – įsitikinęs A. Zamulskis.

„Kartu veikime, kurkime, investuokime į mūsų bendrą ateitį“, – kviečia jis.