Valyti sniego nėra kam

Feepik nuotrauka
Skubama seniūnijas aprūpinti traktoriais, kadangi įmonės nebesiveržia teikti sniego valymo ir kelių barstymo paslaugos
Naktį iš praėjusio trečiadienio į ketvirtadienį gausiai prisnigus, ryte atsikėlę kai kurių kaimiškųjų vietovių gyventojai suprato neišvažiuosiantys į darbus. Plungės rajono savivaldybės administracija suskubo teisintis kai kurioms seniūnijoms nespėjusi nupirkti sniego valymo paslaugos.
DELFI nuotrauka
Šešioms seniūnijoms patikėta pačioms susirasti, kas valys sniegą, nes Savivaldybei to padaryti nepavyko

„Informuojame, kad Plungės rajono savivaldybės administracija yra atlikusi viešąjį pirkimą dėl sniego valymo Plungės mieste. Sutartis sudaryta su UAB „Raguvilė“, kurios technika ir darbuotojai mieste triūsia nuo ankstyvo ryto. Atlikus viešąjį pirkimą, su ta pačia įmone sutartys sudarytos ir dėl sniego valymo Žlibinų, Stalgėnų, Nausodžio ir Babrungo seniūnijose. Dėl sniego valymo kitose šešiose seniūnijose viešasis pirkimas įvyks gruodžio viduryje“, – tokią informaciją ketvirtadienį priešpiet, reaguodama į viešojoje erdvėje pasipylusį nepasitenkinimą, išplatino Savivaldybė.

„Žemaitis“ domėjosi, kaip atsitiko, kad šįkart žiemos sezonas pasitiktas visiškai jam nepasiruošus. Negi naiviai tikėtasi, kad iki gruodžio vidurio nesulauksime sniego? O gal taip siekta sutaupyti lėšų kitoms Savivaldybės išlaidoms?

Šiuos klausimus uždavėme Savivaldybės administracijos direktoriui Daliui Pečiuliui ir išgirdome, kad visi mūsų spėjimai – pro šalį. Esą Savivaldybė rangovo keliams valyti pradėjo ieškoti dar praėjusią gegužę, tačiau net du skelbti viešieji pirkimai nuėjo šuniui ant uodegos.

Gegužės mėnesį skelbtame pirkime kviestos dalyvauti ir įmonės, ir reikiamą techniką turintys ūkininkai, tačiau nė vienas iš susidomėjusiųjų neatitiko reikalavimų.

Šiokį tokį rezultatą davė tik antrasis pirkimas, vykęs rugsėjį. Su konkursą laimėjusia „Raguvile“ sudaryta sutartis dėl sniego valymo ir kelių barstymo jau minėtose Babrungo, Nausodžio, Žlibinų ir Stalgėnų seniūnijose. Buvo siūliusiųjų šią paslaugą teikti ir likusiose seniūnijose, tačiau jų užsiprašyta kaina esą net kelis kartus viršijo lūkesčius.

Nutarta laimę bandyti dar kartą. Šį mėnesį paskelbtas dar vienas – jau trečiasis – viešasis pirkimas. Vokus žadama atplėšti gruodžio viduryje. Kokia tikimybė, kad pagaliau bus nupirkta sniego valymo paslauga ir likusiose seniūnijose?

„Iš anksto sunku prognozuoti, tačiau tikimės, kad šis klausimas pagaliau bus išspręstas, juolab kad šiek tiek kilstelėjome paslaugos įkainius. Kiek teko išgirsti, įmonės turi technikos, tačiau trūksta darbo jėgos, užtat ir nėra didelio susidomėjimo tais pirkimais“, – kalbėjo D. Pečiulis.

Direktorius pridūrė, kad ir tos seniūnijos, kurioms dar nenupirkta sniego valymo ir kelių barstymo paslauga, nepaliktos bėdoje – joms leista apklausos būdu pasirinkti laikinus rangovus keliams valyti. Tam esą skirta šiek tiek lėšų iš biudžeto. Žemaičių Kalvarijos, Šateikių ir Žlibinų seniūnijos turi savo traktorius ir pažadėjo, nusistumdžiusios savo kelius, atskubėti į pagalbą ir kitoms seniūnijoms.

Jei ketvirtadienį posėdžiausianti Taryba pritars, ketinama skirti lėšų ir dar vienam traktoriui įsigyti – juo draugiškai žada naudotis Paukštakių ir Alsėdžių seniūnijos. Tokiu būdu esą seniūnijos bus mažiau priklausomos nuo rangovų, kurie paprastai darbuojasi keliuose rajonuose ir ne visada skuba reaguoti į seniūnų skambučius bei prašymus nuvalyti vieną ar kitą kelią.

Penktadienį kalbinti kai kurių seniūnijų seniūnai sakė greituoju būdu apklausę po kelias reikiamą įrangą turinčias įmones ir jau planuojantys pasirašyti sutartis su tom, kurios pasiūlė valyti sniegą ir barstyti kelius už mažiausią kainą. Seniūnai negalėjo paaiškinti, kodėl jų surastos įmonės nedalyvavo Savivaldybės skelbtuose viešuosiuose pirkimuose (arba dalyvavo, bet buvo pripažintos kaip neatitinkančios keliamų reikalavimų), tačiau mielai sutiko bendradarbiauti su pačiomis seniūnijomis.

O mieste, kaip minėta, nebe pirmus metus darbuojasi UAB „Raguvilė“. Plungiškiai tikriausiai prisimena, kad pernai ši įmonė ne kartą buvo keiksnota dėl itin aplaidaus darbo. Kodėl nuspręsta ir šiemet miesto gatvėms valyti pasirinkti vėl tą patį rangovą?

„Noriu akcentuoti, kad ne mes šią įmonę pasirinkome – ji laimėjo viešąjį pirkimą. Taip, pernai sykį ji buvo įspėta ir sykį bausta tūkstančio eurų bauda dėl sutartinių įsipareigojimų nevykdymo, tačiau tai nesuteikia teisinio pagrindo užkirsti jai kelią dalyvauti viešajame pirkime. Šiemet vėl akylai stebėsim, kaip įmonė darbuojasi. Gyventojai, pamatę nevalomas ar netinkamai valomas gatves, gali apie tai pranešti miesto seniūnijai – į visus pranešimus bus reaguojama“, – patikino Savivaldybės administracijos direktorius.