Linos RUIBIENĖS nuotraukos
Kelininkai pastatė įspėjamąjį kelio ženklą
Plungės rajono Sėlenių kaimo gyventojui Pranui Kripui vieną dieną trūko kantrybė važinėti, anot jo, avarinės būklės tiltu. Į „Žemaičio“ redakciją paskambinęs sėleniškis visų kaimo gyventojų vardu prašė padėti surasti išeitį ir bendrą kalbą su tiltą prižiūrinčia įmone, mat, anot jo, gyventojus varo į neviltį gadinami automobiliai ir patiriami nuostoliai.
Sėleniškiai rodė įlūžusią asfalto dangą ant tilto

Kibiras asfaltbetonio neišgelbėjo

Pranas pasakojo, kad vos tik pasukus nuo Burbaičių kaimo Sėlenių limk, yra vienas iš tiltų per Mišupės upę. Šiuo keliu vietiniams tenka pravažiuoti kone kasdien ir visi esą keikiasi, mat žvyrkelis – itin prastos būklės, greiderio jau senokai nėra matęs. Ne ką geresnis ir tiltas, kuriuo važiuodamas, P. Kripo žodžiais, ne vienas net automobilį susigadino.

„Į šią problemą valdžia žiūri pro pirštus jau antri metai ir, kaip bebūtų apmaudu, niekas pagalbos nesuteikia. Kelias labai duobėtas, nei žiemą, nei vasarą greideris neužsuka. Tilto danga sutrupėjusi ir vietomis net įlūžusi, kelkraščiai apgriuvę, o privažiavę prie tilto, turime sulėtinti iki 10 km/h, nes atsimušame į estakadą, kurią kelininkai karts nuo karto palopo. Gaila mašinų, kurias draskome kiekvieną dieną, bet niekam nė motais“, – kalbėjo sėleniškis.

P. Kripas pasakojo, kad dėl šios problemos ne kartą pats kreipėsi į kelininkus, prašė vyrų padoriau sutvarkyti užvažiavimą, bet tiltas priklauso AB „Kelių priežiūra“ ir niekas nesiskubina į pagalbą.

Vieną dieną ant tilto sėleniškiai rado pastatytą kelio ženklą su perspėjimu – duobėtas kelias – ir ėmė juokauti, kad atitempti ženklą – gerokai pigiau nei remontuoti. Vis tik vargais negalais išprašyti, kelininkai pasirodė su kibiru asfaltbetonio, užglaistė nuolydį, bet, nespėjus praeiti nė porai savaičių, šis nutrupėjo.

Iki seniūnijos gyventojai neatėjo

Sėleniškių nusiskundimus perdavėme Šateikių seniūnei Simonai Arytei-Lauciuvienei. Išgirdusi mūsų pasakojimą apie neva griūvantį tiltą, seniūnė liko nustebusi. Ji patikino apie tai girdinti pirmą kartą ir kad Sėlenių gyventojai niekada nesikreipė, prašydami pagalbos.

„Labai apmaudu, kad žmonės, susidūrę su tam tikromis problemomis, visų pirma išeities pradeda ieškoti pas žurnalistus, o iki seniūnijos nesugeba ateiti. Dar praėjusią savaitę kartu su kitais darbuotojais važinėjomės po Sėlenių kaimą, bet niekas nusiskundimų dėl tilto ar kelio neišsakė“, – kalbėjo Šateikių seniūnė.

Po mūsų skambučio ji nutarė nuvykti dar kartą apžiūrėti kelio Burbaičiai–Sėleniai bei tilto ir savo akimis pamatyti, kas sėleniškiams neduoda ramybės.

Kitą dieną sulaukę S. Arytės-Lauciuvienės skambučio išgirdome jos išvadą, kad situacija nėra tokia baisi, kaip buvo piešiama. Anot jos, seniūnijoje tikrai yra labiau remonto reikalaujančių objektų nei šis. „Gaila, kad žmonės ieško adatos šieno kupetoje ir yra tokie išlepę“, – kalbėjo seniūnė.

Tiltą ketinama tvarkyti

Norėdami ir mes pamatyti avarinės būklės tiltą, taip pat nuvykome į Sėlenių kaimą. Ir galėjome tik pritarti seniūnei, jog tilto būklė tikrai nėra tokia tragiška, kaip kalbėjo į redakciją paskambinęs P. Kripas. Pagrindinė problema matoma akivaizdžiai – estakada, kuria reikia pakilti norint pervažiuoti tiltelį.

Kaip netrukus paaiškėjo, ši problema žinoma ir tiltą prižiūrinčiai AB „Kelių priežiūra“. Kaip informavo šios bendrovės Plungės meistrijos vyriausiasis inžinierius Tadas Kasiliauskis, pats tiltas, dėl kurio skundėsi gyventojai, yra geros būklės.

„Kelias Nr. 3236 Burbaičiai–Sėleniai nuo 0,00 iki 3,246 km priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD). Šio kelio danga yra ne asfalto, bet žvyro. Asfaltuota danga nutiesta tik per šio kelio tiltus. Nuolat atliekame patrulines apžiūras ir galime konstatuoti, kad asfaltas per tiltus yra geros būklės“, – kalbėjo T. Kasiliauskis.

O dėl šio konkretaus gyventojų įvardinto tilto, apie kurį prašėme pateikti informaciją, „Kelių priežiūra“ jau yra susiplanavusi darbus ir šiuo metu esą derina sąmatas su tilto savininku – LAKD.

Gavus leidimą pradėti darbus, bus sutvarkytas sklandus užvažiavimas ant tilto. Šiuo metu prie tilto yra pastatyti įspėjamieji ženklai, raginantys sumažinti greitį.

T. Kasiliauskis pakartojo, kad šiuo tiltu naudotis galima, tik reikia nepamiršti vieno svarbaus dalyko – laikytis kelio ženkluose nurodytų ribojimų.

Be to, gyventojus jis paragino prisidėti prie saugaus eismo užtikrinimo – apie sudėtingas eismo sąlygas keliuose: kliūtis, duobes, suniokotus ženklus ir panašiai, pranešti trumpuoju telefono numeriu 1871 arba +370 5 232 9600.

nuotrauka
P. Kripas skundėsi netvarkomu tiltu, kurį kažkada bandyta gelbėti kibiru asfaltbetonio

Padangos