Kaip palengvinti gyvenimą, pristojus hemorojui?

Autorių nuotr.
Hemorojus – dažnai pasitaikanti ir labai nemaloni liga, apie kurią nepriimta viešai garsiai kalbėti. Todėl dauguma stengiasi nuslėpti šią problemą ir vengia kreiptis į gydytojus. Nors taip elgiasi be reikalo, nes kuo anksčiau ši liga pradedama gydyti, tuo gydymas paprastesnis.

Tad jei pristojo hemorojus, jums pagelbės medikų įmonė: https://lazeriniscentras.lt/hemorojus/.

Kas gali turėti įtakos hemorojaus atsiradimui?

Viena iš hemorojaus atsiradimo priežasčių – tai vidurių užkietėjimas, kuris atsiranda dėl per mažo skaidulų kiekio maiste bei nepakankamo skysčių vartojimo bei nesubalansuotos mitybos. Be to, hemorojiniai mazgai didėja ir dėl per ilgo sėdėjimo ant klozeto, nes tampa įprasta tualete naršyti išmaniajame telefone arba susirašinėti su bendraminčiais socialiniuose tinkluose.

Todėl nuo per ilgo sėdėjimo tupykloje irgi susidaro visos galimybės pasidovanoti hemorojaus malonumus. Šiai ligai atsirasti padeda ir tokie veiksniai, kaip antsvoris, vengimas aktyviau judėti. Kenkia ir ilgalaikis sėdimas ar stovimas darbas. Be to, ši liga gali būti ir paveldėta, nes jeigu hemorojumi kas nors sirgo iš artimų giminaičių, tai liga gali persikelti ir pas jų palikuonis.

Kokie yra hemorojaus požymiai?

Pagrindinis hemorojaus požymis – tai kraujavimas tuštinantis. Taip pat gali jaustis niežulys, tempimo pojūtis išangės srityje. Rečiau pasitaiko, kai padidėjęs hemorojinis mazgas iškrenta iš išangės kanalo. Pats hemorojus yra dviejų rūšių – ūminis arba lėtinis.

Ūminis atsiranda tada, kai labai stanginamasi užkietėjus viduriams arba tenka kilnoti didesnius svorius, nes tada trūkus kraujagyslei ištinka hemoroidinių mazgų trauma. Tiesa, ūminis hemorojus nors ir atsiranda staiga, jis gali savaime praeiti per dvi-tris savaites.

Kaip galima išvengti hemorojaus?

Hemorojaus galima išvengti, formuojant tinkamus mitybos įpročius – gerti pakankamą kiekį skysčių, maitintis maistu, kuriame gausu skaidulų, privengti aštrių valgių ir alkoholio. Taip pat šios nemalonios ligos išvengti padeda ir fizinis aktyvumas – bėgiojimas, važinėjimas dviračiu, ėjimas, plaukiojimas ir kita panaši veikla. Be to, patariama ilgai nedirbti atsitūpus, nekilnoti didelių sunkumų, nes tai gali prisidėti prie hemorojaus atsiradimo.

Kaip gydomas hemorojus?

Atsiradus hemorojui gydytojai atlieka atitinkamus tyrimus ir nusprendžia, kokį gydymo būdą taikyti. Tai gali būti guminių žiedų dėjimas ant padidėjusių hemoroidinių mazgų bei gydymas lazerio spinduliais. Pastarasis vis dažniau yra taikomas mūsų dienomis.