
Naujausios
Pertvarka nebuvo netikėta
Prieš beveik du dešimtmečius, Platelių gimnazijai išgyvenant aukso amžių, net blogiausiame sapne niekas nesapnavo, kad ateis diena, kai mokyklai tam, jog išliktų, teks jungtis su kita mokykla bei atsisveikinti su taip siektu gimnazijos statusu.
„2004–2005-ieji buvo didžiausio mūsų pakilimo metai. Įsivaizduojate, mokyklą tada lankė beveik pusė tūkstančio vaikų. Teisybės dėlei reikėtų pasakyti, kad prie to prisidėjo Virkšų ir Gintališkės pradinių mokyklų uždarymas, tačiau mokinių gretos pildytis pradėjo jau ir anksčiau. Tada nei aš, nei kolegos nė nenumanėme, kad išauš tokia diena, kai teks žengti didelį žingsnį atgal“, – kalbėjo daugiau nei tris dešimtmečius Platelių gimnazijai vadovaujanti R. Rubinienė.
Ji sakė laukiančius pokyčius vertinanti kaip neišvengiamus. „Realybė yra tokia, kokia yra, ir mes turime su ja susitaikyti. Tai ir stengiamės daryti, juolab kad švietimo įstaigų pertvarkos procesas kirs ne vien tik Plateliams – su naujovėmis teks susigyventi ir kitoms mokykloms, darželiams.“
Nepaisant to, kad šioje mokykloje prabėgo didelė dalis jos gyvenimo (jai R. Rubinienė vadovauja nuo 1989-ųjų), direktorė nelinkusi leistis į emocijas dėl ne itin džiugaus gimnazijos rytojaus. Anot jos, tikėtis kažko kito būtų naivu, mat švietimo įstaigoms skaudžias permainas diktuoja kasmet „tirpstantis“ mokinių skaičius.
„Prie to, kas mūsų laukia kitais mokslo metais, mes priartėjome palaipsniui. Mačiau mažėjančius skaičius ir numaniau, kas mūsų laukia. Šiuo metu turime kiek daugiau nei 120 mokinių ir dar pusšimtį darželinukų. Gimnazija negali gyvuoti su tiek vaikų. Todėl valdžios sprendimą sujungti mokyklas priimu tiesiog kaip naują gyvenimo etapą. Juk reikia mąstyti ne tik kaip bet kokia kaina išlikti, bet ir apie vaikus“, – mintimis dalijosi R. Rubinienė.
Pasak jos, galima pasidžiaugti, kad ir taip palyginti ilgai pavyko išsaugoti gimnaziją. „Tik simboliška, kad buvome pirma rajone mokykla, pasipuošusi šiuo statusu, ir pirmoji, jo neteksianti.“
Dabartinę situaciją esą puikiai supranta ir mokyklos bendruomenė. Direktorės teigimu, gimnazijoje dirbantys žmonės – tiek administracijos darbuotojai, tiek pedagogai, tiek aptarnaujantis personalas – labai vieningi. „O kai esam it vienas kumštis, sunkumai – ne tokie baisūs“, – įsitikinusi R. Rubinienė.
Šateikiškiams susitaikyti buvo sunkiau
Jos nuomone, galbūt sunkiau žinią apie nuo kitų mokslo metų jungiamas Platelių ir Šateikių švietimo įstaigas buvo priimti šateikiškiams – jie iš pat pradžių aktyviai tam priešinosi.
Ko gero, visi dar prisimename, koks šaršalas užvirė 2019-aisiais, valdžiai bene pirmąkart viešai prakalbus apie planus vienu bendru dariniu paversti Šateikių pagrindinę mokyklą, Platelių gimnaziją ir Universalų daugiafunkcį centrą.
Kai plateliškiai, emocijas palikę nuošalyje, ieškojo geriausio, jų nuomone, sprendimo visoms trims įstaigoms, šateikiškiai aršiai kovojo prieš minėtas „tuoktuves“, kurios, jų nuomone, bus naudingos tik mokinių pristigusiai Platelių gimnazijai.
Po šateikiškių sukilimo, valdžia jungtuvių planą įkišo į stalčių. Tiesa, ne ilgam. Netrukus jis vėl buvo ištrauktas ir palaimintas. Tad Šateikiams teko pamiršti laikiną pergalę ir susitaikyti su suplanuotais pokyčiais.
Šiandien, kaip sakė R. Rubinienė, abi mokyklos bendradarbiauja ir draugiškai dėlioja ateities planus. Juk nuo rugsėjo pirmosios teks dalintis ne tik bendru mokyklos vardu, bet ir pedagogais, administracija. Tiesa, pastarosios buveinė numatyta Plateliuose.
Dabartinės gimnazijos patalpose dirbsianti administracija rūpinsis naujosios Liepijų pagrindinės mokyklos, turinčios pagrindinio bei ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyrius Šateikiuose ir Plateliuose, reikalais. O štai mokytojams teks važinėti.
Platelių gimnazija turi kuo didžiuotis
Gimnazijos vadovė sakė, jog šiuo metu įstaigoje dirba bemaž dvi dešimtys mokytojų. Tiesa, ne visi iš jų vers naują gimnazijos istorijos puslapį. Yra tokių, kurie nuo rugsėjo pirmosios išeis užtarnauto poilsio. Kartu su jais – ir pati R. Rubinienė. Direktorės darbo sutartis galioja iki 2023-ųjų, tačiau ji nusprendė pasitraukti anksčiau, palikdama laisvą vietą naujam vadovui.
„Žinoma, aš daug atidaviau šiai mokyklai, kartu čia visi augome, kartu pasitinkame ir permainas, bet nėra nepakeičiamų žmonių. Reikia užleisti vietą jauniems specialistams. Be to, gyvenimas – tik vienas, noriu laiko skirti sau, truputį kitaip pagyventi. Kartu su manimi išeina ir kūno kultūros mokytoju gimnazijoje dirbantis mano vyras. Bandysime kažką drauge nuveikti“, – ateities planais dalijosi kurį laiką biologijos mokytoja dirbusi direktorė.
Ji džiaugėsi, kad mokykloje liks jos kolegos, kurie, R. Rubinienės žodžiais, mokytojai iš didžiosios raidės. „Mūsų kolektyvas nėra labai jaunas, tačiau nuo jaunesnių kolegų mes neatsiliekame. Atvirkščiai – esame šiuolaikiški ir vieni pirmųjų ėmėme žengti koja kojon su informacinėmis technologijomis. Visada skatinau mokytojus tobulėti, mokytis. Juk pedagogas negali būti kvailesnis už mokinį. Todėl jau tada, kai apie nuotolinį ugdymą dar nebuvo nė kalbos, mes puikiai mokėjome dirbti kompiuteriais bei programomis, kurios šiandien pasitelkiamos nuotolinėms pamokoms. Vieni pirmųjų perėjome ir prie elektroninių dienynų. Tuomet mokytojams tai atrodė nereikalinga, bet, užklupus pandemijai, jie džiaugėsi viską jau mokantys. Tad į virtualią erdvę persikėlęs ugdymas mums netapo iššūkiu“, – pasakojo vadovė.
Jos teigimu, apie tai, kad Plateliuose dirbantys pedagogai – savo darbui atsidavę specialistai, byloja ir mokinių pasiekimai, ir jų aktyvumas įvairiose olimpiadose, iš kurių grįžta su aukštais įvertinimais. Džiugina ir tai, kad didelė dalis gimnazijos moksleivių lanko meno mokyklą.
Pasakodama apie gimnaziją lankančius vaikus, kurie į Platelius suguža net iš 17 vietovių, R. Rubinienė išskyrė mokyklos prezidentę Viktoriją Urbonaitę. Esą tai – be galo aktyvi ir išskirtinių gabumų mergaitė, kuri praėjusiais metais, baigusi dešimtą klasę, peršoko į dvyliktą ir paskutinius mokslo metus baigs vienais dešimtukais.
„Esame tarsi viena šeima“
„Mes išties turime kuo didžiuotis – šaunūs tiek vaikai, tiek mokytojai. Glaudžius ryšius palaikome ir su mokinių tėveliais, kurie aktyviai dalyvauja gimnazijos gyvenime, domisi vaikų mokslais ir užklasine veikla. Visi esame tarsi viena didelė šeima, žinanti vieni kitų bėdas ir rūpesčius. Mokytojams nereikia per TAMO susisiekti su tėveliais, nes visi vieni kitus pažįstame ir reikalui esant tiesiog susiskambinam. Didelėje bendruomenėje to nėra“, – mažos mokyklos privalumus vardijo R. Rubinienė.
Paklausta, kokia jos vadovaujamos įstaigos stiprioji pusė, nedvejodama atsakė, jog bendrystė. O paprašyta įvardyti įsimintiniausią įvykį, R. Rubinienė nusišypsojo ir nusikėlė į 2006-uosius. Būtent tais metais mokykla pasipuošė gimnazijos statusu.
Šį džiugų įvykį direktorė aprašė ir dėliodama svarbiausius mokyklos istorijos akcentus: „Žvelgiant į paskutinį mokyklos istorijos dešimtmetį, akivaizdu, kad visi darbai rodė, jog esame pajėgūs tęsti įvairiapusę ugdomąją, sportinę, meninę veiklą, jog esame pribrendę dideliems pokyčiams. Mūsų visų didžiausia svajonė buvo, kad Platelių vidurinė mokykla taptų gimnazija. Kad išsipildytų ši vizija, aplinkybės klostėsi labai palankiai: buvo didelis mokinių skaičius, lengvai sudarydavome po du komplektus vyresnėse klasėse, visus dalykus mokė specialistai-metodininkai arba vyresnieji mokytojai, mokiniai sėkmingai stojo į universitetus. Tad nenuostabu, kad akreditacijos išvados buvo teigiamos. Platelių istorijoje įrašėme gimnazijos vardą“.