Požymiai, kurie praneša apie galimą vėžinį susirgimą

Asociatyvi nuotrauka
Nors gyvename gana moderniais laikais, kai medicina yra pasiekusi tikrai aukštą išsivystymo lygį, tačiau vėžys vis dar išlieka labai klastinga liga. Kartais ji pagydoma santykinai lengvai, tačiau aptikta vėlyvoje stadijoje vis tiek šienauja žmonių gyvybes.

Dabar jau egzistuoja ir draudimas nuo vėžio, tai be jokios abejonės yra labai gera papildoma apsauga. Tačiau idealiu atveju geriausia šia liga tiesiog nesusirgti, o jeigu jau aplanko ši nelaimė, svarbiausia ją nustatyti laiku.

Šiame tekste truputį plačiau pakalbėsime apie požymius, kurie gali būti didelės nelaimės – onkologinio susirgimo – pranašai.

Pastovus nuovargis. Jeigu žmogus jaučia tiesiog reguliarių kasdienį nuovargį, tai gali būti vienas iš potencialių vėžio simptomų. Žmonės dažnai pavargsta, kadangi tiesiog nežmoniškai daug dirba, patiria stresą, tačiau jeigu jūs jaučiatės pavargę net ir tuo atveju, kai esate pilnai išsimiegoję ir pailsėję, tuomet tikrai derėtų pasitikrinti sveikatą. Juk atsarga gėdos jums tikrai nepadarys.

Netikėti svorio pokyčiai. Dažnai būna taip, jog net ir visiškai nekeičiant mitybos įpročių pradeda smarkiai kristi arba, priešingai, ženkliai kilti svoris. Deja, tai taip pat gali būti vėžio simptomas. Įprastomis sąlygomis svoris smarkiai kisti neturėtų. Faktas, kad jei priaugote arba numetėte kelis kilogramus, nieko blogo jums nenutiko. Tačiau jeigu svoris keičiasi kardinaliai, tuomet tikrai reikėtų susirūpinti.

Apetito praradimas ir valgymo problemos. Jeigu jūs nesijaučiate alkanas ir praktiškai niekuomet nenorite valgyti, tai taip pat gali būti gana rimtas ligos ženklas. Galbūt tuomet, kai bandote nuryti maistą, jūs jaučiate skausmus skrandžio ar pilvo srityje, o gal jus netikėtai dažnai pradėjo pykinti? Tuomet derėtų sunerimti, kadangi tai signalizuoja apie gana rimtos ligos apsilankymą.

Patinusios kūno vietos/guzas. Turbūt visi girdėjote apie guzelį, kuris aptinkamas nustatant krūties vėžį, tačiau guzelių tikrai galima aptikti ir kitur. Išties žmonėms reikėtų dažniau apsižiūrėti savo kūną, kadangi nemaloni staigmena gali būti sunkiai pastebima. Patinimai be jokios priežasties taip pat nėra labai laukiamas svečias ir tik skatina papildomai išsitirti sveikatą.

Aptarėme tik keletą galimų vėžio simptomų. Jų, be abejo, yra ir ženkliai daugiau. O atsiradus bet kokiems sutrikimams svarbiausia yra pasitikrinti.

Užs. Nr. 565 r