3 priežastys, kodėl balti rūbai praranda pirminę spalvą

nuotr. Pexels
Balti drabužiai atrodo estetiškai ir elegantiškai, tačiau jie taip pat gali būti linkę prarasti savo spalvą – papilkėti ar pagelsti. Taigi, daugeliui gali kilti klausimas – kodėl taip nutinka? Šiame straipsnyje aptarsime tris pagrindines priežastis, kodėl balti rūbai praranda savo spalvą ir pasidalinsime patarimais, kaip to išvengti.

1. Skalbimas kartu su spalvotais drabužiais

Net jei ir naudojate spalvas sulaikančias skalbimo servetėles, baltus drabužius vis tiek rekomenduojama skalbti atskirai nuo spalvotų. Skalbimo ciklo metu dažai iš spalvotų audinių gali pereiti ant baltų drabužių, todėl pastarųjų spalva gali pakisti, atsirasti dėmių. Tam, kad išvengtumėte tokios problemos, atsakingai rūšiuokite skalbinius. Skalbdami baltus drabužius pasirinkite specialiai jiems skirtą programą ir skalbimo mašina atliks visą darbą už jus.

2. Per dažnas ir netinkamas baliklio naudojimas

Rūpinantis baltais drabužiais labai svarbu atsakingai naudoti baliklį, kad išsaugotumėte jų kokybę ir ilgaamžiškumą. Nors ši priemonė gali veiksmingai pašalinti dėmes ir pašviesinti baltus audinius, joje yra stiprių cheminių medžiagų, kurias reikia naudoti atsargiai. Per intensyvus baliklio naudojimas gali susilpninti pluoštus, dėl to jie gali anksčiau laiko susidėvėti arba pagelsti. Be to, pernelyg dažnas baliklių naudojimas gali pakenkti aplinkai, nes kenksmingos cheminės medžiagos patenka į vandens telkinius.

3. Per daug skalbinių skalbimo mašinoje

Neretai į skalbimo mašiną norisi prikrauti tiek rūbų, kiek telpa, nes tai gali atrodyti ekonomiškiau. Vis dėlto skalbiant baltus drabužius taip elgtis nepatartina. Visiškai užpildžius skalbimo mašinos būgną, nebeliks pakankamai vietos vandeniui tarp rūbų cirkuliuoti. Todėl į audinius įsigėrę nešvarumai gali tinkamai nepasišalinti ir pakisti baltų drabužių spalva.

Tikimės, kad šie patarimai jums bus iš tiesų vertingi. Nors perprasti baldų drabužių priežiūrą ir gali būti nelengva, nuleisti rankų tikrai nereikėtų. Geriau pasigilinus ir pasirinkus tinkamas priemones, galima užtikrinti puikią baltų rūbų išvaizda ilgą laiką.

Užs. Nr. 447