5 patarimai, kaip padėti šąlančioms kojoms

Asociatyvi nuotrauka
Šąlančios kojos – pakankamai dažna problema, ypač žiemą. Ji gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, tokių kaip atvėsusi aplinkos temperatūra, netinkamos aprangos ir avalynės dėvėjimas ir net dietų laikymasis. Jeigu šąlančios pėdos vargina nuolat ir tam nėra paaiškinamų priežasčių, gali tekti kreiptis į gydytojus, siekiant įsitikinti, ar už to neslypi sveikatos sutrikimai. Visgi visų pirma yra keletas dalykų, kuriuos galite išbandyti, kad padėtumėte savo kojoms sušilti.

1. Dėvėkite storas kojines

Vienas paprasčiausių būdų, kaip galite padėti savo šąlančioms kojoms, tai dėvėti storas šiltas kojines. Jos padeda sulaikyti ir išlaikyti kūno šilumą, todėl pagerėja kraujotaka. Jei jūsų pėdos atšalo, apsimaukite storas kojines. Tam, kad efektas būtų dar geresnis, prieš tai pabandykite kojines sušildyti, pavyzdžiui, kurį laiką jas palaikydami ant radiatoriaus, gyvatuko ar šildomų grindų.

2. Pamasažuokite pėdas

Pėdų masažas padeda suaktyvinti kraujotaką ir taip jas sušildyti. Rekomenduojama tai daryti po šiltu tekančiu vandeniu, kuris taip pat padės pakelti pėdų temperatūrą. Viskas labai paprastai: tiesiog palikite kojas po šilto vandens srove, kad jos sušiltų, ir tada švelniai pamasažuokite.

Jeigu žiemos metu jus nuolat vargina šąlančios pėdos, palepinkite save profesionaliomis procedūromis. Tokiu atveju tobula dovana SPA dovanų kuponai. Žinoma, jais galite pradžiuginti ne tik save, bet ir sau brangų žmogų. Vienas geriausių pasirinkimų šiuo atveju galėtų būti pėdų SPA procedūra, skirta pavargusioms, šiurkščioms ir šąlančioms galūnėms. Po jos pėdos tampa švelnios, sudrėkintos, be to, sumažėja bendras organizmo nuovargis.

3. Išgerkite šilto gėrimo

Karšti gėrimai pakelia kūno temperatūrą, todėl jie gali padėti kojoms greičiau sušilti. Rinkitės jums patinkantį gėrimą, pavyzdžiui, arbatą, sultinį ar karštą pieną, ir mėgaukitės juo, kol bandysite sušilti. Siekdami geriausio rezultato, karštą gėrimą gerkite po to, kai jau išbandysite ankščiau aptartus būdus. Pavyzdžiui, pirmiausia galite pamasažuoti kojas po šiltu tekančiu vandeniu, apsimauti storas kojines ir tada išgerti šiltos arbatos.

4. Pasimankštinkite

Kardiotreniruotės, pavyzdžiui, bėgimas arba dviračio mynimas, yra veiksmingas būdas pagerinti kraujotaką. Tiesa, svarbu sportuoti pakankamai ilgai ir intensyviai, kad išprakaituotumėte ir išjudintumėte kraujotaką. Širdžiai stipriau pumpuojant kraują, gali pagreitėti pėdų kraujotaka, o tai gali padėti išvengti galūnių šalimo. Verta prisiminti, kad reguliari mankšta turi ir daugybę kitų privalumų. Kardiopratimai ypač naudingi širdžiai. Norint palaikyti sveiką gyvenimo būdą ir pagerinti kraujotaką, rekomenduojama mankštintis bent 3–4 kartus per savaitę po 30 minučių.

5. Nustokite rūkyti

Ar žinojote, kad nikotinas neigiamai veikia kraujotaką, todėl gali suprastėti kraujo tekėjimas į galūnes? Metus rūkyti, gali pagerėti pėdų kraujotaka ir jos nebebūti šaltos. Žinoma, toks sprendimas naudingas ir dėl daugelio kitų priežasčių. Nustojus rūkyti, sumažėja ankstyvos mirties rizika, o gyvenimo trukmė gali pailgėti net 10 metų. Taip pat sumažėja daugelio kitų neigiamų padarinių, tokių kaip prasta reprodukcinė sveikata, širdies ir kraujagyslių ligos, lėtinė obstrukcinė plaučių liga ir vėžys, rizika.

Tikimės, kad bent vienas iš šių penkių patarimų jums bus naudingas. Kartais paprasti sprendimai gali suteikti akivaizdžią naudą. Taigi tereikia nepatingėti jų paieškoti ir, žinoma, pritaikyti. O kaip matote, daugelis šiame straipsnyje pateiktų patarimų išties labai nesudėtingi.

Užs. Nr. 607