5 perspektyvios karjeros kryptys norintiems nuolat tobulėti

www.pexels.com
Asmenims, norintiems nuolat tobulėti ir augti profesinėje veikloje, daug perspektyvių karjeros krypčių gali atrodyti patrauklios. Jei dar tik pradedate karjerą, jums neabejotinai kyla daug klausimų ir matote, kaip laikui bėgant gali smarkiai kisti tipinis darbo pobūdis. Galbūt turite abejonių dėl studijų aukštojoje mokykloje ar investavimo į naują karjeros kryptį, kuri jums patinka. Todėl pateikiame kelis puikius variantus, iš kurių verta rinktis.

Duomenų analitikas (-ė):

1

Duomenų analitika yra viena iš pirmaujančių profesijų, kurioje taikomi pažangūs analitiniai ir skaičiavimo metodai. Jais siekiama išgauti konkrečias įžvalgas iš didelių ir sudėtingų duomenų rinkinių. Kadangi organizacijos ir toliau renka, ir generuoja vis daugiau duomenų, greičiausiai kvalifikuotų duomenų specialistų paklausa išliks didelė dar ilgai.

Priklausomai nuo organizacijos poreikių, šios pareigos gali apimti statistinių modelių ir algoritmų diegimą, siekiant padidinti veiksmingumą ir pasiekti geresnių verslo rezultatų. Tam dažnai reikia aukštojo išsilavinimo ar bent svarių patirčių dirbant duomenų analitikos darbus, tačiau turint bent vieną iš šių variantų, karjeros kelias nusimato itin platus.

Dirbtinio intelekto specialistas (-ė):

Dirbtinis intelektas (AI) yra sparčiai besivystanti sritis, apimanti intelektualių sistemų, galinčių imituoti žmogaus pažinimą ir elgesį, kūrimą bei vystymą. Kadangi dirbtinio intelekto technologijos toliau tobulėja, automatiškai didėja ir paklausa kvalifikuotų dirbtinio intelekto inžinierių, galinčių kurti ir įgyvendinti dirbtinio intelekto sprendimus įvairiose pramonės šakose ir taikomosiose programose. Įvertinus tai, jog dirbtinis intelektas jau nebe fantastikos filmų siužetas, normalu, jog tokie specialistai bus dar labiau reikalingi netolimoje ateityje.

Programinės įrangos kūrėjas (-a):

www.pexels.com

Programinės įrangos specialistai projektuoja ir kuria kompiuterių sistemas bei taikomąsias programas, kad išspręstų problemas, kylančias kiekvienam interneto naudotojui. Kompiuterių sistemų programinę įrangą sudaro taikomosios programos, pavyzdžiui, kompiuterių pagalbinės programos ir operacinės sistemos. Interneto naršyklės, duomenų bazių programos ir kitos į vartotoją orientuotos priemonės yra taikomosios programinės įrangos pavyzdžiai.

Programinės įrangos inžinieriams yra itin naudinga būti lankstiems, išmanyti kelias programavimo kalbas. Kadangi pasaulis tampa vis labiau priklausomas nuo technologijų, tikimasi, kad kvalifikuotų programinės įrangos kūrėjų paklausa išliks didelė.

Visiems žinoma, jog šios darbo vietos yra labai paklausios ir už jas mokamas palyginti didelis pradinis darbo užmokestis. Tačiau retas supranta, jog siekiant tapti geru specialistu, nereikia aukštojo mokslo diplomo ar tradicinio išsilavinimo – visko išmokti galima pasirenkant tinkamus kursus (pavyzdžiui, apie tinklapių kūrimą ar kodavimą.)

Skaitmeninės rinkodaros specialistas (-ė):

Viską ką matome socialiniuose tinkluose, reklamos stenduose ir aplink mus, yra turinys. Taip pat ir internetinės svetainės, kurias reklamuoti skatina skaitmeninė rinkodara. Tai sritis, apimanti skaitmeninių technologijų ir socialinių platformų naudojimą produktams bei paslaugoms reklamuoti ir parduoti. Kadangi vis daugiau įmonių savo rinkodaros pastangas perkelia į internetą, tikimasi, kad kvalifikuotų skaitmeninės rinkodaros specialistų paklausa ir toliau didės.

Medicinos ir sveikatos paslaugų vadybininkas (-ė):

Medicinos ir sveikatos paslaugų vadybininkai yra atsakingi už sveikatos priežiūros organizacijų ir įstaigų administravimą ir veiklos priežiūrą. Ši profesija, kaip medicinos profesionalų, išlieka svarbi. Prognozuojama, kad senstant visuomenei ir didėjant sveikatos priežiūros paslaugų paklausai dėl klimato kaitos bei gamtinių veiksnių, kvalifikuotų medicinos ir sveikatos paslaugų vadybininkų paklausa išliks didelė.

Kibernetinio saugumo analitikas (-ė)

Informacijos saugumo analitikai yra atsakingi už įmonės informacijos saugumą ir apsaugą, o tai yra didelė atsakomybė daugumai įmonių šiais laikais. Informacijos saugumo analitikai atsako už saugumo sprendimų tyrimą ir testavimą, dabartinių įmonės skaitmeninio saugumo procesų vertinimą. Taip pat, prisideda prie pažeidžiamųjų vietų nustatymo ir šalinimo, saugumo grėsmių ar pažeidimų valdymo, sprendimų ir technologijų kūrimo bei įgyvendinimo.

Neabejojama, kad technologijos artimiausiais metais taps daugelio naujų darbo vietų atsiradimo varomąja jėga. Todėl, jeigu šiandien svarstote apie universitetinį išsilavinimą, pagalvokite apie informatikos ir su naujausiomis technologijomis susijusius mokslinius laipsnius arba įgūdžius suteikiančius kursus. Tai natūralus pasirinkimas tiems, kurie nori rasti gerai apmokamą ir nuolat tobulėti galimybę suteikiančius darbus. Žinoma, svarbu nepamiršti, jog profesija mus lydi visą gyvenimą, tad išsilavinimas turėtų ne tik užtikrinti ateitį, bet ir teikti džiaugsmą.

Užs.Nr. 586