7 dalykai, kuriuos turi padaryti prieš pirkdamas kavos aparatą

Asociatyvi nuotrauka
Kavos aparatas jūsų virtuvėje turės daug didesnę svarbą produktyviai dienai, nei jūs įsivaizduojate. Diena išryškėja tik tada, kuomet yra paruošiami pirmieji kavos puodeliai, o dienos pabaiga jaučiama tuomet, kada ruošiama kava be kofeino. Štai kodėl naujo kavos aparato pirkimas yra tikrai didelis sprendimas. Pateiksime 7 dalykus, kuriuos turite žinoti, prieš perkant kavos aparatą.

1. Pagalvokite, jog tai ilgalaikis įsipareigojimas

Kavos aparato pirkimas nėra tik vienkartinė išlaida. Jei pasirinksite kapsulinį aparatą, jūs nuolat turėsite skirti pinigų kavos kapsulėms, kurios gali kainuoti nuo 5 iki 7 eur. už pakuotę. Jei pirksite filtrinio tipo kavos aparatą, turėsite reguliariai keisti filtrus, pupeles ar net pupelių malimo mašiną. Pasverkite galimybes ir gerai pagalvokite, kuris kavos aparato tipas jūsų biudžetui tinkamiausias.

2. Patikrinkite kavos virimo temperatūrą

Ideali kavos puodelio virimo temperatūra yra nuo 91 C iki 96 C. Jei mėgstate gero skonio kavą, įsitikinkite, kad įsigijote mašiną, galinčią išvirti kavą aukštoje temperatūroje. Patarimas: dauguma aukščiausios klasės kavos aparatų savo ruošimo temperatūras nurodys ant pakuotės arba internete. Jei trūksta informacijos, tai gali būti ženklas, jog kavos aparatas nėra kokybiškas.

3. Apskaičiuokite, kiek kavos išgeriate

Jei sau leidžiate vos vieną puodelį per dieną, tuomet kapsulinis kavos aparatas jums puikiai tiks. Jei norite, jog kava būtų ruošiama dažnai, ieškokite aparatų, kuriuose telpa iki 12 kavos puodelių.

4. Apsvarstykite aparato papildomas funkcijas

Ar be kavos puodelio vos gali judėti ant žemės? Tokiu atveju Jums reikalinga automatinio kavos aparato įjungimo, kurį galėsite nustatyti prieš naktį. Esate visiškai pašėlęs, kuomet skubate pro duris? Pasirinkite tokį kavos aparatą, kuriame yra automatinio išsijungimo funkcija, kuri leis nesijaudinti dėl kavos aparato išjungimo, kai skubėsite į darbą.

5. Įsitikinkite, jog aparato priežiūra yra nesudėtinga

Kavos aparatai su grafinais, kuriuos reikia plauti rankomis, gali atimti iš jūsų laisvą laiką. Visada perskaitykite vartojimo instrukcijas ir pasidomėkite, kiek aparatas reikalauja papildomos priežiūros bei išlaidų. Dažnai kavos aparatai reikalauja specialaus valymo pasitelkiant chemiją. Tai gali reikšti nemažas išlaidas. Visada atsižvelkite į savo galimybes.

6. Nuspręskite, kokio kavos grafino norite

Stikliniai kavos aparatai leidžia matyti kavos gamybos procesą. Taip pat šie aparatai dažnai būna atviri ir leidžia šviežiam kavos aromatui įsiskverbti į jūsų virtuvę. Jei kavos ruošimo ritualas jums yra labai svarbus, tuomet rinkitės šį variantą. Kita vertus, nerūdijantis terminis puodas išlaikys kavą ilgiau šiltą. Kai baigsite kavos gamybą jį reikia išvalyti rankomis, o stiklinį puodą galima įdėti į indaplovę.

7. Pasverkite savo pirkimo galimybes

Atsižvelkite į kokybės ir kainos santykį. Perskaitykite informaciją, pateiktą internete bei vartotojų komentarus. Pasidomėkite apie aparato grąžinimo politiką. Dažnai pasitaiko situacijų, kuomet nepatikusį pirkinį reikia pakeisti arba grąžinti.

Užs. Nr. 347 r