Daugelį nustebinsiantys kūno ženklai – laikas keisti protezus

Asociatyvi nuotrauka
Novatoriška dantų protezavimo procedūra – būdas atkurti tiek lūkesčius tenkinantį estetinį vaizdą, tiek natūralią dantų funkciją. Ne be reikalo specialistai vis primena nedelsti ir kuo greičiau atkurti prarastus dantis. Mūsų kūnas, tiksliau, žandikaulis, reaguoja į pasikeitusią burnos ertmę, pasikeičia ne tik kalba, bet pamažu ir pats žandikaulis. Tiesa, seniau atlikę šią procedūrą turėtų taip pat atidžiai stebėti kūno siunčiamus signalus. Apie senų dantų protezų keitimą susimąstyti reikėtų ne tik tuomet, kai jie praranda stabilumą ar net krenta, bet ir kai pastebite kitus požymius. Kokie jie?

Simptomai, kuriuos dažnas ignoruoja ilgą laiką

Šiuolaikiniai dantų protezai yra ilgaamžiai, tvirti, itin natūraliai atrodantys. Natūralu, kad prieš dešimtį metų protezavimo galimybės stipriai skyrėsi nuo šiandieninių. Šioje srityje besispecializuojantys gydytojai ortopedai sako, kad prieš daugelį metų protezus pasirinkę žmonės turėtų save stebėti akyliau. Jie pateikia kelis kūno siunčiamus ženklus, kuriuos ne visi iškart susieja būtent su nebetinkamais protezais. Pavyzdžiui:

• kintanti veido forma ir aplink lūpas besiformuojančios gilios raukšlės;
• suplonėjusios lūpos ir žemyn svyrantys jų kampai;
• dėl neaiškių priežasčių sujautrėjusi burnos ertmės gleivinė;
• pakitęs tariamų garsų skambesys, atsiradęs švilpimo įspūdis;
• kramtant girdimas traškėjimas, juntamas sunkumas;
• kamuojantys kaklo ir galvos skausmai;
• atsiradęs vienos ar abiejų ausų maudimas.

Ko gero, ne visi kintančias veido formas ar sparčiai aplink lūpas besiformuojančias raukšles susietų su protezų keitimo poreikiu. Lygiai ta pati situacija su pakitusia lūpų forma ar netikėtai prasidėjusiais galvos, kaklo, ausų skausmais. Tačiau kiekvienas nešiojantis protezus, ypač jei jie gaminti jau prieš kurį laiką, turėtų žinoti šiuos simptomus, stebėti save ir atitinkamai reaguoti į kūno siunčiamus signalus.

Ką daryti, jei pajutote šiuos simptomus?

Nedelskite ir kreipkitės į profesionalią odontologijos kliniką. Novatoriškose odontologijos klinikose siūlomi pažangūs sprendimai, pavyzdžiui, lanko atraminiai dantų protezai su „nematomais“ užraktais. Aukštos kokybės protezai gaminami iš bemetalės keramikos, kurios fizinės savybės yra itin artimos natūralaus danties audiniui. Keramika ne tik tvirta, bet ir leidžia išgauti natūraliai atrodantį vaizdą – priešingai nei metalas, bemetalė keramika yra pralaidi šviesai, nesukuria tamsesnių dantenų įspūdžio, išlaiko natūraliems dantims būdingą permatomumą.

Sveika ir natūrali šypsena – kiekvieno siekiamybė. O jei šia norite džiaugtis ilgą laiką, verta atidžiai rinktis paslaugų teikėjus, apsvarstyti gydytojų siūlomus gydymo būdus, alternatyvas. Panašu, kad ir kokie novatoriška procedūra bebūtų, labai svarbu stebėti savo kūną ir jo siunčiamus signalus, laiku ir reguliariai atlikti sveikatos patikrinimus.

Užs. Nr. 607