Dieninės užuolaidos interjere: dizainerių patarimai, padėsiantys išsirinkti

„IKS forma“ nuotrauka
Stilingos dieninės užuolaidos suteikia namams jaukumo ir išbaigtumo vaizdą bei pagyvina namų aplinką. Be to, dieninės užuolaidos pridengia langus, iš dalies apsaugodamos langus nuo pašalinių žvilgsnių bei tiesioginių saulės spindulių. Siekiantiems maksimaliai išnaudoti dieninių užuolaidų privalumus, reikėtų skirti ypatingą dėmesį jų pasirinkimui. Profesionalūs UAB ,,Iks Forma“ dizaineriai pateikia keletą naudingų įžvalgų, kurios padės išsirinkti stilingas dienines užuolaidas bei sukurti išskirtinį namų interjerą.

Stilingos dieninės užuolaidos: į ką rekomenduojama atkreipti dėmesį renkantis?
Stilingos dieninės užuolaidos subtiliai įsilieja į namų interjero visumą tik tada, kai yra pasirinktos tinkamai. Tai reiškia, kad net ir pačios dailiausios ar elegantiškiausios salone parduodamos užuolaidos nebūtinai tiks Jūsų namų erdvei.  
Štai keletas svarbių aspektų, padėsiančių išsirinkti tinkamas stilingas dienines užuolaidas, kurios padės sukurti nepriekaištingai atrodantį namų interjerą.
    • Kambario interjeras. Rinkdamiesi dienines užuolaidas, apžvelkite namuose vyraujantį interjero stilių. Iš anksto apsvarstykite, prie ko derinsite dienines užuolaidas: sienų, baldų, o gal – naktinių užuolaidų spalvos.
    • Dieninių užuolaidų audiniai. Atsižvelgdami į dieninių užuolaidų audinių ypatybes, rinkitės skirtingų rūšių dienines užuolaidas. Populiariausi dieninių užuolaidų audiniai – medvilnė, šilkas, nėriniai, organza ir kt.
    • Audinio tankumas. Norėdami, jog į kambarį patektų mažiau saulės spindulių ir išsaugoti privatumą, rinkitės tankesnius, priešingu atveju – retesnius dieninių užuolaidų audinius.
    • Ilgis. Ilgos dieninės užuolaidos kambariui suteikia prabangos dvelksmo, tačiau ne visais atvejais toks pasirinkimas yra praktiškas. Jei dieninės užuolaidos bus nuolat traukiojamos, pasvarstykite: galbūt geriau rinktis trumpesnius audinius, kurie taip pat dailiai atrodys.
    • Užuolaidų kabinimo būdas. Atsižvelgę į aukščiau įvardytus aspektus, rinkitės iš kelių dieninių užuolaidų kabinimo būdų: naudokite kabliukus arba suformuokite klostes, perverdami audinį karnizu per kilpas. 

Šviesios dieninės užuolaidos – nemirštanti klasika namų interjere
Šviesios dieninės užuolaidos – visada madinga klasika namų interjere. Šviesios dieninės užuolaidos dažniausiai pasirenkamos dėl labai paprastos priežasties – jos geriau atspindi šviesą. Šviesūs dieninių užuolaidų atspalviai – balti, šampaniniai, gelsvi ir kt. – taip pat pasirenkami siekiant papildomai pašviesinti namų erdvę.
Vienas pagrindinių šviesių dieninių užuolaidų privalumų – jos lengvai priderinamos prie bet kokio interjero. Praktiškas patarimas: jei norite kambariui suteikti daugiau erdvumo, pakabinkite tik šviesias dienines užuolaidas. 

Tamsios dieninės užuolaidos – šiuolaikiškas sprendimas moderniam interjerui
Nors tamsios dieninės užuolaidos nėra itin dažnas pasirinkimas, vis dėlto jos gali tapti unikaliu interjero akcentu. Tinkamai parinktos stilingos tamsios dieninės užuolaidos gali papildyti erdvę elegancijos, prašmatnumo įspūdžiu, be to, suteikti visam interjerui atspalvį. Tamsios dieninės užuolaidos taip pat ypač dailiai atrodo kabinamos ir vienos, be naktinių užuolaidų. 
Verta žinoti, kad tamsesnės ir sunkesnės dieninių užuolaidų spalvos, tokios kaip mėlyna, raudona, pilka ir kt., sugeria saulės spindulių šviesą ir patamsina kambarį. Dėl šios priežasties tamsias dienines užuolaidas rekomenduojama rinktis šviesesniuose kambariuose. 
Dieninės užuolaidos – nedidelė, tačiau labai svarbi interjero detalė, kurios pasirinkimui turėtų būti skiriamas ne ką mažesnis dėmesys nei kitoms. Jei ieškote stilingų, kokybiškų šviesių dieninių užuolaidų ar tamsių dieninių užuolaidų, kreipkitės į užuolaidų saloną UAB ,,Iks Formą“. Ilgametę patirtį sukaupę kvalifikuoti interjero dizaineriai bei patyrę gaminių konsultantai Jums galės pasiūlyti ne tik kruopščiai atrinktus, populiariausius patikimų gamintojų, kokybiškus dieninių užuolaidų audinius, bet ir šiuolaikišką namų interjero viziją su daug naudingų patarimų.