Draugiška erdvė ir interjero veiksniai, skatinantys bendravimą

Asociatyvi nuotrauka
Ar kada pagalvojote, kaip stipriai interjeras veikia elgseną: nuotaiką, emocijų spektrą, galiausiai, bendravimo ypatumus? Vieni sprendimai gali malšinti kamuojantį nerimą, skatinti susikaupimą, kūrybiškumą, kiti – įsitraukimą, norą komunikuoti. Kaip, kuriant privačią erdvę, namuose išlaikyti komunikabilumą, atvirumu alsuojančią nuotaiką?

Socialiam gyvenimui pritaikyta erdvė


Vienas pirmųjų žingsnių „draugiškų” namų link – ne tik asmeninio komforto užtikrinimas, bet pasirūpinimas patogiu, maloniu svečių priėmimu. Tokiu, kuris nesukeltų streso jums ir nejaukumo lankytojams. Tai užtikrinti padės pakankamas sėdimų vietų skaičius, atitinkamo dydžio stalas, kiti jaukūs baldai. Idealu, jei šie dar ir funkcionalūs, pavyzdžiui, kokybiški, stilingi, minkšti kampai su miegojimo funkcija.

Šviesos galia


Specialistai pastebi, jog didelį poveikį mūsų nuotaikai bei energijai turi šviesa: natūralių ir dirbtinių spindulių sluoksniai kuria ypatingą atmosferą. Įrodyta, kad natūralios šviesos sklidini namai skatina minčių atsinaujinimą, produktyvumą, o tuo pat metu – padidina nusiteikimą komunikuoti. Jaukią, kiek romantišką prieblandą galima sudaryti šiltą toną diktuojančiomis lemputėmis, svarbiausiai, kad tai nebūtų nyki, savyje užsisklęsti verčianti tamsuma.

 

Spalvų paletės pasirinkimai


Susidūrusieji su namų įrengimu žino, kiek daug reiškia atspalvių paletė. Moksliškai patvirtinta, kad ši veikia mūsų nusiteikimą, kūrybiškumą, ramybės ar nerimo, streso lygius. Tai savaime priveda prie išvados, kad supanti spalvų gama neišvengiamai turi įtakos bendravimui, komunikabilumui. Interjero ekspertai patalpos fonui pataria rinktis šviesius, pastelinius atspalvius, vis dėlto, dairantis akcentų, nevengti sodrių spalvų – jos sužadina pozityvias emocijas.

 

Sumanus kambario planas


Dar vienas svarbus aspektas, įrengiant „draugišką” erdvę, yra apgalvotas kambario planas. Elementarus pamatas: patogus judėjimas patalpoje, logiškas baldų išdėstymas. Atvirą interjerą į kitą lygmenį perkels dar detalesnė analizė – kaip sukurti zoną, kurioje būtų patogu komunikuoti, tačiau prireikus gauti daugiau privatumo. Priklausomai nuo kambario, tam galima pasitelkti stiklo sienas, tvirtas, pagal poreikį širmą sukuriančias užuolaidas, sofą, teikiančią galimybę sėdėti šalia ar nugara į kitą asmenį.
Ne be reikalo modernius pastatus įkuriantys ekspertai daug analizuoja, sąmoningai priima sprendimus, įgalinančius daugiafunkcį patalpos panaudojimą. Jei ieškote privatumą ir socialinį įsitraukimą skatinančios erdvės įkvėpimo, daugiau idėjų pasidairykite inovatyvių biurų pavyzdžiuose – ten gausu idėjų, kaip sumaniai išnaudoti bei transformuoti turimą plotą.

Užs. Nr. 233 r