Eklektiškas interjeras: kaip jį dekoruoti?

Asociatyvi nuotrauka
Eklektiško interjero dekoravimas gali būti pakankamai sudėtingas. Tokioje erdvėje persipina skirtingi stiliai, kuriuos svarbu tinkamai suderinti. Tam, kad galutinis rezultatas būtų džiuginantis, kviečiame pasinaudoti keletu patarimų, kaip sukurti patrauklų eklektiško interjero dekorą.

Maišykite tekstūras

Panaudojus tiek grubias, tiek lygias tekstūras, interjeras tampa įdomesnis – ypač, kai jame vyrauja paprastos spalvos. Tam tinka įvairūs tekstilės gaminiai, pavyzdžiui, pledai ir lovatiesės, taip pat namų interjero detalės, pagamintos iš medienos, metalo ar stiklo. El. parduotuvėje, į kurią iš karto pateksite paspaudę ant nuorodos, galite rasti didelį jų pasirinkimą. Pagyvinkite savo namų aplinką skirtingomis tekstūromis pasižyminčiais aksesuarais. 

Visgi būkite atsargūs ir nepersistenkite. Tam, kad eklektiško stiliaus interjeras neatrodytų pernelyg margas, pasirinktą tekstūrą skirtingose namų vietose atkartokite bent tris kartus. Tai leis išlaikyti balansą ir sukurti darnų įvaizdį.

Suteikite neutralumo

Eklektiškas dekoras dažniausiai būna margas ir įmantrus, todėl, kad jis nevargintų, akims reikia bent šiek tiek poilsio. Jei svetainėje ar kitame kambaryje yra lentyna, neperkraukite jos daiktais, palikite laisvos vietos. Nuotraukoms ir paveikslams galite naudoti minimalistinio dizaino rėmelius. Kuriant eklektiško interjero dekorą, nebūtina panaudoti visų turimų dekoracijų. Pasitelkite tas, kurios jums patinka labiausiai. Taip suteiksite namams individualumo, tačiau jų neperkrausite.

Gerai apgalvokite daiktų išdėstymą

Planuojant eklektiško stiliaus erdvę, svarbu apgalvoti ne tik joje naudojamas spalvas, tekstūras ir raštus. Ne ką mažiau dėmesio šiuo atveju reikėtų skirti ir tinkamam daiktų išdėstymui. Būtent taip užtikrinamas kambario komfortas. Taigi prieš išdėstydami baldus, interjero detales ir dekoracijas, gerai apgalvokite jų vietą. 

Nepamirškite centrinio akcento

Nepaisant to, kad eklektiškame interjero dizaine derinami skirtingi stiliai ir laikotarpiai, jame turėtų būti panaudojamas bent vienas centrinis akcentas. Tai gali būti ryški galerijos siena, ant kurios pakabintos šeimos nuotraukos ar paveikslai, puošnus auksinės spalvos veidrodis arba klasikinio dizaino pastatomas šviestuvas.

Atsižvelkite į funkcionalumą

Nepriklausomai nuo pasirinkto namų dekoravimo stiliaus, juose turėtų būti patogu gyventi. Todėl renkantis interjere naudojamus aksesuarus svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jų išvaizdą, bet ir funkcionalumą. Ieškote idėjų, kokie daiktai tai galėtų būti? Pasirinkimo variantų išties daug: laikrodžiai, šviestuvai, veidrodžiai, pledai, lovatiesės ir net vazos. Tokie aksesuarai yra praktiški, todėl gali praversti kiekvienuose namuose. Be to, jie suteikia interjerui papildomos estetikos ir patrauklumo.

Jeigu žavitės eklektiško stiliaus dekoru, šie patarimai jums gali būti ypač naudingi. Įsigykite norimo dizaino aksesuarus ir atskleiskite savo individualumą. Tegul namuose tvyro atmosfera, kurios trokštate labiausiai. Įvairiapusiškumu spinduliuojantis eklektiškas interjeras gali tapti puikiu įkvėpimo šaltiniu tiek bet kokiai kūrybinei veiklai, tiek bendrai gyvenimui. Mėgaukitės juo taip, kaip galite labiausiai.

Užs. Nr. 16 r