Ekspertai pataria, kaip gerinti finansų teisės atitiktį įmonėje

Asociatyvi nuotrauka
Finansų teisė aktuali bet kuriai su finansinėmis operacijomis susijusiai įmonei. Žinoma, visai kas kita, kai kalbama apie milžinišką atsakomybę prisiimančius fintech rinkos dalyvius – specializuotus bankus, kredito unijas, investicinius fondus, elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigas bei novatoriškus startuolius. Galima drąsiai sakyti, kad su finansų teise susijusioms įmonėms šios teisės srities suvokimas, taikymas ir atitiktis yra žingsniai, vedantys sėkmingo veikimo link. Patyrę teisininkai dalinasi įžvalgomis, kaip įmonėse gerinti atitikties situaciją ir, apskritai, kurti savitą jos kultūrą.

Profesionalios teisininkų komandos prisijungimas

Finansų įstaigos teisine atitiktimi turėtų rūpintis būtent šioje srityje besispecializuojantys teisininkai. Ekspertai, kurie kasdien gyvena finansų teise ir padeda įmonėms rasti efektyviausius sprendimus, susikurti aiškią atitikties viziją bei struktūrą ir edukuoti darbuotojus. Labai svarbu susikurti įmonės struktūrą, kuri ne tik atspindėtų atitikties kultūros lūkesčius, bet ir leistų išvengti dviprasmių situacijų, konfliktų.

Aiškus taisyklių apibrėžimas ir jų prieinamumas

Klaidinga manyti, kad atitiktis yra kiekvienam savaime suvokiamas dalykas. Lygiai taip pat kaip įmonės vidaus taisyklės, komunikacijos nuostatos ir kiti dokumentai, turi būti apibrėžtos atitikties taisyklės. Tik taip galėsite formuoti skaidrią ir kiekvienam darbuotojui aiškią finansų įstaigos atitikties kultūrą. Kiekvienam prieinami nuostatai padės geriau suvokti ne tik įmonės poziciją tam tikrais klausimais, bet ir suvokti savo kaip darbuotojo atsakomybes, pareigas.

Darbuotojų mokymai ir motyvacinės sistemos kūrimas

Tam, kad kiekvienas darbuotojas žinotų, apie ką kalbama, labai svarbu rengti reguliarius mokymus. Fintech sritis yra labai dinamiška, tad ir įstatymų bazė yra nuolat pildoma, naujinama. Būtent dėl šios priežasties pravartu reguliariai pasikviesti į biurą teisininkų komandą, kuri pravestų mokymus. Taip nauji darbuotojai įgautų suvokimą, o senbuviai atnaujintų žinias. Atitikties suvokimas turi būti visuose įmonės lygmenyse – nuo vadovybės iki darbuotojo.

Be to, finansų rinkos žaidėjai savo įmonėse turėtų pagalvoti ir apie motyvacinę sistemą, kuri skatintų darbuotojus domėtis ir įsitraukti į atitikties kultūros formavimą bendrovėje. Rekomenduojama su šiuo klausimu susijusį punktą įtraukti ir į pagrindinių veiklos vertinimo rodiklių planus.

Reguliarus sistemos vertinimas, auditai

Teisininkai vieningai sutaria – finansinių paslaugų atitikties užtikrinimas nėra ir negali būti baigtinis procesas. Tai reiškia, kad nepakanka vieną kartą atlikti auditą, įvertinti rizikas, galimybes ir susikurti efektyvią strategiją, struktūrą. Šios bus efektyviausios tam tikrą laiko tarpą, tačiau vėliau, besikeičiant rinkai, pokyčiai turi vykti ir įmonėje. Ne išimtis teisinių niuansų vertinimas ir teisinio pamato auditas, tobulinimas. Vien dėl šios priežasties patyrę teisininkai turėtų tapti įmonės dalimi ir atlikti nuolatinį monitoringą.

Norite susikurti stiprią finansų struktūrą bei atitikties kultūrą, kuria galėtų didžiuotis kiekvienas įmonės atstovas? Būtina susirasti patikimą, daug patirties vietos bei tarptautinėje rinkoje sukaupusią advokatų kontorą. Specialistus, kuriems finansų ir, apskritai, įmonių teisė – kasdienybė.

Užs. Nr. 390 r