Ekstremalios kelionės – ką reikia žinoti norint keliauti į Antarktidą?

Pexels.com nuotrauka
Mažai kas drįstų ginčytis, jog kelionės paįvairina kasdienybę ir praturtina gyvenimą neišdildomais įspūdžiais. Todėl keliauti, pamatyti ir susipažinti su kitomis šalimis daugeliui tapo itin patrauklia veikla. Kol vieni renkasi poilsines keliones, mėgaujasi kaitria saule ir šilta jūra, kiti ieško nuotykių ir ekstremalių kelionių. O ekstremalių pojūčių ir nepamirštamų akimirkų tikrai netruks išvykus į Antarktidą.
Antarktida – šalčiausias bei penktasis pagal plotą žemynas. Šis žemynas išsiskiria ne tik labai žvarbiu ir gan nedraugišku klimatu, bet ir tuo, jog nuostabaus grožio gamta yra beveik nepaliesta žmogaus. Tačiau jei anksčiau apie kelionę į Antarktidą buvo galima tik pasvajoti, šiuo metu ši paslaptimis apgaubta vieta yra vis dažniau aplankoma ypatingų potyrių ištroškusių turistų. Jau seniai svajojate pamatyti amžino ledo žemę? Galbūt planuojate ten nuvykti? Svarbu pabrėžti, kad pasiruošti šiai kelionei reikia itin atsakingai. Ką būtina žinoti? Ką įsidėti? Parengėme naudingą instruktažą norintiems keliauti į Antarktidą.

Kraunamės lagaminą – kokie daiktai bus reikalingi Antarktidoje?

Nusprendus leistis į nuotykius Antarktidoje, ypatingas dėmesys turi būti skiriamas lagamino turiniui. Labai svarbu susidėti reikalingus bei naudingus daiktus, kurie užtikrins tai, kad jūsų kelionė praeis sklandžiai ir suteiks tik geriausias emocijas. Taigi vykstant į Antarktidą bus reikalinga:

• Asmens dokumentai – pasas, gyvybės draudimas, kelionės draudimas ar kiti dokumentai, apie kurių svarbą jus informuos kelionių agentūra, organizuojanti kelionę į šią amžino įšalo žemę.

• Šilti, vandeniui atsparūs drabužiai. Svarbu pabrėžti, kad Antarktidos klimatas yra šalčiausias visoje žemėje. Žiemą šiame žemyne oro temperatūra gali nukristi ir iki –80 °C. Vasarą šaltis kiek sušvelnėja ir oro temperatūra pakyla iki –30 °C. Be to, Antarktida yra ne tik šalčiausias, bet ir labiausiai vėjuotas žemynas. Tad savaime suprantama, kad itin šilti drabužiai Antarktidoje – būtini. Geriausia būtų rinktis termo apatinius, neperšlampamas ir neperpučiamas striukes, storas ir šiltas pirštines, kepures bei šalikus ir, žinoma, neperšlampą, šiltą bei patogią avalynę.

• Akiniai nuo saulės. Manote, jei keliaujate į šalčiausią pasaulio vietą akiniai nuo saulės jums tikrai nebus reikalingi? Klystate, apsaugoti savo akis nuo saulės spindulių vykstant į Antarktidą yra labai svarbu. Reikia žinoti, kad Antarktidoje yra poliarinės dienos ir naktys, kurios trunka po pusę metų. Poliarinių dienų metu saulė danguje šviečia visą laiką. Tad kokybiški akiniai nuo saulės jus apsaugos nuo žalingo UV spindulių poveikio ir leis pasigrožėti įspūdinga Antarktidos gamta, ką neturint apsauginių akinių būtų sunku padaryti, nes aplink besidriekiantys sniegynai ir ledynai išties akina. Ne paslaptis, kad akis nuo kenksmingų UV spindulių labai svarbu saugoti ir mūsų šalyje, o ypatingai akių apsauga reikia pasirūpinti vasarą, kuomet saulė yra pavojingiausia, tačiau tai dažnai pamirštama. Tad apsaugą nuo UV spindulių garantuojantys akiniai nuo saulės gali būti gera investicija į savo sveikatą, net jeigu ir nesiruošiate į ekstremalias keliones.

• Apsauginis kremas. Vykstant į Antarktidą būtina įsidėti apsauginį kremą nuo saulės ir šalčio. UV spinduliai Antarktidoje yra itin intensyvūs ir pavojingi, taip pat kaip ir šį žemyną kaustantis šaltis. Tad norint apsaugoti odą nuo nušalimų ir žalingų UV spindulių labai svarbu teptis apsauginiu kremu.

• Fotoaparatas. Kelionė į Antarktidą – neeilinis potyris. Savaime suprantama, kad tokius potyrius privalu įamžinti, todėl nepamirškite fotoaparato. Įamžinsite žodžiais neapibūdinamą gamtos didybę, sniegynus, vandenyje plūduriuojančius ledkalnius ir, žinoma, šiame žemyne gyvenančius neįprastus gyvūnus. Atšiauri Antarktida išsiskiria didingais jūros gyventojais – banginiais, kašalotais, didžiosiomis orkomis, ruoniais ir kt. Taip pat čia galima išvysti didžiausius, imperatoriškuosius pingvinus, kurių išvaizda išties įspūdinga.

Pexels.com nuotrauka

Kaip nuvykti į Antarktidą?

Turistai nuvykti į Antarktidą gali keliais būdais – kruiziniu laivu arba lėktuvu. Kuo šios kelionės skiriasi? Kokią pasirinkti? Atsakome į dažniausiai užduodamus klausimus.

• Kelionė kruiziniu laivu. Vienas populiariausių ir paprasčiausių būdų pasiekti Antarktidą – nuplaukti ten kruiziniu laivu. Pagrindinės vietos, iš kurių kruiziniai laivai išplaukia į Antarktidą yra Ušuajos miestas, esantis Argentinoje. Reikėtų pažymėti, kad pasiekti šalčiausią vietą žemėje plaukiant kruizu iš Ušuajos miesto – patogiausia, ekonomiškiausia bei greičiausia. Derėtų akcentuoti ir tai, kad kruiziniai laivai vykstantys į Antarktidą skiriasi savo dydžiu, siūloma programa ir pramogomis, tad prieš rinkdamiesi kruizą į amžino įšalo žemę gerai išnagrinėkite visą paslaugų paketą. Kruizo į Antarktidą privalumai – vaizdingas kraštovaizdis, galimybė iš arti pamatyti pingvinus, ruonius, kormoranų lizdus ir kitus šiame žemyne gyvenančius gyvūnus, aplankysite įspūdingiausias Antarktidos vietos ir mėgausitės laive suteikiamais patogumais.

• Kelionė lėktuvu. Norint pamatyti Antarktidą bet kuriuo atveju teks keliauti lėktuvu. Net ir pasirinkus plaukti kruiziniu laivu tam, kad pasiektumėte kruizo vietą jums reikės iki jos atskristi. Žinoma, galima lėktuvą rinktis ir kaip pagrindinį kelionės būdą. Svarbu akcentuoti, kad daugybė bendrovių siūlo skrydžius į Antarktidą iš įvairių pasaulio vietų – Čilės, Australijos, Pietų Afrikos, Argentinos ir kt. Tačiau tiesioginio skrydžio iš Lietuvos į Antarktidą nėra, nuskristi į šį žemyną galima tik su persėdimais. Be to, reikėtų pažymėti, kad skrydžiai į Antarktidą yra vieni pavojingiausių dėl ten siaučiančių sniego audrų ir stiprių vėjų. Tad skristi į Antarktidą nėra labai populiaru, nes daug patogiau ir paprasčiau šią amžino įšalo žemę pasiekti laivu.

Kalbant apie kelionę į Antarktidą reikėtų nepamiršti, kad svarbu ne tik suplanuoti, kaip keliausite, bet ir kada keliausite. Derėtų atkreipti dėmesį į tai, kad kelionių sezonas į Antarktidą trunka maždaug 5 mėnesius – nuo lapkričio iki kovo. Kitais mėnesiais Antarktidą apgaubia poliarinė naktis, o oro temperatūra labai stipriai atšąla ir tampa itin nesvetinga turistams.

Kelionė į Antarktidą: ar brangu?

Susiruošę vykti Antarktidą turi žinoti, kad ši kelionė tikrai nėra pigi. Kelionės išlaidos priklauso nuo labai daug dalykų – pasirinkto keliavimo būdo, vietų, kurias aplankysite ir kt. Tačiau daugeliu atveju šiai kelionei išleisite tikrai ne vieną tūkstantį eurų. Ar apsimoka? Tikrai taip, nes įspūdžiai, kuriuos patarsite ir vaizdai, kuriuos išvysite įsimins labai ilgam. Tad jei esate pasiruošę ekstremaliems nuotykiams, kraukitės lagaminus ir aplankykite vieną ekstremaliausių pasaulio vietų – didingąją Antarktidą.

Užs. Nr. 217 r