Energetiškai naudingas būstas – draugiškas gamtai ir žmogui

Asociatyvi nuotrauka
Šiais laikais žmonės, planuodami savo namus, tikrai gana daug dėmesio skiria ekologijai, kuri net laikoma prioritetu. Žinoma, tai džiugina, kadangi kiekvienas iš mūsų yra atsakingas už aplinką, kurioje gyvename, ir kuo daugiau dėmesio bus skirta smulkmenoms, kurios kuria tą aplinką – tuo ramesni galime būti, kad viskas bus taip, kaip norisi.

Būsto klasę nurodo energetinis vertinimas. Paslaugas teikia Namudiagnostika. Tai yra viena iš daugelio įmonių, kurios teigia, kad tvarus gyvenimas turėtų būti ne žmogaus poreikis paklusti įstatymams, tačiau jis turėtų būti renkamasis dėl savęs, kadangi gera gyventi žaliai ir dar geriau, kad toks gyvenimas šiuo metu yra labai paprastas.

Kada atliekamas vertinimas?

Jeigu šiais laikais, šiomis dienomis planuojate būsto statybą – energetinis vertinimas yra būtinas. Tiesiog visi nauji pastatai turi atitikti A++ tipo klasės standartą, kuris, žinoma, remiasi ne tik į ekologinius rodiklius, tačiau ir kitas smulkmenas, kurios galiausiai kuria palankią aplinką žmogui.

Visgi tai nereiškia, kad visi esantys namai turi būti griežtai tvarkomi pagal A++ standartą. Nors tai dažniausiai yra labai rekomenduojama, kadangi tvarus namas reikalauja kur kas mažiau energijos, tad galiausiai dėl to laimi žmogus, tačiau tikrai senos statybos namai gali atitikti ir atitinka net ir C arba D klases.

Senos statybos namams toks vertinimas yra reikalingas tuomet, kai galvojama apie būsto pardavimą. Kai kuriais atvejais ir nuomą. Tai lyg įrodymas būsimiems gyventojams, kiek būstui reikia papildomai skirti pinigų, kad jis taptų energetiškai efektyvesnis. Ir, žinoma, kiek jam reikės skirti nuolatinių investicijų siekiant gyventi patogiai. Žinant klasę net labai patogu derėtis, tad dažniausiai pirkėjai džiaugiasi, kad šis dokumentas yra būtinas.

Kiek trunka sertifikato išdavimas?

Kadangi šis dokumentas yra privalomas, kai kurie žmonės bijo, kad vertinimas gali trukti labai ilgai. Tai ne tik stabdo statybos darbus, tačiau ir pardavimo procesą. Visgi tai nėra dar vienas tų dokumentų, kuriam išduoti reikia kreiptis į valstybines institucijas, kurios dažniausiai neskuba pateikti rezultatus.

Tikrai ne. Dokumentai yra išduodami privačių įmonių, kurios užsiima sertifikavimu ir dažnai atlieka sandarumo testus. Nors dažniausiai terminai derinami asmeniškai, tačiau trunka iki kelių dienų. Prioriteto tvarka gali būti atliekami ir dar greičiau, tad svarbiausia tartis su tais specialistais, kurių paslaugos tinka Jums labiausiai.

Užs. Nr. 203 r