Grožio paslaugos svetur – 5 teisininkų įžvalgos patyrusiems žalą

Pastebima tendencija, kad vis daugiau tautiečių grožio paslaugas teikiančių specialistų ieško užsienio šalyse. Vieni dėl gyvenamosios vietos (užsienyje studijuojantys, dirbantys ir gyvenantys lietuviai), kiti – galbūt dėl patrauklesnių kainų. Ieškodami aktualios paslaugos teikėjų, mes tikimės, kad skambūs pažadai bus išpildyti. Tačiau kartais nutinka taip, kad rezultatas ne tik nepasiekiamas, bet dar ir pridaroma žalos. Lietuviai advokatai, dirbantys Jungtinėje Karalystėje, sako, kad ieškiniai prieš grožio salonus ar tam tikras paslaugas atlikusius specialistus – gana dažnas reiškinys. Teisininkai dalinasi patarimais, kurie pravers susidūrusiems su nekompetencija ar aplaidumu grožio procedūrų, atliktų svetur, metu.

1. Sužalojimai, kaip ir grožio paslaugos, gali būti įvairūs

Teisininkai pastebi, kad kartais į teisės ekspertus dvejojama kreiptis ne tik dėl nepažįstamos užsienio šalies teisinės sistemos – dvejojama, ar įtariama grožio procedūros žala gali būti svarus ieškinio pateikimo pagrindas. Specialistai sako, kad labai svarbu suvokti vieną – sužalojimai, kaip ir paslaugos, gali būti įvairiausi. Simptomai, kuriuos patiriate, ar pakitimai, kuriuos pastebite, gali būti netipiniai.

Lietuvių advokatai Londone patvirtina, kad daugelis problemų, su kuriomis susiduria tautiečiai, yra panašios – šiuo atveju susijusios su populiariausiomis grožio procedūromis, paslaugomis. Teisininkai įvardina dažniausiai patiriamus sužalojimus, tarp kurių – alerginės reakcijos, nudegimai, plaukų netekimas, odos užpildų sužalojimai, infekcijos, raumenų susilpnėjimas (pavyzdžiui, po injekcijų veido srityje) ar regėjimo sutrikimai.

2. Ieškokite medicininės pagalbos

Teisės ekspertai sako – jeigu yra poreikis ir jaučiate, kad tai ne tik kasdieniam gyvenimui netrukdančios estetinės problemos, nelaukite ir kreipkitės į medikus. Jeigu jaučiatės prastai ar vargina nemalonūs pojūčiai, susisiekite su bendrosios praktikos gydytojais – jie įvertins situaciją, jei reikia, suteiks medicininę pagalbą. Beje, labai svarbus momentas besikreipiantiems į gydytojus – išsaugokite suteikto gydymo įrodymus (vizitų korteles, receptus ir kt.). Tai gali padėti gauti realią žalą atspindinčią kompensaciją.

3. Rinkite įrodymus galimam ieškiniui dėl žalos atlyginimo

Kalbėdami apie įrodymų rinkimą, teisininkai papildo šių sąrašą dar keliais svarbiais momentais. Nepriklausomai nuo to, ar prireikė gydytojų paslaugų, reikėtų užfiksuoti su nepasisekusia grožio procedūra susijusius įrodymus. Elementarus pavyzdys – nuotraukos po procedūros. Jos leidžia įvertinti, kokia situacija buvo prieš suteiktą paslaugą ir kokia žala padaryta.

4. Jeigu įtariate, kad turite pagrindą teikti ieškinį, neskubėkite taisyti situacijos

Kartais, vos gavę nusiskundimą dėl nekokybiškai atliktos paslaugos, specialistai ar grožio salonai siūlo atitaisyti žalą – t. y., nemokamai atlikti pakartotinę procedūrą ar šios alternatyvą. Arba patys nusivylę klientai neretai nedelsdami ieško kitų profesionalų, kurie galėtų ištaisyti padarytą žalą. Tai ypač dažna situacija, kai kalbama apie estetines procedūras. Vis dėlto, teisininkai rekomenduoja prieš tai visuomet pasitarti su teisės ekspertais – ilgesnio laikotarpio perspektyvoje, skuboti, su teisininkais neaptarti žingsniai gali turėti įtakos ieškinio nagrinėjimui.

5. Kreiptis į teisininkus – verta

Galiausiai, užsienyje dirbantys lietuviai advokatai sako – net jei nepažįstate užsienio teisinės sistemos, nedvejokite, kreipkitės į teisininkus ir sužinokite savo galimybes. Jie įvertins situaciją ir galės iškart numatyti, ar žalos atlyginimo ieškinys galėtų būti sėkmingas. Be to, klaidinga manyti, kad teisininkų paslaugos nesėkmingo ieškinio atveju taps nuostoliu. Pasidomėkite, mat yra advokatų kontorų, kurios savo paslaugas grindžia „nelaimėsite – nemokėsite“ principu. Tai reiškia, kad už teisininkų suteiktas paslaugas teikdami ieškinį mokėsite tik tada, jei jis bus sėkmingas.

Vieni žada dailesnes kūno formas ir komfortą, kiti – susigrąžintą jaunystę ir pasitikėjimą savimi. Teisininkai sako, kad viena didžiausių problemų yra ta, kad grožio industrijoje dažnai netaikomi tokie griežti reikalavimai kaip sveikatos ir medicinos srityse. Net nepaisant to, kad kai kurios grožio procedūros yra išties rizikingos – jose naudojami specifinių žinių ir patirties reikalaujantys prietaisai, cheminės medžiagos, joms atlikti reikalinga intervencija. Taigi, šiuo klausimu svarbu netaupyti ir savo sveikatą bei grožį patikėti kvalifikuotiems specialistams. O jei susidūrėte su aplaidumu ir nekompetencija – nedvejoti, kreiptis į teisininkus.

Užs. Nr. 46