Į ką atsižvelgti renkantis grindų dangą?

Įžengus į namus žvilgsnis krenta ne tik į sienas ar namų interjerą, bet ir į grindis. Tinkamai ir kokybiškai parinkta grindų danga suteikia namams reikiamo žavesio bei kilstelį namų įrengimo kokybės kartelę. Renkantis grindis, pirmiausiai labai svarbu įvertinti jų teikiamą kokybę ir ar jos gebės tarnauti jums ne tik kelerius metus.

Lūkesčių nustatymas

Renkantis grindis jums būtina nustatyti faktorius, kurie jums yra svarbiausi. Pavyzdžiui, jeigu norite vaikščioti grindimis taip, kad nesigirdėtų kaukšėjimas, geriau rinkitės parketlentes arba tokias grindis, kurias galima lengvai klijuoti prie pagrindo, tarkime – vinilinė grindų danga. Paklojus laminatą plaukiojančiu būdą, bus itin sunku išvengti kaukšėjimo, mat šį garsą būtent ir sukelia toks klojimo būdas.

Tam, kad galėtumėte atskirti kokybiškas grindis, per jas pavaikščiokite basomis – komfortišką jausmą galima pajusti tik basomis savo pėdomis. Fiziologinis pojūtis vaikščiojant ant vinilinių, laminuotų ar medinių grindų yra visiškai skirtingas. Vinilinės ir medinės grindų dangos prastai skaido šilumą, todėl yra sukuriamas šilumos efektas. Laminuotos grindys itin gerai skaido šilumą, todėl yra jaučiamas nuolatinis šaltis.

Grindų ilgaamžiškumas priklauso nuo jūsų gyvenimo įpročių

Be komforto savybių yra svarbios ir praktinės. Medinės grindys yra vos ne visų norimiausios, tačiau sužinojus apie parketlenčių savybes – nuomonė keičiasi. Mediena yra pati lepiausia ir mažiausiai atspari aplinkos poveikiui medžiaga. Atspariausias įšorės veiksniams yra laminatas ir vinilas.

Grindų dangos ilgaamžiškumas priklauso nuo jūsų gyvenimo būdo: jeigu namuose vyrauja daug veiksmo, gerai prižiūrimos ir saugomos parketlentės tarnauja iki 12 metų, o gyvenant ramiau – net 20 metų. Palyginus su laminatu, atrodo nedaug, nes, priklausomai nuo jo klasės, jis gali gyvuoti iki 25 metų.

Renkantis laminuotą grindų dangą, svarbu atkreipti dėmesį į grindų atsparumo klases: 31 yra skirta gyvenamosioms patalpoms, 32 – gyvenamosioms patalpoms, biurams, viešbučio kambariams, konferencijų salėms, kur vyrauja intensyvumas, 33 – visuomeninėms patalpoms, o 34-os klasės danga klojama parduotuvėse, kuriose važinėjama su vežimėliais (tai yra aukščiausia klasė, bet jų namuose tikrai nereikia).

Vinilinę grindų dangą irgi galima skirstyti pagal atsparumo klases, tačiau šiai dangai reikalavimai yra žymiai mažesni nei laminatui. Vinilinės grindys yra silpnesnės nei laminuotos, todėl gali atsirasti daugiau mechaninių pažeidimų, bet jos tarnauja žymiai ilgiau nei parketlentės.

Vienas iš medinių grindų pliusų yra toks, kad jas galima lengviau restauruoti nei laminuotas ar vinilines, jas nušlifavus galima atnaujinti net kelis kartus.

Tinkamai prižiūrėsite grindis – jas turėsite ilgą laiką

Rinkdamiesi grindų dangą apsvarstykite, kiek turėsite laiko ir noro užsiimti jų priežiūra. Tik sužinoję arba pasidomėję apie tai, kaip grindys dėvisi ir kaip jas valyti, drąsiai galėsite išsirinkti sau labiausiai tinkamiausią grindų dangą.

Daugiausiai priežiūros reikia tokioms grindims, kurios yra su tekstūra. Tai gali būti laminuotos, vinilinės grindys ir parketlentės. Labai svarbu yra išsiaiškinti, kiek jums reikės vandens ir valymo priemonės, kad galėtumėte tinkamai pašalinti purvą nuo grindų – neteisingai valomos grindys gali atrodyti dar labiau nešvarios negu buvo prieš plovimą.

Rekomenduojama pirmiausia išsiurbti dulkes ir nešvarumus, o po to plauti grindis gerai išgręžta drėgna šluoste. Taip pat dažnai keiskite vandenį – 10 kv. m plotui reikia vieno kibiro vandens. Jeigu grindys yra labai užterštos (arba po remonto), vandenį keiskite kas 4 kv.m!

Užs. Nr 528 r