Į ką būtina atsižvelgti, derinant aksesuarus prie aprangos?

Asociatyvi nuotrauka
Apranga tampa stulbinanti tik tada, kai parenkami teisingi aksesuarai. Galima sakyti, kad apranga – tai tuščia drobė, kurią papildžius aksesuarais visas paveikslas atgyja. Tačiau būkite atsargūs, nes aksesuarai gali turėti ir priešingą poveikį, jei bus derinami su netinkamais drabužiais. Taigi į ką būtina atsižvelgti?
Asociatyvi nuotrauka6 aksesuarų tipai

   • Avalynė. Skirtingai nuo kitų aksesuarų, batus tenka avėti kiekvieną dieną. Nors svarbu savo kolekcijoje turėti keletą neutralios avalynės variantų (pavyzdžiui, baltus sportbačius, nude aukštakulnius ar juodus plokščiapadžius batus), tačiau išskirtinė avalynė gali patobulinti jūsų įvaizdį. Ieškokite batų, kurie būtų įdomūs, bet patogūs – kitaip jų niekada neavėsite.

   • Plaukų aksesuarai. Plaukų aksesuarai – tai paprastas būdas pademonstruoti savo asmeninį stilių. Peržvelkite turimus aksesuarus ir pagalvokite, ar jų negalima atnaujinti. Ar galėtumėte paprastą plaukų segtuką iškeisti į šilkinę gumytę? Nuobodų lankelį į spalvingą ir didelį segtuką?

   • Papuošalai. Nesvarbu, ar jūsų papuošalų dėžutėje guli tik vienas gražus laikrodis, ar daugybė apyrankių, kaklo vėrinių, auskarų ir choker‘ių, norėdami pagyvinti išvaizdą turbūt pirmiausia naudosite papuošalus. Jei dar bijote drąsiai eksperimentuoti, pradėkite nuo subtilių papuošalų, pavyzdžiui, mažų deimantinių segių, smulkių auskarų ar paprasto pakabuko ant kaklo – tai klasikiniai papuošalai, kurie tiks beveik prie visko.

   • Diržai. Diržai yra ne tik funkcinė, bet ir madinga detalė. Nesvarbu, ar pasirinksite siaurą arba platų, paprastą arba su papuošimais diržą, juosmens linijos pabrėžimas yra vienas iš paprasčiausių būdų, kaip aprangą padaryti puošnesnę.

   • Rankinės. Skirtingos rankinės tinka skirtingoms progoms. Jei turėsite įvairaus stiliaus ir spalvų rankinių, visuomet būsite pasiruošę prigriebti unikalų aksesuarą.

   • Žiemos aksesuarai. Šalikai, kepurės ir pirštinės ne tik sušildo, bet ir suteikia galimybę įvaizdį papildyti spalvomis ir raštais. Tai ypač aktualu, jei viršutiniai drabužiai yra neutralesni.

Kaip derinti spalvas?

Kai dėvite juodos, baltos ar kitos neutralios spalvos drabužius, bet kokių atspalvių aksesuarai atrodys stilingai ir suderintai. Tačiau jei renkatės spalvingą aprangą, įsitikinkite, kad aksesuarai tarpusavyje nesikerta.

Čia svarbu atsižvelgti į spalvų rato savybes. Pagrindinės spalvos yra raudona, mėlyna ir geltona. Antrinės spalvos yra tos, kurios atsiranda sumaišius dvi pagrindines spalvas (pavyzdžiui, raudoną sumaišius su geltona atsiranda oranžinė).

Pagrindinės ir antrinės spalvos, esančios viena šalia kitos spalvų rate, yra analogiškos viena kitai. Jos puikiai atrodo tarpusavyje, kai yra suderintos tame pačiame šviesumo arba tamsumo lygyje.

Jei norite padaryti didelį įspūdį, rinkitės pirmines ir antrines spalvas, kurios rate yra priešingos viena kitai. Eksperimentuokite, kad atrastumėte, kokios spalvos jums labiausiai tinka. Apskritai visame ansamblyje nenaudokite daugiau nei trijų spalvų.

   • Keletas pagrindinių taisyklių, į kurias patariama atkreipti dėmesį:

   • Prie juodų drabužių galite derinti bet kokio tipo aksesuarą ar spalvą.

   • Prie ryškiaspalvių drabužių dėvėkite neutralių tonų aksesuarus.

   • Prie santūrių spalvų rūbų naudokite ryškius aksesuarus.

   • Jei drabužiai balti – rinkitės žemės tonus.

   • Dėvėdami neutralių tonų rūbus rinkitės drąsių spalvų aksesuarus.

   • Jeigu batai spalvingi, rinkitės neutralios spalvos rankinę.

   • Jeigu rūbai su raštais, pirmenybę teikite santūrių tonų aksesuarams arba derantiems prie vienos iš rašto spalvų.

   • Pasirinkdami tos pačios spalvos drabužius ir rankinę išgausite efektą, prailginantį siluetą.

Išbandykite sluoksniavimą

Šiuo metu madingas papuošalų sluoksniavimas. Trijų skirtingų ilgių vėrinių maišymas – puikus būdas žaisti stiliais. Stambus pakabukas kartu su dviem plonytėmis grandinėlėmis idealiai tinka kasdieniam įvaizdžiui. Bet kokiai progai tinkančios sidabrinės grandinėlės – AuksoSala.lt.

Taip pat madinga viena ant kitos dedamos apyrankės ir keli žiedai ant rankų. Apyrankes pabandykite maišyti karoliukais, tekstūromis ir spalvomis. Žiedų atveju išbandykite skirtingas formas ir išdėstymą.

Arba ryškūs rūbai, arba akį traukiantys aksesuarai

Kurdami savo stilių, visada turėtumėte stengtis tiksliai nustatyti, kokio efekto norite pasiekti. Akį traukiančia savo išvaizdos dalimi galima padaryti arba drabužius, arba makiažą, arba aksesuarus, tačiau reikėtų vengti bandyti pasiekti tą patį efektą visais trimis būdais vienu metu. Pūstos palaidinės apykaklės derinimas su milžiniškais deimantiniais auskarais atrodys absurdiškai. Geriau rinktis ryškią suknelę ir minimalistinius auskarus arba atvirkščiai.

Klasikiniai aksesuarai, su kuriais nesuklysite

   • Akiniai nuo saulės. Tai nesenstantis aksesuaras, kurį galima derinti prie visko. Eksperimentuokite su skirtingais rėmeliais, spalvomis ir formomis.

   • Juoda tote rankinė. Ji pravers, kai prireiks greitai apsipirkti parduotuvėje, bet taip pat bus pakankamai elegantiškas pasirinkimas biurui.

   • Auksiniai kabantys auskarai. Jie yra pakankamai dideli, kad išryškintų veidą, tačiau pakankamai ploni, kad neatitrauktų dėmesio nuo aprangos.

   • Auksinė apyrankė. Švelnus akcentas, kurį galite dėvėti visada.

   • Nude spalvos bateliai. Jie tinka prie visko – nuo siaurų džinsų iki puošnių suknelių.

   • Ilgas vėrinys. Jis gali ir pagyvinti derinį su baltais medvilniniais marškinėliais, ir papuošti vakarinę suknelę.

Užs. Nr. 313 r