Į kokias specifikacijas svarbu atkreipti dėmesį renkantis nešiojamąjį žaidimų kompiuterį?

Asociatyvi nuotrauka
Nešiojamasis žaidimų kompiuteris yra puikus įrenginys, leidžiantis mėgautis mėgstamiausiais ir naujausiais kompiuteriniais žaidimais tiek namuose, tiek išvykus į keliones. Kaip ir žaidimams skirti PC kompiuteriai, taip ir nešiojamieji žaidimų kompiuteriai išoriškai yra labai panašūs į standartinius modelius. Tačiau žaidimams skirti įrenginiai yra kur kas galingesni, turi tam pritaikytas vaizdo plokštes, aušinimo sistemą, todėl gali veikti efektyviau ir našiau. Tokiu būdu kompiuterinius žaidimus galima žaisti be visiškai jokių trukdžių ar suvaržymų. Tačiau net ir patys kompiuteriniams žaidimas žaisti skirti nešiojamieji kompiuteriai gali būti labai skirtingi. Tad, norint išsirinkti geriausią, labai svarbu atsižvelgti į kelias specifikacijas. Na, o apie jas plačiau ir pakalbėsime šiame straipsnyje.

Vaizdo plokštė arba GPU

Nešiojamojo žaidimų kompiuterio vaizdo plokštė yra vienas iš svarbiausių ir daugiausiai reikšmės žaidimų patirtims turinčių komponentų. Kuo geresnė bus vaizdo plokštė, tuo našiau ir efektyviau veiks nešiojamasis kompiuteris. Tad, norint geriausio veikimo, tikrai reikėtų investuoti į aukštos kokybės, naujausias technologijas naudojančias vaizdo plokštes.

Tiesa, nepriklausomai nuo to, kokią vaizdo plokštę pasirinksite, būtinai atkreipkite dėmesį ir į tai, kiek atminties joje yra. Vaizdo plokštė su 12GB RAM atmintimi tikrai veiks geriau nei 4 ar 8GB RAM atminties turinčios plokštės. Kuo daugiau atminties, tuo greičiau vaizdo plokštė veiks. Geriausiomis laikomos „GeForce“ vaizdo plokštės, kurios nėra pigios, bet užtikrina puikų veikimą.

CPU arba procesorius

Priklausomai nuo jūsų turimų poreikių ir biudžeto, reikėtų pasirinkti ir tinkamą nešiojamojo žaidimų kompiuterio procesorių, dažnai tiesiog vadinamą CPU. Tiesa, dažniausiai profesionalūs kompiuterinių žaidimų žaidėjai renkasi kokybiškesnę ir galingesnę GPU arba vaizdo plokštę, skirdami procesoriui mažiau dėmesio. Tačiau procesorius taip pat vaidina svarbų vaidmenį, kadangi nuo jo taip pat priklauso kompiuterio našumas ir efektyvus veikimas. Šiuolaikiniai procesoriai turi daug branduolių, o kuo jų daugiau, tuo bus efektyvesnis kompiuterio veikimas. Taip pat didesnis procesoriaus veikimo greitis lems ir našesnį žaidimų kompiuterio veikimą. Geras procesorius gali kainuoti tikrai nemažai, tačiau be jo naudotis žaidimams skirtu nešiojamuoju kompiuteriu gali būti ne taip paprasta.

RAM

Kompiuterinis žaidimas gali būti tikrai intensyvus, o norint, kad viskas vyktų sklandžiai, būtina pasirūpinti tinkama nešiojamojo žaidimų kompiuterio RAM atmintimi. Specialistai rekomenduoja rinktis bent 8GB RAM atminties turinčius nešiojamuosius „Gaming“ kompiuterius. Jei galimybės ir norai leidžia, vertėtų rinktis ir dar didesnės apimties, 16 GB RAM atmintį turintį nešiojamąjį kompiuterį. Tiesa, nukabinti nosies nereikėtų, kadangi RAM atmintis dažniausiai gali būti padidinama, priklausomai nuo turimo nešiojamojo žaidimų kompiuterio. Ji yra atsakinga už sklandų žaidimų ir programų atidarymą, veikimą ir garantuoja žaidimus be trukdžių.

Ekranas

Kompiuteriniai žaidimai yra neatsiejami ir neįsivaizduojami be vaizdo. Na, o vaizdą puikiai padeda perteikti kokybiškas ekranas. Nešiojamieji žaidimų kompiuteriai turi integruotą ekraną, kurio pakeisti nauju ar atnaujinti nepavyks. Tad, renkantis labai svarbu atsižvelgti į nešiojamojo kompiuterio ekrano specifikacijas. Svarbiausios – atsako laikas ir atnaujinimo dažnis. Paprastas ekranas gali suteikti 60Hz atnaujinimo dažnį, tačiau geras žaidimų kompiuterio ekranas bus tas, kuris suteiks 120 Hz ar didesnį atnaujinimo dažnį. Suderinus jį su žemu atsako arba vėlavimo laiku, pavyzdžiui, 1–3ms, žaidimų patirtys taps dar įsimintinėsmis, o perteikiamas vaizdas bus tolygus ir be jokių trukdžių.

Dėmesio reikėtų skirti ir ekrano raiškai. Dalis moderniausių kompiuterių suteikia 4K raišką, kuri yra kur kas geresnė nei HD ekranų raiška. Nuo ekrano raiškos, iš esmės, gali priklausyti ir nešiojamojo žaidimų kompiuterio kaina. Tačiau didesnė kaina lems ir ryškesnius, aiškesnius vaizdus. Tad investuoti tikrai verta ir apsimoka, jei norite, kad žaidimai dar labiau įtrauktų ir suteiktų malonesnes patirtis.

Nešiojamieji žaidimų kompiuteriai leis mėgautis mėgstamais kompiuteriniais žaidimais be trukdžių, kad ir kur bebūtumėte. Varle.lt internetinėje parduotuve galite rasti ne tik žaidimams, bet ir kasdieniam, standartiniam naudojimui skirtų nešiojamųjų kompiuterių. Siūlome platų jų pasirinkimą internetu, o geras kainas bei šauniausias akcijas – garantuojame! Apsilankykite ir išsirinkite sau tinkamiausią nešiojamąjį žaidimų kompiuterį!

Užs. Nr. 483 r