Interneto svetainės formos ir komponentai

Asociatyvi nuotrauka
Interneto svetainė – terminas, kurį kiekvienas gali suprasti savaip. Pavyzdžiui, verslininkams svetainė yra priemonė pasiekti klientus, didinti savo prekių ženklo žinomumą ir pardavimus. Tinklaraščio kūrėjams tai savirealizacijos būdas, programuotojams – darbo objektas. Tačiau, nepriklausomai nuo to, interneto svetainę galima apibrėžti pakankamai tiksliai, išskiriant pagrindines jos formas ir komponentus.

Interneto svetainės formos

Kiekvieną dieną sukuriama daugybė interneto svetainių. Kaip jau tikriausiai supratote, tai gali būti daroma įvairiais tikslais. Siekiant, kad nauja svetainė visiškai atitiktų asmeninius poreikius, naudinga suprasti, kokios formos ji gali būti.

Statinė

Tokia svetainė interneto naršyklėje rodoma tiksliai taip, kaip yra saugoma. Ji susideda iš puslapių su fiksuotu turiniu, programuotu HTML kalba ir saugomu serveryje. Visais atvejais jis nesikeičia, išlieka toks pat. Statinei svetainei nereikia programuoti žiniatinklio ar kurti duomenų bazės. Tai paprasčiausia forma, kurią lengviausia sukurti. Ji puikiai tinka nedidelio masto, informaciniams projektams.

Pagrindiniai tokios svetainės privalumai yra greitas ir lengvas sukūrimas, paprastesnis talpinimas. Taip pat ji lengviau indeksuojama paieškos sistemų. Trūkumai: ribotas funkcionalumas, ilgiau užtrunkantys pakeitimai, be to, norint plėtoti tokią svetainę, reikia specifinių žinių ir įgūdžių.

Dinaminė

Tokios svetainės informacija ir turinys yra pritaikomi, atsižvelgiant į aplinkybes (laiko juostą, šalį), vartotojus. Jai reikia žiniatinklio programavimo ir duomenų bazės, kurioje saugomi svetainės tekstas, vaizdai, dizainas. Pastarajam tikslui gali būti naudojama ir turinio valdymo sistema.

Dinaminė forma dažniausiai pasirenkama didesnėms svetainėms, pavyzdžiui, elektroninėms parduotuvėms, nes leidžia užtikrinti paprastesnę jų priežiūrą. Tuomet nereikia rankiniu būdu keisti kiekvieno puslapio, o vietoje to galima nustatyti parametrą, kuris automatiškai pasikeis visuose juose.

Dinaminė svetainė patogi tuo, kad pasižymi lengvesniu atnaujinimu, yra funkcionalesnė, patrauklesnė vartotojui ir paieškos sistemoms. Trūkumai: brangesnis talpinimas ir sąlyginai mažesnis greitis.

Tiek vienas, tiek kitas variantas gali būti geras – pasirinkimas priklauso nuo asmeninių poreikių.

Papildomi svetainės komponentai

Interneto svetainė – tai ne tik turinys, kurį matome savo kompiuterio ar išmaniojo telefono ekrane. Šiuo atveju ne ką mažiau svarbūs ir papildomi jos komponentai

Svetainės talpinimas

Svetainių talpinimas, arba kitaip hostingas, suteikia svetainėms „namus“ ir leidžia jas rodyti internete. Šiai paslaugai užtikrinti reikalingi serveriai. Būtent juose saugoma svetainės informacija. Todėl poreikius atitinkančio hostingo pasirinkimas – labai svarbus žingsnis.

Domeno pavadinimas

Dar vienas dalykas, be kurio neįsivaizduojama svetainė, yra domenas. Jo pavadinimas – tai unikalus interneto adresas, kuris leidžia lengviau atpažinti ir rasti svetainę. Užregistruoti domeną galima pasinaudojus tokią paslaugą teikiančios įmonės paslaugomis.

Kuriate savo verslą arba užsiimate kita veikla, kuriai reikalinga interneto svetainė? Pirmiausia skirkite laiko tinkamiausiam domenui išsirinkti, tuomet išsiaiškinkite poreikius – kokios svetainės, statinės ar dinaminės, reikia. Pagal tai nuspręsite, kas gali suteikti patogiausias, lanksčiausias hostingo paslaugas.

 

Užs. Nr. 342