Interneto svetainės kūrimas ir valdymas: pagrindiniai žingsniai

Interneto svetainė šiandien yra neatsiejama verslo dalis. Visų pirma, tai įmonės identiteto ir prekių ženklo dalis. Antra, tai platforma, suteikianti galimybę bendrauti su klientais. Na, ir trečia – svetainė gali padėti parduoti produktus ir teikti paslaugas internetu. Norite kurti interneto svetainę, tačiau nežinote, nuo ko pradėti? Tuomet kviečiame susipažinti su pagrindiniais svetainės kūrimo ir valdymo žingsniais iš arčiau.

1. Domeno įsigijimas

Pirmasis dalykas, kurį reikia padaryti kuriant interneto svetainę, tai išsirinkti gerą domeną – interneto adresą, kuriuo vartotojai pasieks jūsų svetainę. Kodėl tai svarbu? Yra keletas priežasčių. Nuo pasirinkto domeno priklausys, kaip lengvai klientai ras jūsų svetainę, taip pat kokį svetainės ir prekių ženklo įvaizdį kursite. Be to, domenas turės įtakos jūsų intelektinės nuosavybės ir prekių ženklo apsaugai. Taigi, rinkitės atsakingai. Na, o išsirinkę sau tinkamiausią domeną, galėsite jį užregistruoti. Greitai ir paprastai tai galite padaryti svetainių talpinimo paslaugų teikėjo Interneto vizija svetainėje, tiesiog paspaudę ant pateiktos nuorodos.

2. Domeno vardą atitinkančio el. pašto sukūrimas

Nors vykdant verslą ir galima naudotis nemokamomis el. pašto paslaugomis, siekiant sukurti profesionalų įvaizdį, rekomenduojama naudoti domeną atitinkantį el. pašto adresą. Kartu tai savotiška jūsų svetainės ir prekių ženklo reklama. Be to, klientai daug dažniau renkasi būtent profesionalų el. pašto adresą turinčias įmones, mat jos atrodo kur kas patikimiau. Paprastai tokį el. pašto adresą galima užsisakyti kartu su svetainių talpinimo (hostingo) planu, apie kurį daugiau papasakosime jau kitame žingsnyje.

3. Hostingo plano pasirinkimas

Tam, kad jūsų svetainė būtų prieinama internete, reikalinga svetainių talpinimo, kitaip vadinamo hostingo, paslauga. Naudojantis hostingu, svetainei suteikiama vieta serveryje, kuriame saugomas visas jos turinys. Bene patogiausia talpinimo planą užsisakyti iš tos pačios įmonės, kurioje registruojamas domenas.

4. Svetainės dizaino sudarymas

Atlikę prieš tai aptartus žingsnius, pereikite prie svetainės dizaino. Dėliodami jį, pagalvokite, kokią informaciją savo klientams norite pateikti, kokius veiksmus ir kokia tvarka jie atliks, kokius klausimus užduos. Kurkite svetainę, kuria būtų patogu ir lengva naudotis. O jei prireiks įkvėpimo, pasižvalgykite, kokius sprendimus naudoja jūsų konkurentai. Tai gali padėti išsigryninti savo svetainės dizaino idėją.

5. Svetainės kūrimas

Šiame žingsnyje atsižvelkite į svetainės priežiūrą ir tai, kaip lengva ją bus keisti. Kodėl tai svarbu? Turint svetainę, tenka reguliariai atnaujinti joje esančią informaciją, keisti svetainės išvaizdą ir panašiai. Todėl gerai apsvarstykite, kuris svetainės kūrimo būdas jums priimtiniausias. Galbūt pakaks naudotis šablonais pagrįsta svetainių kūrimo programa, galbūt geriau kurti individualiai pritaikytą svetainę, naudojant turinio valdymo sistemą (TVS), o gal samdyti profesionalų interneto svetainių kūrėją? Apgalvokite tai.

6. Svetainės turinio pridėjimas ir tvarkymas

Tinkamas ir profesionalus svetainės turinys – tekstas, paveikslėliai, vaizdo įrašai ir kita – padeda klientams suprasti jūsų produktus ir paslaugas, užtikrina patogų bendradarbiavimą. Todėl turinio pridėjimas ir tvarkymas yra dar vienas svarbus žingsnis kuriant interneto svetainę. Tuo galite rūpintis patys arba samdyti profesionalus, priklausomai nuo savo galimybių ir poreikių.

7. Svetainės paskelbimas

Paruošus svetainę, belieka ją paskelbti. Tuomet jūsų svetainė taps matoma interneto naudotojams. Tiesa, tol, kol ji bus paskelbta, gali prireikti dienos ar dviejų. Taigi, atsižvelkite į tai, jei norėsite, kad svetainės paskelbimas sutaptų su kita veikla.

Kruopščiai apgalvokite kiekvieną iš šių septynių žingsnių. Tokiu būdu interneto svetainės kūrimo ir valdymo procesas gali tapti kur kas sklandesnis. Na, o tai jau tvirtas žingsnis sėkmingos verslo pradžios link, kurios jums nuoširdžiai ir linkime.

Užs. Nr. 46