Ką svarbu žinoti apie lazerinį plaukelių šalinimą?

Savo išvaizda besirūpinančios moterys ir vyrai mielai išbando lazerinę plaukelių šalinimo procedūrą ir džiaugiasi jos rezultatais ilgą laiką. Nepageidaujamų plaukelių problema dažnam kelia diskomfortą, atima nemažai laiko, tad galimybė greitai bei visam laikui jų atsikratyti labai viliojanti. Štai ką jums reikia žinoti, jei planuojate išbandyti lazerinio plaukelių šalinimo privalumus.

Koks plaukelių šalinimo lazeriu principas?

Procedūrai naudojamo lazerio veikimas yra grįstas šviesos impulsais, kurie odoje virsta šiluma, yra nukreipti į plauko folikulą ir jį sudegina. Iškart užbėgsime įvykiams už akių pasakydami, jog lazeris veikia tik pigmentą, jis fokusuojasi į plauką, tad aplinkiniai audiniai nepažeidžiami. Tad baimė, jog lazeriu gali būti nudeginta oda, yra nepagrįsta, jei procedūrą atlieka profesionalas.

Tiesa, dėl jau paminėto veikimo principo lazeris nepaveiks spalvos neturinčių plaukelių, tad jei jūsiškiai yra žili arba šviesūs, gaila, bet procedūra laukiamo rezultato neduos.

Kiek procedūrų reikės?

Tam, kad būtų pasiektas ilgalaikis rezultatas, paprastai reikia 6–8 procedūrų, kiekvieną iš jų kartojant kas 4–8 savaites. Tačiau tai preliminarus skaičius, nes tikslus poreikis priklauso nuo tam tikrų individualių savybių: plauko spalvos, odos spalvos, hormoninio organizmo fono, genetinių savybių. Vėliau per metus gali reikėti 1–2 palaikomųjų procedūrų. Tai viskas – po procedūrų kurso džiaugsitės glotnia ir nepageidaujamų plaukelių neturinčia oda visą laiką!

Ar lazerinis plaukelių šalinimas tinka visiems?

Jau minėjome kelias išimtis, kuomet lazerinio šalinimo procedūra neatliekama dėl plaukų spalvos nebuvimo, nes ji nebus efektyvi. Taip pat procedūros netinka tamsios odos savininkams. Svarbi sąlyga – plaukai turi būti tamsesni už odą.

Kur galima šalinti plaukelius lazeriu?

Procedūra dėkinga tuo, kad ją galima pritaikyti bet kuriai kūno sričiai: kojoms, rankoms, bikinio zonai, pažastims, nugarai ar kitur.

Kada lazerinės procedūros negalima atlikti?

Susilaikykite nuo plaukelių šalinimo lazeriu, jeigu laukiatės, vartojate tam tikrus medikamentus (informuokite specialistą prieš procedūrą ir jis patars, ar ją galima atlikti, ar ne), turite virusinę pūslelinę, kai kurių odos problemų.

Plaukelių šalinimo lazeriu privalumai

Kalbant apie šią procedūrą pirmiausia visada norisi akcentuoti ilgalaikį poveikį. Privalumų sąrašą papildo ir tai, kad procedūra neskausminga, leidžia išvengti odos dirginimo, alerginių reakcijų ar kitokio diskomforto. Šalinimas lazeriu panaikina įaugusių plaukelių problemos riziką ir ilgam laikui dovanoja švelnią, glotnią odą.

Ar plaukelių šalinimas lazeriu gali turėti šalutinį poveikį?

Specialistai kone prieš kiekvieną procedūrą sulaukia klausimų, ar bus šalutinis poveikis, koks jis gali būti. Taigi nors ši procedūra yra saugi, tačiau trumpalaikio šalutinio poveikio rizika išlieka. Apie tai jus įspės specialistas ir taip pat nuramins, kad tokiu atveju nieko daryti nereikia, tas šalutinis poveikis greitai praeis savaime.

Dažniausias šalutinis poveikis – odos paraudimas, tačiau jis nekelia jokios rizikos ir praeina per dieną ar dvi, o neretu atveju ir per kelias valandas. Taip pat galimas laikinas odos išsausėjimas, pleiskanojimas – tokiu atveju odą palepinkite kokybišku intensyviai drėkinančiu kremu ir problema labai greitai išnyks, o oda džiugins glotnumu.

Kaip pasiruošti procedūrai?

Ypatingo pasiruošimo ši procedūra nereikalauja, tačiau kai kuriuos aspektus žinoti reikia. Pirmiausia, iki procedūros likus ne mažiau kaip mėnesiui susilaikykite nuo saulės vonių. Jei lauke vasara ir tai padaryti sunku, naudokite aukštą SPF turinčią apsaugą nuo saulės. Iki procedūros nenaudokite depiliacijos priemonių, kurios išrauna plauką su svogūnėliu, bet likus dienai iki lazerinio šalinimo plaukelius nuskuskite skustuku ar nudepiliuokite kremu. Prieš procedūrą odos netepkite jokiomis kosmetikos priemonėmis.

Odos priežiūra po procedūros

Atlikus procedūrą ypatingo dėmesio ir daug jūsų laiko oda taip pat nereikalaus, tačiau keli patarimai jos priežiūrai yra: mažiausiai dvi savaites venkite tos vietos, kur atlikta procedūra, kontakto su saule; neperkaiskite – kurį laiką venkite pirties, karštos vonios, bent 1–2 dienas nesilankykite sporto salėje. Prausdamiesi naudokite švelnų rankšluostį, odos netrinkite šiurkščia kempine. Labai svarbus drėkinimas – rinkitės intensyviai drėkinančius losjonus, kremus ar kitas priemones. Būtinai pažiūrėkite į jų sudėtį – neturėtų būti alkoholio.

Taigi, lazerinis plaukelių šalinimas nereikalauja ypatingo pasiruošimo, neatims daug jūsų laiko, o ir nekels diskomforto, tad drąsiai išbandykite procedūrą ir pamirškite diskomfortą keliančius nepageidaujamus plaukelius. Beje, ruduo ir žiema yra tobulas metas pradėti procedūras – kaip tik iki vasaros būsite baigę jų kursą.

Užs. Nr. 424