Ką turėtumėte žinoti ieškodami naujų darbuotojų?

Asociatyvi nuotr.

Darbuotojo kompetencijos itin svarbios kiekvienam darbdaviui, ieškančiam naujo komandos nario, gebančio prisitaikyti prie greitai kintančios aplinkos, įsilieti į naujojo kolektyvo gretas, kurti pridėtinę vertę organizacijai ir t. t.
Rasti darbuotoją, kuris tobulai atitiktų organizacijos poreikius, nėra labai lengva, tačiau įmanoma. Vienas svarbiausių niuansų, kurio pamiršti jokiu būdu negalima, norint rasti tinkamą darbuotoją, yra jo vertinimas, panaudojant įvairius pasaulyje pripažintus testus.
Jeigu Jums, kaip darbdaviui, arba Jūsų organizacijos personalo specialistams trūksta žinių šioje srityje arba norite jas atnaujinti, rekomenduojama įsigyti personalo atrankos agentūros vedamus mokymus ir konsultacijas, apie kurias daugiau sužinosite, sekdami šią nuorodą: https://emplonet.lt/klientams/hr-mokymai-ir-konsultacijos/. Ar žinote, kokie kandidatų vertinimo metodai dažniausiai yra naudojami, vertinant potencialius kandidatus, ir kuo ypatingas testavimas „Tripod“ testais?

 

Kandidatų vertinimo metodai

Specialistų, kurie kandidatuoja į laisvas arba naujai įsteigtas darbo vietas, kompetencijas bei kitas savybes yra būtina vertinti. Jų vertinimui yra pasitelkiami įvairiausi metodai. Pusiau struktūruoto interviu metodu, pavyzdžiui, yra vertinamos įvairios kandidatų kompetencijos. UNLOCK testai leidžia atlikti objektyvų potencialių darbuotojų vertybių, komandos vaidmenų bei asmeninių savybių vertinimą. O štai „Tripod“ testai suteikia unikalią progą „pamatuoti“ laike nekintančias potencialių kandidatų savybes, kurios yra įvardijamos pamatinėmis, asmenybes apsprendžiančiomis savybėmis.

„Tripod“ testų išskirtinumas

Kalbant apie Tripod testus, taip pat būtina paminėti, kad šie testai įgalina objektyvų ir išsamų motyvacijos, orientacijos į rezultatus, komandinio darbo lygio, atsparumo stresui ir kt. asmeninių potencialaus kandidato savybių įvertinimą. Tripod testai taip pat puikiai pasitarnauja ir tada, kai norima įvertinti protinius konkretaus kandidato gebėjimus. Šiais testais gali būti testuojami įvairių pozicijų darbuotojai, įskaitant darbuotojus, užimančius vadovaujančias pareigas

„Tripod“ asmeninių savybių testai vadovams

Ieškant tinkamų vadovų, yra svarbu įvertinti ne tik jo kompetenciją, darbo patirtį ir pan., bet ir jo asmenines savybes. „Tripod“ asmenybės savybių (MPI) testai vadovams objektyvai ir tiksliai leidžia pamatuoti ypatingai svarbias potencialaus kandidato vadovaujančioms pareigoms užimti asmenines savybes, kurios turi įtakos ir sėkmingam vadovavimui komandai, organizacijos tikslų realizavimui, organizacijos progresui ir kitiems svarbiems procesams.

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad pasitelkus MPI, yra įmanoma išmatuoti tokius asmenybės bruožus, kaip atsparumas stresui, įskaitant gebėjimą jį įveikti, taip pat kandidato aktyvumą, gebėjimą bendrauti. „Tripod“ asmenybės savybių testai vadovams taip pat leidžia pamatuoti, ar kandidatas yra tolerantiška, suprasti ir atleisti gebanti asmenybė, ar kandidatas, kaip žmogus, pasižymi nuoseklumu, tikslingumu, gebėjimu prisitaikyti greitai kintančioje aplinkoje ir pan. Šie testai taip pat leidžia įvertinti ir kandidato lyderio savybes, gebėjimą dirbti komandoje, organizuotumą, nuomonės savarankiškumą ir kitus svarbius faktorius.

„Tripod“ protinių gebėjimų testai vadovams

„Tripod“ protinių gebėjimų (MMAS) testai vadovams yra skirti tam, kad būtų galima pamatuoti potencialaus kandidato protinius gebėjimus. Testo rezultatai parodo, kaip atrinktas kandidatas geba mokytis naujų dalykų, įsisavinti naują informaciją, kiek laiko jam prireikia, norint išspręsti sudėtingesnes problemas. Šie testai taip pat parodo, ar kandidatas geba padaryti logiškas išvadas, remdamasis detalėmis susidaryti bendrą problemos vaizdą ir pan.

Užs. Nr. 524 r