KADA IR KODĖL YRA PATARIAMA NAUDOTI DEKORATYVINĮ GLAISTĄ?

Pexels nuotrauka
Dekoratyvinis glaistas yra naudingas tada, kai norima, jog sienų ir lubų išvaizda būtų kuo išraiškingesnė, įsimintinesnė ir savitesnė. Jis puikiai tinka įvairaus formato keraminėms, akmens arba stiklo mozaikos plytelėms glaistyti. Naudojamas pastatų viduje, bet galima naudoti ir lauke. Jis pasižymi įspūdingo blizgesio efektu, elastingumu, atsparumu trynimui ir dažnam plovimui.

Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis dekoratyvinį glaistą?

Jei nusprendėte apdailos reikmėms naudoti dekoratyvinį glaistą, pirmiausiai įsitikinkite, ar jis yra patvarus, ar jo spalva tolygi, ar jis patikimai galės atlaikyti dideles išorines apkrovas ir žalingą aplinkos veikimą.

Taip pat būtina atsižvelgti į tai, kokios rūšies ir matmenų plyteles naudosite dangai, ar apdailos darbai bus atliekami patalpų viduje, ar išorėje. Jei tai darysite jų viduje, įvertinkite vidinės drėgmės lygį, ar viduje grindys yra šildomos, ar ne.

Kokios yra pagrindinės dabartinių dekoratyvinių glaistų savybės?

Dekoratyviniams glaistams naudojamos šiuolaikinės naujausios technologijos, todėl jie tinka visų rūšių plytelėms bei jo sukibimo jėga yra itin patikima. Jie pasižymi dideliu atsparumu tiesioginiams saulės spinduliams, išlaiko esamos spalvos intensyvumą ilgus metus, nes jų paviršius neleidžia prasiskverbti nešvarumams.

Dėl išskirtinio elastingumo dekoratyviniais glaistais galima glaistyti tokias dangas, kurios klijuojamos ant galinčių deformuotis pagrindų. Šie glaistai idealiai tinka metalizuotoms plytelėms, stiklo ir keramikos mozaikoms bei stiklo blokeliams.

Kaip pasiruošti paviršių glaistymui dekoratyviniu glaistu?

Prieš pradedant glaistyti dekoratyviniu glaistu pirmiausiai reikia labai švariai nuvalyti paviršių, ant kurio bus tepamas glaistas, nes kad jis patikimai sukibtų, tepamoji vieta turi būti ne tik švari, bet ir sausa. Ant jos neturi būti likę senų dažų, klijų likučių, dulkių, riebalų ir kitokios kilmės nešvarumų.

Taip pat labai svarbu tinkamai paruošti patį glaistymui numatytą paviršių. Jeigu jis yra trapus, porėtas arba nelygus, tada jį būtinai reikia išlyginti, padengti universaliu bei sukibimą didinančiu gruntu.

O pačią patalpą, kurioje bus atliekami darbai, irgi reikia tinkamai paruošti – po apsaugine plėvele paslėpti duris, sienas ir kitus paviršius, kurių neglaistysite. Be to, reikia pasirūpinti geru patalpų, kuriose bus atliekami glaistymo darbai, vėdinimu.

Užs. Nr. 662